جواد محرابی محافظ رئیس جمهور که پس از سانحه‌ی هلیکوپتر مورد توجه قرار گرفت

جواد محرابی محافظ رئیس جمهور که پس از سانحه‌ی هلیکوپتر مورد توجه قرار گرفت

پس از گذشت هشت روز از سانحه سقوط هلیکوپتر رئیس جمهور و هیات همراه، چند تصویر و ویدئو به تازگی پربازدید شده است. مثل گفتگوی تلفنی وزیر نیرو با امام جمعه تبریز در ساعات سانحه و یا تصاویر فردی که همیشه در کنار رئیسی دیده می‌شد؛ جواد محرابی محافظ رئیس جمهور.

خبرسازترین قاب هفته

در میان تصاویر ثبت شده از تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان در این مدت، شاید یک قاب بیشتر از بقیه خبرساز شد. آن هم چهره بهت‌زده جواد محرابی، یار و محافظ همیشگی رئیسی بود که او را به صورت مستمر در سفرهای استانی همراهی می‌کرد. کسی که در سفر آذربایجان شرقی هم بود، اما در هلیکوپتر دیگری حضور داشت. در واقع کسی که به عنوان محافظ، رئیسی را در هلیکوپتر همراهی کرده کسی نبوده جز سردار موسوی، سرتیم حفاظت رئیس جمهور.

اما جواد محرابی کیست؟

جواد محرابی محافظ دوم رئیسی در سفر به آذربایجان شرقی و در جریان احداث سد مشترک قیزقلعه‌سی در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بود. هلی‌کوپتر ابراهیم رئیسی پس از بازدید از سد قیزقلعه‌سی در حال عبور از جنگل‌های دیزمار بود که دچار سانحه شد و سقوط کرد. در نهایت ابراهیم رئیسی، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشور، آیت‌الله آل هاشم، امام جمعه تبریز و چند تن دیگر از جمله خلبان، کمک خلبان و سرتیم حفاظت ابراهیم رئیسی که در این هلیکوپتر حضور داشتند، در اثر سانحه جان باختند.

اصلاح یک لیست ۹ نفره

تا چندین ساعت‌ پس از تائید خبر سانحه و درحالی که نیروهای نظامی و امدادی به دنبال هلیکوپتر رئیس جمهور بودند، هنوز فهرست سرنشینان و همراهان رئیسی مشخص نبود. ابهام درباره سرنشینان پرواز به حدی بود که تا ساعت‌ها به جز رئیسی، امیرعبداللهیان، مالک رحمتی، آیت‌الله آل هاشم و سردار موسوی، نامی از باقی سرنشینان پرواز در گزارش‌ها نبود. این ابهام موجب شده بود تا در ابتدا بسیاری با خواندن عبارت «کرو چیف» به معنای سرپرست خدمه پرواز گمان کنند که خلبان هلیکوپتر آمریکایی آشیانه ریاست جمهوری ایران، اهل روسیه بوده است.

در دقایق اولیه اعلام خبر درگذشت سرنشینان سانحه هوایی هلیکوپتر حامل رئیس جمهور نام ۹ نفر اعلام شد. اگرچه چندی بعد مشخص شد که جواد محرابی، محافظ دوم رئیس جمهور در هلیکوپتر دیگری حضور داشته است و در جریان این سانحه کشته نشده است. مشخص شد که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر جان باختن جواد محرابی در جریان این سانحه صحت نداشته است.

خبرگزاری فارس درباره جواد محرابی نوشت: «پیگیری‌های خبرنگار ما از سپاه پاسداران نشان می‌دهد، محرابی با بالگرد دیگری به‌سمت ورزقان حرکت کرده و در بالگرد رئیس‌جمهور حضور نداشته است. تنها پیکر سردار سید مهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهور به معراج شهدای تبریز منتقل شده است.»

عکس سلفی امیرآبادی فراهانی، نماینده مجلس یازدهم با جواد محرابی، بادیگارد رئیسی که مورد توجه کاربران قرار گرفت.

تصویری از یک بادیگارد مغموم

اشک‌های جواد مهرابی محافظ رئیس‌جمهور در مراسم تشییع سردار سید مهدی موسوی

با این حال نخستین تصاویر از جواد محرابی روز پنجشنبه مخابره شد. او در حرم رضوی حضور داشت با چهره‌ای که انگار تلی از آوار بر سرش ریخته‌اند. به هر حال او پای ثابت تیم رئیسی بود. برای یک محافظ یا بادیگارد هیچ چیزی مهم‌تر از ماموریتش یعنی حفظ جان آن شخص مورد نظر نیست. اما وقتی که اتفاق دیگری باعث مرگ آن فرد شود، حتی اگر هم قصور از بادیگارد نبوده باشد باز هم آقای محافظ غمگین خواهد شد چون او احتمالا خود را مسئول هر اتفاقی برای رئیس‌جمهور می‌دانسته و حالا انگار با غمی سنگین روبروست.

منبع: برترین ها
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود