وایرال شدن عکس های قدبلندترین مرد و کوتاه ‌قدترین زن جهان در کنار یکدیگر + ویدیو

وایرال شدن عکس های قدبلندترین مرد و کوتاه ‌قدترین زن جهان در کنار یکدیگر + ویدیو

قدبلندترین مرد و کوتاه‌قدترین زن جهان پس از وایرال شدن عکس‌هایشان در ۶ سال پیش، دوباره با یکدیگر ملاقات کردند.

سلطان کوسن با قد ۲ متر و ۵۱ سانتی‌متری و جیوتی آمگه که تنها ۶۲.۸ سانتی‌متر قد دارد، دیروز در کالیفرنیا، عکس‌هایی را در کنار یکدیگر منتشر کردند.

حدود ۱۹۰ سانتی‌متر اختلاف قد بین این دو وجود دارد که رکورد جهانی گینس را در سال ۲۰۰۹ به عنوان «بلندترین مرد زنده» و در سال ۲۰۱۱ به عنوان «کوتاه‌ترین زن زنده» به ثبت رساندند.

کوسن ۴۱ ساله از ترکیه و آمگه ۳۰ ساله از هند، قبلاً در سال ۲۰۱۸ برای عکسبرداری در قاهره با یکدیگر ملاقات کردند. آن‌ها در مقابل اهرام جیزه به عنوان بخشی از کمپینی برای احیای صنعت گردشگری در کنار هم عکس گرفتند.

بلندی و کوتاهی قد آن‌ها ناشی از شرایط پزشکی بوده است. آمگه مبتلا به نوعی کوتولگی به نام آکندروپلازی بوده که رشد او را متوقف می‌کند، در حالی که کوسن توموری داشته که سبب رشد هیپوفیز او شده و در سن ۱۰ سالگی باعث افزایش چشمگیر قد او شده است.

یکی از تصاویر جالب از دیدار مجدد آن‌ها ۶ سال پس از ملاقات در مصر، آمگه را نشان می‌دهد که در کنار کفش کوسن ایستاده و کفش‌های بزرگ او تقریباً به اندازه قد آمگه هستند.

در یک عکس دیگر، قد آمگه تا زانوی کوسن است.

تصویر جالب دیگری نشان می‌دهد که امگه روی پا‌های کوسن ایستاده و قد کوچکترین زن جهان تنها تا استخوان ترقوه او می‌رسید.

در یکی از عکس‌های آن‌ها در سال ۲۰۱۸، کوسن روی زمین نشسته و آمگه در کنار او ایستاده، اما قد آمگه همچنان کوتاه‌تر از قد کوسن در حالت نشسته است.

در یک عکس فوری دیگر در مقابل اهرام، کوسن و آمگه در کنار یکدیگر ایستاده‌اند و برای گردشگرانی که به دیدن آن‌ها آمده‌اند، دست تکان می‌دهند.

این اولین سفر کوسن و آمگه به مصر پس از دعوت هیئت ترویج گردشگری این کشور در ۶ سال پیش بوده است.

آن‌ها همچنین در کنفرانسی در هتل Fairmont Nile City در قاهره شرکت کردند.

طبق رکورد‌های جهانی گینس، کوسن اولین فردی در بیش از یک دهه بوده که بیش از ۲.۵ متر قد دارد و یکی از تنها ۱۰ مورد تأییدشده در طول تاریخ است.

در حالی که او قدبلندترین مرد جهان است، اعضای خانواده‌اش جثه متوسطی دارند. کوسن نیز تا سن ۱۰ سالگی قد طبیعی داشت.

جثه بزرگ او نتیجه وضعیتی بوده که به نام ژیگانتیسم یا بیماری غول پیکری شناخته می‌شود که ناشی از تولید بیش از حد هورمون رشد است.

کوسن که به دلیل جثه بزرگ خود قادر به تکمیل تحصیلاتش نبود، برای تأمین مخارج خانواده خود کشاورزی می‌کرد.

او در سال ۲۰۱۳ با مروه دیبو متولد سوریه که ۱۰ سال از او کوچکتر است، ازدواج کرد. او در مصاحبه‌ای گفت که بزرگترین مشکل آن‌ها برقراری ارتباط بوده است. زیرا کوسن به زبان ترکی صحبت کرده و دیبو فقط عربی صحبت می‌کرد.

این زوج در سال ۲۰۲۱ طلاق گرفتند و مانع زبانی را به عنوان یک مسأله کلیدی در جدایی‌شان ذکر کردند.

کوسن در سال ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم دستیابی به غیرممکن (Achieving the Impossible) به هالیوود سفر کرد.

قد کوتاه آمگه به دلیل نوعی کوتولکی به نام آکندروپلازی است. میانگین قد زنانی که مبتلا به این ناهنجاری رشد هستند، معمولاً به ۱۲۱ سانتی‌متر می‌رسد.

او در نوجوانی تنها ۵ کیلوگرم وزن داشت و در سال ۲۰۱۱ پس از تولد ۱۸ سالگی خود رسماً به عنوان کوتاه قدترین زن جهان معرفی شد.

آمگه در زمینه بازیگری فعالیت داشته و در فیلم داستان ترسناک آمریکایی: نمایش عجایب (American Horror Story: Freak Show) که در سال ۲۰۱۴ اکران شد، بازی کرده است.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود