رتبه بندی ۱۲ برند اصلی موتورسیکلت در جهان از لحاظ کیفیت؛ از آپریلیا تا هارلی-دیویدسون

رتبه بندی ۱۲ برند اصلی موتورسیکلت در جهان از لحاظ کیفیت؛ از آپریلیا تا هارلی-دیویدسون

عوامل زیادی وجود دارند که می توانند تصمیم شما برای خرید یک برند خاص موتورسیکلت را موجب شوند. این موارد ممکن است شامل ارزش پولی، عملکرد، میراث و کارآیی باشد که همه آن ها در این رتبه بندی نقش دارند. با این حال، بهترین شاخصی که به وسیله آن می توان در مورد کیفیت کلی یک برند موتورسیکلت قضاوت کرد، قابل اعتماد بودن آن است. به هر حال، هیچ کدام از ما دوست نداریم زمان و پول بیشتری را صرف نگهداری و تعمیرات موتورسیکت مان کنیم و در حالی که ایمنی باید یکی از دغدغه های اصلی هنگام خرید هر وسیله نقلیه ای باشد، این موضوع به خصوص در مورد موتورسیکلت ها اهمیت دوچندانی پیدا می کند.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

در حالی که بدون شک درست است که برخی از موتورسیکلت ها قابل اعتمادتر از سایر موتورسیکلت های تولید شده توسط یک سازنده مشترک هستند، اما منصفانه تر این است که یک برند را به طور کلی بررسی کنیم، چرا که آن ها تمایل دارند از روش های تولیدی یکسانی در خطوط تولید خود استفاده کنند و با توجه به محدودیت های بودجه و اصول طراحی، به همان استانداردهای کیفیت ساخت پایبند باشند. این رتبه بندی مشخص می کند که کدام موتورسیکلت ها از مالکان خود بهتر مراقبت می کنند و آن ها را از تعمیرگاه دور نگه می دارد، در حالی که فاکتورهای دیگری مانند سنت بازگشت مشتریان و محبوبیت را در نظر می گیرد تا ببیند کدام برندهای اصلی موتورسیکت سازی در صدر قرار می گیرند.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۱۲- Aprilia

باتوجه به یک کلیشه قدیمی، موتورسیکلت های ایتالیایی هیجان و نشاط بیشتری را به موتورسواران ارائه می دهند اما از بسیاری از همتایان ژاپنی و اروپایی خود کم تر قابل اعتماد هستند. شرکت آپریلیا که دفتر مرکزی آن در شهر نوآل، ایتالیا قرار دارد، یکی از تولیدکنندگان مطرح موتورسیکلت در جهان است که به خاطر موتورسیکلت های با عملکرد بالایش شناخته می شود و بسیاری از آن ها به خاطر کیفیت ساختشان مشهور هستند. یکی از این نمونه ها، آپریلیا RSV۴ است که برخی از طرفدارانش، آن را “ضد گلوله” نامیده اند. با این حال، آپریلیا به دلیل برخی معضلات که به نظر می رسد بخش اعظم خط تولید آن را تحت تاثیر قرار می دهد، مانند تورم باک های بنزین، ذوب شدن سیم های مهار، نقص یکسوکننده، نشت روغن، و خوردگی عمومی، در گزارش های قابلیت اطمینان به طرز ناامیدکننده ای ضعیف عمل می کند.

با این حال، در حالی که اولویت بندی فرم بر عملکرد ممکن است باعث شود که آپریلیا در زمینه قابل اعتماد بودن در رتبه پایینی قرار گیرد، یک آپریلیای خوب مراقبت شده می تواند با پیمودن کیلومترهای زیادی قبل از اینکه نیاز به تعمیر اساسی داشته باشد، این نقص ها را جبران نماید. آپریلیا هم مثل دیگر برند ایتالیایی دوکاتی، برندی خفن و خارق العاده است و برای اینکه بهترین عملکرد را از موتورسیکلت خود دریافت کنید، کمی احترام لازم است. این برند با خط تولید موتورهای بسیار آرمانی و زیبا از جمله RSV۴، Tuono V۴ و RS۶۶۰ و همچنین Tuareg ۶۶۰ ADV ، طرفداران وفاداری داشته و بعید به نظر می رسد که اعتبار و قدرت آن به این زودی ها کاهش یابد.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۱۱- Royal Enfield

انفیلد تاریخچه طولانی و برجسته ای دارد که به بیش از ۱۰۰ سال می رسد. در حالی که موتورسیکلت های این شرکت جزو غیرقابل اعتمادترین ها محسوب می شوند، با تغییرات بزرگ اخیر، شاهد تولید مدل های بسیار خوبی از این برند بوده ایم که شهرت آن را افزایش داده است. بنابراین مهم است که بدانیم انفیلد از کجا آمده، به کجا می رود و برای رسیدگی به معضلات گذشته خود چه کرده است.

رویال انفیلد از یک دوره تولید مشترک در هند و بریتانیا (جایی که در سال ۱۹۰۱ تاسیس شد) برخوردار بوده است. با این حال، زمانی که فروش موتورسیکلت های این برند در اروپا متوقف شد، تولید در شبه قاره هند ادامه یافت، تحقیق و توسعه بسیار محدودتر شد و مدل هایی مانند Bullet حدود ۴۰ سال بر بازار فرمانروایی کردند. اخیراً، انفیلد با یک تیم طراحی جدید مستقر در انگلستان و مدل های جدیدی مانند کانتیننتال GT، اینترسپتور و مدل مقرون به صرفه Himalayan ADV، در تلاش است تا زمان را به عقب برگرداند تا اعتماد مردم به خرید موتورهایش را دوباره به دست آورد. لازم به ذکر است که برند RE قیمت بسیار رقابتی در این بخش دارد و همانند هر چیز دیگری، هر چقدر پول بدهید به همان اندازه آش خواهید خورد. و در حالی که در این رتبه بندی جایگاه بالایی ندارد، رویال انفیلد با موفقیت خود را به عنوان یک بازیگر اصلی در میان برترین برندهای تولید موتورسیکلت در جهان معرفی کرده است.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۱۰- Indian

ایندین به عنوان یک برند با بیش از یک قرن سابق که به کیفیت ساخت و موتورهای سنتی شهرت دارد، یک تولیدکننده معتبر آمریکایی است که چند ماه زودتر از برند رویال انفلید تاسیس شد. با این حال، در طول عمر طولانی و پر افتخار خود، مالکیت و هدایت آن دست به دست می شد که مسلماً باعث می شد در دوره هایی، کیفیت ساخت و شهرت آن دستخوش تغییر شود. از آن زمان که در سال ۲۰۱۳، این برند توسط شرکت خودروسازی پولاریس تصاحب شد، همه چیز برای این برند متوقف شد. این امر باعث شد تا ایندین از نظر تحقیق و توسعه و معرفی فناوری تشخیصی جدید و نرم افزارهای پیشرفته به جایگاه بالایی دست یابد. در نتیجه کیفیت ساخت به شکل قابل توجهی افزایش یافته و موتورسیکلت های ایندینی که امروزه می بینیم زیبایی سنتی خود را حفظ کرده و در کل محصولی به مراتب بهتر هستند.

ایندین همانند همتای خود، رویال انفیلد، رنسانسی را تجربه کرده که نوید آینده ای بسیار روشن را برای این برند می دهد. با این حال، رتبه بندی قابلیت اطمینان کلی پایین و مشتریان بازگشتی کم تر در مقایسه با دیگران، آن را در انتهای این رتبه بندی قرار می دهد. اعتبار پیدا کردن بسیار دشوار و بازپس گرفتن آن دشوارتر است و به همین خاطر چنین شرایطی برای کسانی که تاریخچه ایندین را نمی دانند کمی عجیب به نظر می رسد. اما آن ها برای غلبه بر این مشکل، موج های بزرگی را به راه انداخته اند و روزهای درخشانی پیش روی این برند قرار دارد، موفقیتی که به لطف بازتعریف موتورهای کلاسیکی مانند Scout, Chief, Bagger و Chieftain و همچنین گزینه های معاصری مانند سری FTR حاصل شده است.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۹- Ducati

ایتالیا به خاطر خودروهای عجیب و غریب و هیجان انگیزش مشهور است و این موضوع تا دوچرخ هایش نیز ادامه دارد. دوکاتی را می توان فراری دنیای موتورسیکلت ها دانست و با طیف وسیعی از موتورسیکلت های با کارآیی بالا نشان داده که به خوبی شایسته این اعتبار بوده است. اگر این لیست براساس زیبایی شناسی رتبه بندی می شد، دوکاتی به راحتی می توانست در صدر قرار بگیرد. با این حال، وقتی صحبت از بهترین موتورسیکلت ها به میان می آید، به نظر می رسد که موتورسیکلت های ایتالیایی به کم تر قابل اعتماد بودن شهرت دارند و برخی از این نکات منفی در مورد برخی از محصولات دوکاتی به خوبی صدق می کند. رتبه بندی منتشر شده در مورد قابل اعتماد بودن موتورسیکلت ها که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، دوکاتی در میان ۱۰ برند در رتبه هشتم قرار داشت. با این حال، این گزارش از آن زمان به خاطر دقت ناکافی مورد انتقاد قرار گرفته و اکنون دیگر کمی قدیمی است.

بررسی های فعلی نشان می دهد که دوکاتی در سال های اخیر بهبود پیدا کرده است و موتورسیکلت هایی مانند Ducati Monster به دلیل سادگی، قابلیت اطمینان بودن و کارآیی اش، نقدهای درخشانی از مالکان دریافت کرده اند. جالب است بدانید که همانند هموطن خود یعنی آپریلیا، گزارش شده که دوکاتی نیز از مشکلات مشابهی در باک های بنزین رنج می برد، اما به همان شکل، به شرطی که به یک رژیم نگهداری سفت و سخت پایبند باشید، یک موتورسیکلت دوکاتی مسافت طولانی را بدون مشکل برای شما طی خواهد کرد. گفته می شود، باتوجه به اینکه هزینه سرویس آن ها تا ۱,۰۰۰ دلار در هر بار است، این موتورها مناسب هر کسی نیستند.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۸- KTM

KTM که به خاطر موتورسیکلت های خیابانی و ماجراجویانه اش شناخته می شود، بیشتر سبک های سواری و بودجه ها را پوشش می دهد. شعبه اصلی تولید این برند در ماتیگوفن، اتریش قرار دارد، جایی که دفتر مرکزی این برند در آن واقع شده است، اما کارخانه هایی نیز در اسپانیا و هند دارد که مدل های ارزان قیمت تر تولید می کنند، که از جمله آن ها می توان به مدل های Duke ۲۰۰، ۲۵۰ و ۳۹۰ اشاره کرد.

برخی از مشکلات تکراری موتورسیکلت های KTM عبارتند از: نقص ABS در ۱۲۹۰ Super Duke مدل ۲۰۱۶ که باعث فراخوان نسخه های فروخته شده به کارخانه شد، به علاوه مشکلات پمپ سوخت، مشکلات نشت روغن و مشکلات سیستم تعلیق در میان برخی از موتورسیکلت های بزرگ تر ADV. البته لازم به ذکر است که این موتورها به گونه ای ساخته شده اند که سواری های پرفشاری داشته باشند و تنش ها و فشارهای وارد شده بر این موتورهای آفرودی به استهلاک و خرابی سریع تر آن ها منجر می شود. همچنین گزارش هایی مبنی بر نصب و فینیش نامناسب و بی کیفیت در برخی از نمونه های ارزان قیمت تر این برند منتشر شده است، اما این احتمال وجود دارد که این نقاط ضعف به دلیل هماهنگ نگه داشتن هزینه های تولید با بازار مصرف آسیا باشد. این موتورهای ارزان تر، رتبه بندی قابلیت اطمینان جهانی کی تی ام را چند پله پایین تر می آورند، اما این موتورها در تست های عملی عملکرد خوبی دارند و این برند یک پایگاه مشتری وفادار دارد که از KTM با عبارات درخشان یاد می کند.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۷- Triumph

ترایمف تاریخچه ای طولانی دارد و به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح موتورسیکلت در انگلستان شناخته می شود که از زمان تولد دوباره این برند در سال ۱۹۹۰ همواره با پیشرفت و توسعه همراه بوده است. امروزه، موتورهای کلاسیک مدرن این شرکت، مانند موتورهای پرچمدار Bonneville و Speed Twin، در کنار موتورسیکلت های جدیدتر و با فناوری پیشرفته تر، از جمله سری Tiger موتورهای ماجراجویانه و Speed Triple و رودسترهای Trident تولید می شوند. بنابراین، آیا نسل جدید دوچرخه های ترایمف همان استانداردهای قابل اطمینان و کیفیت ساخت ترایمف های قدیمی را دارند؟

ترایمف با یک روش جدید که سنت را با فناوری مدرن ترکیب می کند، اطمینان حاصل کرده که از بهترین قطعات استفاده می کند و بهترین روش های ساخت وساز را برای حفظ شهرت جهانی درخشان خود به کار می گیرد. این موضوع منجر به تولید موتورهایی با عملکرد و هندلینگ عالی و سابقه خوب در زمینه قابل اطمینان بودن شود. موتورسیکلت های بزرگ قدیمی سال های گذشته با نسخه های جدید و تمیزی جایگزین شده اند که نیاز به ساعت ها تعمیر و نگهداری در گاراژ ندارند و لکه های روغنی را روی پارکینگ شما باقی نمی گذارند. از این رو، ترایمف به خوبی در این لیست جای می گیرد و تنها توسط برخی برندهای طراز اول و البته برندهای ژاپنی که از نظر کیفیت ساخت و قابلیت اطمینان بی نظیر هستند، به زیر کشیده شده است.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۶- Harley-Davidson

هارلی – دیویدسون به خاطر موتورهای قدرتمند و جاده ای خود که به لطف پیروان وفادارش افسانه ای شده اند، در سراسر جهان مشهور است، طرفدارانی که نه تنها این برند را می خرند، بلکه اغلب آن را بر روی بدن خود خالکوبی می کنند. قدیمی ترین باشگاه موتورسیکلت سازی هارلی به بیش از ۱۰۰ سال پیش باز می گردد، بنابراین جای تعجب نیست که این برند به اندازه کوکاکولا در اذهان عمومی هک شده است. اما آیا موتورسیکلت های آن به پای این شهرت می رسند؟

هارلی در برخی محافل موتورسواری غیرقابل اعتماد شناخته می شود، اما این دیدگاه احتمالاً ناعادلانه است. باید گفت که جدا از برخی مشکلات تعمیر و نگهداری کلی، تعمیر آن ها نسبتاً آسان است و طول عمر نسبتا بالایی دارند. همانند بسیاری از موتورهای کلاسیک، ارتعاشات و تکانه ها به عنوان نفرین این موتورسیکلت های باکیفیت شناخته می شوند و در نتیجه آن پیچ ها شل می شوند و معضلات دیگری مانند نشت روغن ممکن است در طول زمان رخ دهد. اما بیشتر موتورسواران از مراقبت از وسایل نقلیه خود لذت می برند و بسیاری از معضلات ذکر شده ناشی از تغییرات شخصی زیادی است که به طور گسترده ای وجود داشته و روی موتورهای استوک اصلی اضافه می شوند. در واقع، به غیر از یک دوره بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۸۱، زمانی که این برند تحت مالکیت AMF بود، هارلی – دیویدسون سابقه بسیار خوبی داشته است.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۵- BMW

تولیدات آلمان به خاطر کارآیی و کیفیتشان در سراسر جهان شناخته شده هستند، که بدون شک در مورد موتورهای BMW Motorrad، بخش موتورسواری غول خودروسازی آلمانی نیز صادق است. در حالی که این موتورها تنها پایین تر از رقبای ژاپنی خود قرار می گیرند، اما برخی از چشمگیرترین طول عمرها را در بازار دارند. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق موتورهای بی ام و در اروپای غربی به فروش می رسند، بازار آمریکا به لطف موتورهای محبوبی مانند موتور ماجراجویی پیشتاز R۱۲۵۰ GS و موتورسیکلت باکیفیت ورزشی M۱۰۰۰ RR در حال رسیدن به این بازار اروپایی است و واردکننده اصلی موتورسیکلت به بازار پرسود چین نیز هست.

دوچرخه های بی ام و علاوه بر داشتن کیفیت ساخت عالی، معمولاً مملو از ویژگی ها، لوازم جانبی و آپشن های پیشرفته از جمله دستیارهای راننده مانند ABS، کنترل کشش و پایداری، ناوبری آنبورد و نمایشگرهای TFT هستند. در دل آن ها سال ها تحقیق و توسعه نهفته است که صرف تولید برخی از بهترین موتورهای این صنعت به ویژه در پیکربندی دوگانه مسطح می شود. ب ام و علاوه بر تسلط بر بخش ADV، به خاطر موتورسیکلت های مسافرتی خود نیز شناخته می شود که از جمله آن ها می توان به مدل فوق العاده زیبای K ۱۶۰۰ اشاره کرد که حتی Honda Goldwing پیشتاز در بازار را نیز شکست می دهد. اما آیا قابل اعتماد هستند؟ خب، مقایسه این دو موتورسیکلت مسافرتی در تست قابلیت اطمینان کار عاقلانه ای نیست و هزینه های نگهداری می تواند بسیار بالا باشد، اما اگر در ازای عملکرد و سبکی استثنایی خواستار کمی هزینه دادن هستید، بد نیست به سراغ این برند فوق العاده آلمانی بروید.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۴- Suzuki

با اینکه سوزوکی از نظر قابلیت اطمینان در انتهای لیست تولیدکنندگان ژاپنی قرار دارد، اما این موضوع هنوز هم سوزوکی را به یکی از قابل اعتمادترین برندهای جهان تبدیل می کند. این شرکت که بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد، موتورهای با کیفیتی را در تمام رده های اصلی موتورسیکلت ارائه می دهد و موتورهای آن مسافت قابل توجهی را می پیمایند. بخشی از دلیل اینکه سوزوکی همچنان در بین بهترین تولیدکنندگان موتورسیکلت در جهان قرار دارد، رژیم تست سخت گیرانه ای است که در تمام مراحل طراحی و تولید برای تمام موتورسیکلت های خود اعمال می کند. این موضوع در طول تاریخ موفق موتورهای این برند، چه در خارج از جاده، چه در خیابان و چه در مسیر مسابقه، به خوبی ثابت مانده است.

هر محصول سوزوکی در همان تاسیسات موتورسیکلت های مسابقه ای موتو جی پی و موتورهای ورزشی هایابوسا، تحت آزمایش تونل باد قرار می گیرد. آن ها آزمایش موانع را بر روی سطوح مختلف جاده و دیگر انواع زمین انجام می دهند. این برند از یک روش تست دوام قوی برای اطمینان از مطابقت موتورهای خود با استانداردهای بالای قابلیت اطمینان بودن و همچنین تست الکترونیک، تست استرس شاسی و مجموعه ای از بررسی های دیگر قبل از خروج از خط تولید استفاده می کند. وقتی شرکتی خود را به چنین استاندارد بالایی می رساند، با اطمینان می توان گفت که محصولی را ارائه می دهد که هم ارزش اعتماد شما را دارد و هم ارزش سرمایه گذاری تان را.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۳- Kawasaki

کاوازاکی یا کاواساکی که به خاطر خط تولید موتورهای ورزشی مشهور نینجا شناخته می شود، از مدت ها پیش یکی از بازیگران اصلی در تولید موتورسیکلت بوده است. این شرکت همانند هموطن خود، سوزوکی، بسیاری از منابع خود را به کیفیت ساخت، قابلیت اطمینان بودن و پشتیبانی پس از فروش اختصاص می دهد و اطمینان حاصل می کند که مشتریانش قبل و بعد از خرید به درستی حمایت می شوند. استفاده از مواد با کیفیت و قطعات و لوازم جانبی شخص ثالث، مانند سیستم تعلیق Showa و ترمزهای Nissin ، با عملکرد و هندلینگ عالی، به یک محصول بهتر در مقیاس کلی منجر می شود، در حالی که موتورهای کاوازاکی به خاطر کارآیی فوق العاده و در اغلب موارد، اقتصادی بودنشان شناخته شده اند.

در حالی که کاوازاکی همواره از نظر قابلیت اطمینان در سطح بالایی قرار دارد، اما به خاطر ظرفیت زیاد و گیربکس دستی خود شناخته شده است و به اندازه سوزوکی، یاماها و هوندا موتورسیکلت نمی فروشد. با این حال، این برند در مقایسه با همتایان ژاپنی خود به عنوان یک برند بسیار کارآمد و با کیفیت که محصولات آن ارزش بسیار بالایی دارند و ارزش خود را در بازارهای دست دوم حفظ می کنند، بسیار خوب ظاهر می شود. برای مثال این موضوع در مورد موتورسیکلت قدرتمند نینجا H۲R که در حال حاضر قدرتمندترین موتورسیکلت جهان است نیز صدق می کند.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۲- Yamaha

اگر به دنبال یک پیانوی یا یک موتورسیکلت باکیفیت هستید، می توانید به سراغ یاماها بروید، چرا که این شرکت همه کاره هر دو را تولید می کند. در حالی که آلات موسیقی و موتورهای احتراقی از نظر کارکرد فاصله زیادی با هم دارند، اما از نظر تولید و عملکرد دقیق با هم در ارتباط هستند. درواقع، روی هر باک سوخت موتورسیکلت یاماها، لوگوی این شرکت دیده می شود که از سه چنگال تنظیم هم پوشان تشکیل شده است و موتورهای موتورسیکلت های یاماها با دقت تنظیم می شود. بنابراین تعجبی ندارد که یاماها جزو قابل اعتمادترین موتورهایی باشد که می توانید بخرید. البته این برند ماشین های نمادینی مانند Africa Twin, Hayabusa یا Road Glide را تولید نمی کند، اما تا جایی که به عملکرد آن ها مربوط می شود، یاماها همواره در بین هم رده های خود رتبه بالایی دارد.

یاماها نیز همانند کاوازاکی خودرو تولید نمی کند، بنابراین تمرکز آن صرفاً بر روی دو چرخ هاست که به عملکرد موتورهایشان مشهور هستند. در حالی که شما به احتمال زیاد یکی از موتورهای عالی آن مانند NMax را در خیابان دیده اید، که یکی از بهترین موتورهای آن از سری YZF است، شکی نیست که یاماها حضور قدرتمندی در بازار موتورسیکلت دارد و مدت مدیدی است که در این بازار حضور دارد. از نظر قابلیت اطمینان بودن، تفاوت چندانی بین سوزوکی، کاوازاکی و یاماها وجود ندارد، چرا که همه آن ها بسیار عالی ارزیابی می شوند و بیشتر تصمیمات به سلیقه خریدار بستگی دارد. در این مثال، تنها یک برند می تواند بقیه آن ها را شکست دهد.

بهترین برند موتورسیکلت سازی کدام است؟

۱- Honda

چند برند می توانند بگویند که یک قاره کامل را با موتورسیکلت های کوچک قابل اعتماد و مقرون به صرفه خود تجهیز کرده اند؟ هوندا Super Cub بیش از یک میلیون دستگاه فروش داشته و تقریبا به تنهایی نحوه زندگی روزمره مردم آسیا را متحول کرده است. جای تعجب نیست که هوندا با محبوب ترین موتورهای خود همواره در صدر لیست قابل اعتمادترین و بهترین موتورسیکلت ها قرار دارد. در حالی که درست است که برخی از دوچرخه ها قابل اعتمادتر از بقیه هستند، اما در کل، موتورهای هوندا شهرتی دارند که با این برند عجین شده است (و این به اتومبیل های این شرکت نیز تعمیم می یابد).

این شهرت در کیفیت، قابلیت اطمینان بودن و کارآیی است که هوندا را به موفق ترین برند موتورسیکلت سازی حال حاضر جهان تبدیل می کند، برندی که حدود یک سوم فروش جهانی موتورسیکلت را به خود اختصاص می دهد. در سال ۲۰۲۲ این به معنای فروش ۱۴.۵ میلیون دستگاه موتورسیکلت (از جمله بازار اسکوتر که هوندا مهم ترین بازیگر بازار آن نیز هست) بود. دور از انتظار نیست که مالکان هوندا بیش از ۲۴۰ هزار کیلومتر سفر را از یک دستگاه با نگهداری مناسب انتظار داشته باشند و برخی از مالکان موتورسیکلت های توری حتی به دو برابر این عدد نیز رسیده اند. بنابراین، در حالی که ژاپن از نظر بهترین برندهای موتورسیکلت سازی در صدر قرار دارد، هوندا پادشاهی در میان پادشاهان است که به خودی خود شاهکار کمی نیست.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود