این جزئیات ظاهری باعث می شود که خانم ها مُسن تر به نظر برسند

این جزئیات ظاهری باعث می شود که خانم ها مُسن تر به نظر برسند

یکی از مهم ترین کاربردهای آرایش و لباس، پوشاندن نقاط ضعف و برجسته کردن نقاط قوت است. با این حال، خانم ها بسیاری از اوقات آرایش نامناسبی انجام می دهند یا لباسی به تن می کنند که به آن ها نمی آید و همین امر سبب می شود از آرایش یا پوشش خود نتیجه ی عکس بگیرند و سن شان بسیار بیشتر از واقعیت به نظر برسد.

در ادامه از جزئیات ظاهری ای خواهیم گفت که سن خانم ها را بیشتر نشان می دهند.

۱- آرایش زیاد

آرایش زیاد باعث می شود چهره ی پیرتر و سنگین تری پیدا کنید. مثلاً اگر همزمان هم چشم هایتان را آرایش دودی کنید، هم رژلب قرمز بزنید و هم گونه هایتان را با رژگونه ی زیاد برجسته کنید. آرایش وقتی بیش از حد تند یا غیر طبیعی باشد، نامرتب به نظر می رسد. ایرادی ندارد با آرایش برخی قسمت های چهره تان را برجسته کنید اما زیاده روی نکنید.

۲- لباس های شرابی

شرابی رنگی تیره است و سن خانم ها را بیشتر نشان می دهد. در مقابل، رنگ های روشن شما را جوان تر نشان می دهند. به همین دلیل باید از رنگ شرابی در بخشی از ظاهرتان استفاده کنید که از صورت تان دور باشد. یک نمونه ترکیب کلاسیک با این رنگ می تواند یک دامن یا شلوار شرابی با بلوزی به رنگ روشن باشد. این استایل باعث کشیده تر دیده شدن اندام می شود. اگر بلوز شرابی ای دارید، بهتر است در نزدیکی چهره تان از چیزی با رنگ روشن تر استفاده کنید، مثل یک یقه یا روسری رنگ روشن.

۳- لباس های کلاسیک از جنسی بخصوص

لباس هایی که از جنس پارچه های تویید و تاپستری هستند همیشه خانم ها را بزرگ تر از سن شان نشان می دهند. چنین لباس هایی همیشه تداعی گر گذشته هستند، به همین دلیل در استفاده از آن ها باید بسیار احتیاط کرد. بهتر است از پارچه های نرمی که طرح شلوغی ندارند استفاده کنید، چرا که طرح زیاد پارچه می تواند اندام را بزرگ تر نشان دهد.

۴- افتادگی پوست گردن

از آنجایی که ما همیشه سر خود را به سمت پایین خم می کنیم، ماهیچه های صورت و گردن طی سالیان ضعیف می شوند و پوست این بخش ها شروع به آویزان شدن می کند، امری که باعث ایجاد غبغب و چین و چروک های بیشتر می شود. به علاوه، چهره رفته رفته حالت ناراحتی پیدا می کند که آن هم سن را بیشتر نشان می دهد. به همین دلیل باید سعی کنید هنگام راه رفتن، کار با کامپیوتر یا استفاده از تلفن همراه، سر خود را بالا بگیرید. بعد از مدتی تبدیل به یک عادت خواهد شد که مجبور به کنترلش نخواهید بود.

۵- زدن رژگونه ی تیره زیر گونه ها

بسیاری از خانم ها در استفاده از رژگونه زیاده روی می کنند، امری که باعث می شود گونه هایشان بیش از حد پایین دیده شود. همین نکته ی جزئی، سن شما را بیشتر نشان می دهد. برای جلوگیری از این مشکل، از رژگونه ی روشن تر استفاده کنید و آن را جای بالاتری بزنید.

۶- رژلب صدفی

هر چه سن بالاتر می رود، چین و چروک های صورت بیشتر می شوند و گوشه های لب شروع به پایین رفتن می کنند. استفاده از رژلب های صدفی صرفاً باعث برجسته شدن تغییرات ظاهری مرتبط با سن می شود. به علاوه، رژلب های صدفی اغلب باعث می شوند ظاهر ارزان قیمت تری پیدا کنید.

۷- ریمل زدن به مژه های پایینی

افراط در استفاده از ریمل باعث می شود ظاهری غیر طبیعی و نامرتب پیدا کنید. این امر به ویژه درمورد مژه های پایینی صدق می کند. ریمل زیاد باعث می شود چهره ای سنگین پیدا کنید و چین و چروک های دور چشم تان بیشتر به چشم بیایند. به علاوه، ممکن است ریمل زیر چشم ها بریزد که حالتی مانند سیاهی زیر چشم ایجاد می کند. در بسیاری از موارد، نیازی به ریمل زدن به مژه های پایینی نیست. خودداری از زدن ریمل به مژه های پایینی باعث می شود چشم ها بزرگ تر هم به نظر برسند.

۸- رژلب تیره

رژلب های تیره تضاد زیادی با پوست ایجاد می کنند و باعث می شوند لب ها باریک تر از واقعیت به نظر برسند. هیچ چیز به اندازه ی رژلب تیره چهره را پیر نمی کند.

۹- ابروهای تتو شده

ابروهای باریک به ویژه در اوایل دهه ی ۲۰۰۰ از محبوبیت زیادی برخوردار بودند. اما حتی حالا هم برخی خانم ها هنوز دنباله روی آن هستند. با این حال، ابروهای تتو شده چهره را پیرتر نشان می دهند و باعث بی حالت شدن چشم ها می شوند، بخصوص اگر آرایش نداشته باشید.

۱۰- برجسته کردن دور لب ها

برجسته کردن دور لب ها با مداد خط لب تداعی گر پیری است. به علاوه، این کار باعث می شود لب ها کوچک تر به نظر برسند. برای داشتن ظاهری جوان تر، دقت کنید که دور لب تان را خیلی متفاوت نکنید. با این کار، لب ها حالت طبیعی تری پیدا می کنند. یک اشتباه دیگر، استفاده از مداد خط لب برای رنگ کردن لب ها است، چرا که این کار باعث می شود لب ها خشک شوند و چین و چروک های دور آن بیشتر به چشم بیایند. بنابراین بهتر است بعد از آن، از برق لب هم استفاده کنید.

۱۱- مدل موهای پفی

مدل موهای پفی همیشه خوب به نظر نمی رسند، حتی روی دختران جوان. این مدل آرایش مو باعث برجسته شدن عیوب پوست، دفرمه به نظر رسیدن چهره و بیشتر دیده شدن سن می شود. برای داشتن یک ظاهر امروزی تر، می توانید از مدل موهایی که کمی نامرتب هستند استفاده کنید، چون باعث می شوند چهره جوان تر دیده شود.

۱۲- زیورآلات درشت

انگشترهایی که سنگ بزرگی دارند، باعث بزرگ تر دیده شدن دست ها می شوند. به علاوه، چنین زیورآلاتی یادآور دوران قدیم هستند. در دنیای امروزی چنین زیورآلاتی از مُد افتاده اند و سن را بیشتر نشان می دهند.

۱۳- یقه های بزرگ

لباس هایی که یقه های بزرگی دارند، یکی از انتخاب های پوششی خانم ها در فصول سرد سال هستند. با این حال، این نوع یقه ها باعث می شوند سن بیشتر به نظر برسد. آن ها فرم زیبایی ندارند و نسبت های ظاهری را برهم می زنند. به علاوه، تداعی گر گذشته هستند. بهتر است از لباس هایی استفاده کنید که گردن تان را نشان می دهند.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود