افشای جزییاتی از قتل عام خانواده ۵ نفره تویسرکانی + ویدیوی مصاحبه با قاتل

افشای جزییاتی از قتل عام خانواده ۵ نفره تویسرکانی + ویدیوی مصاحبه با قاتل

با کشف جنازه ۵ عضو یک خانواده تویسرکانی، تحقیقات تخصصی پلیسی و قضایی برای یافتن ردی از عامل این جنایت هولناک آغاز شد و قاتل اصلی خانواده تویسرکانی در یکی از استان‌های کشور شناسایی و دستگیر شد.

این پرونده جنایی از روز ۲۴ آذرماه سال ۱۳۹۹ به‌دنبال مفقود شدن ۵ عضو خانواده‌ای در روستای مرادآباد تویسرکان در استان همدان ورق خورد. هیچ‌کس از اعضای این خانواده اطلاعی نداشت و آنها به تماس‌های تلفنی جواب نمی‌دادند تا اینکه اجساد پدر و دختر خانواده در نزدیکی گاوداری آنها کشف شد. با وجود این، ۳ نفر دیگر شامل مادر و دو پسر دیگر خانواده سرنوشت نامعلومی داشتند. از همان روز جست‌وجوهای شبانه‌روزی برای یافتن ۳ نفر دیگر آغاز شد تا اینکه اجساد آنها در چاهی ۷۰ متری که نزدیکی گاوداری قرار داشت کشف شد.

خانواده‌ای که به قتل رسیده اند دامدار و کشاورز و اهل یکی از محله‌های تویسرکان بودند اما در نزدیکی گاوداری خود واقع در یکی از روستا‌های نزدیک تویسرکان کار و زندگی می‌کردند.

گاوداری خانواده مقتول تا روستا، فاصله دارد و به همین دلیل اهالی روستا متوجه این جنایت نشده بودند. وجود یک باغ بزرگ در نزدیکی گاوداری که بین گاوداری و روستا قرار دارد،‌ یکی از دلایل مخفی ماندن راز جنایت از روستاییان بود.

این حادثه شوک بزرگی به افکار عمومی در استان همدان وارد کرد. کشف انگیزه قتل ها و ابعام ماجرا و همچنین دستگیری قاتل در دستور کار پلیس قرار گرفت. پس از گذشت چند سال، پلیس رد قاتل را زد و او ظاهراً در اسلامشهر دستگیر شد. قاتل تبعه افغانستان است و ظاهراً سال‌ها کارگر این گاوداری بوده است. 

روایت پلیس از قتل ها دستگیری قاتل 

سردار سلمان امیری، فرمانده انتظامی استان همدان در این باره گفت: با کشف جنازه ۵ عضو یک خانواده تویسرکانی، تحقیقات تخصصی پلیسی و قضایی برای یافتن ردی از عامل این جنایت هولناک آغاز شد و قاتل اصلی خانواده تویسرکانی در یکی از استان‌های کشور شناسایی و دستگیر شد.

امیری ضمن تسلیت به خانواده مقتولان، افزود: رسیدگی به پرونده این قتل با کشف جنازه دو عضو خانواده یعنی پدر خانواده و دختر جوانش توسط پسرعموی پدر خانواده کلید خورد.

قتل خانوادگی

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان اینکه علت و انگیزه قتل در دست بررسی است، تصریح کرد: پسرعموی پدر خانواده، پلیس را در جریان ماجرای قتل قرار داد.

او در پی تلاش‌های ناکام برای برقراری تماس با بستگان خود نگران آن‌ها شده و به محل زندگی آن‌ها در نزدیکی دامداری مراجعه کرده بود که در ابتدا رد خون را روی زمین مشاهده کرد و سپس با جسد پدر و دختر جوانش روبرو شد.

او در ادامه توضیحات تکمیلی خود افزود: در ابتدا گزارش قتل دو نفر از اعضای خانواده منتشر شد که پس از تحقیقات پلیس مشخص شد سه نفر دیگر از اعضای این خانواده هم به قتل رسیده اند.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: زمانی که پلیس در جریان ماجرا قرار گرفت، تحقیقات برای یافتن ردی از بقیه اعضای خانواده آغاز شد و دو جسد دیگر نیز در یک چاه کشف شد.

سردار امیری در مورد وضعیت فعلی رسیدگی به پرونده یادآور شد: اجساد مقتولان به پزشکی قانونی انتقال پیدا کرده و توضیح در مورد نحوه قتل این خانواده و علت مرگ در پی اعلام نظر کارشناسان پزشکی قانونی اعلام خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: قاتل افغانی در یکی از استان‌های کشور دستگیر شد.

قتل عام به علت اختلاف حساب با صاحب گاوداری

در همین راستا روز گذشته حسین بشری معاون اجتماعی پلیس استان همدان در تشریح این خبر گفت: قاتل صاحب گاوداری و اعضای خانواده وی در شهرستان تویسرکان در اعترافاتش، انگیزه خود از انجام قتل اعضای این خانواده را داشتن اختلاف حساب با صاحب گاوداری عنوان کرد.

معاون اجتماعی پلیس استان همدان افزود: قاتل پس از انجام قتل اقدام به سرقت یک کیلو زعفران و پنج دستگاه گوشی تلفن همراه متعلق به مقتولان کرده است.

بشری در پایان بیان کرد: شهروندان به شایعات در این باره این قتل خانوادگی توجه نکنند و اخبار موثق را از طریق مرکز اطلاع رسانی پلیس پیگیری کنند.

با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و تخصصی پلیس در نهایت جمعه شب قاتل در یکی از استان‌ ها شناسایی و دستگیر شد.

حرف های تنها بازمانده خانواده

محمد تنها بازمانده این قتل عام خانوادگی که پسر خانواده هم هست، در گفت وگویی از ماجرا حرف زده است. 

موقع حادثه کجا بودید؟

من شغلم آزاد است و موقع حادثه شیراز بودم. در میان خواهر و برادرهایم فقط من متاهل هستم و فرزند ارشد خانواده هستم.

پدرتان چند سال بود که گاوداری داشت؟

پدرم معلم بازنشسته بود. اما از همان زمان که به عنوان معلم خدمت می کرد، مجتمع گاوداری و کشاورزی هم داشت.

چطور متوجه به قتل رسیدن خانواده تان شدید؟

من ارتباط خیلی نزدیکی با خانواده ام داشتم و هر روز چندین بار با آنها تماس تلفنی می گرفتم. چون نوع کار و فعالیتمان هم با هم مرتبط بود و همین باعث می شد که نیازم به تماس و ارتباط با هم بیشتر شود.

صبح روز حادثه با خواهرم تلفنی حرف زدم. قرار شد یک ساعت دیگر دوباره با من تماس بگیرد اما خبری نشد.

چندین بار به او زنگ زدم. اما ارتباطم با خانواده ام قطع شده بود و خواهرم دیگر با من تماس نگرفت.

خیلی نگران شده بودم. ۲۴ ساعت تحمل کردم و بالاخره با دوستانی که در روستا داشتم تماس گرفتم و از آنها خواستم به مجموعه گاوداری سر بزنند و از خانواده ام سراغی بگیرند.

دوستانتان در گاوداری چه دیدند؟

چیزی ندیدند. فقط ماشین های خانواده ام را دیده بودند. می گفتند پرشیا و وانت نیسان در محوطه بود اما هیچ کس در گاوداری نیست.

خیلی تعجب کرده بودم. سابقه نداشت گاوداری را رها کنند و خالی بماند. خبری از کارگران هم نبود و همین نگرانی و تعجب من را بیشتر می کرد.

چه کسی اجساد را دید؟

با خاله ام و پسرعموی پدرم تماس گرفتم و از آنها خواستم به گاوداری بروند تا بفهمیم چه اتفاقی افتاده است. بعد از دوساعت با من تماس گرفتند و گفتند پسرخاله ام جسد خواهرم را پیدا کرده است.

جسد پدرتان کجا پیدا شد؟

کمی با فاصله از خواهرم دفن شده بود.

اعضای خانواده تان چطور به قتل رسیده بودند؟

نمی دانم چطور به قتل رسیده بودند. هنوز مشخص نیست و منتظرم نظریه پزشکی قانونی بیاید.

باغ شما با شهر چقدر فاصله دارد؟

با تویسرکان ۲۳ کیلومتر فاصله دارد.

محمد در مورد قاتل خانواده اش می گوید: «کارگری که به اتهام قتل خانواده ام دستگیر شده است، چند سال است که کارگر ماست.

مادرم خیلی به او محبت می کرد. خیلی وقت ها زمانی که مهمان داشتیم، اول غذای این کارگر تبعه افغان را می داد.

پدر و مادرم خیلی وقت ها بیشتر از اعضای خانواده به فکر کارگران بودند.»

منبع: خبر فوری
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۳ نظر

ورود

 • hool خرداد ۲۱, ۱۴۰۳

  چیزی که اهمیت نداره جان ایرانیان هست، این اتفاقات تو هر کجای دنیا می افتاد با تبر میفتادن به جون چنین مهاجران نمک نشناسی، اما بیش از چهار میلیون افغانی در کشور که جز فساد و خرابکاری و اشغال بسیاری از مشاغل هیچ سود دیگه ای برای ما ندارند و همچنان روزانه هزاران نفر وارد کشور میشن.
  چند هزار ایرانی دیگه باید به این شکل به دست این مهاجمان به قتل برسن و به چند نفر دیگه تجاوزهای وحشیانه بشه تا فکری به حالش بکنید؟

 • سرزمین اجدادی خرداد ۲۲, ۱۴۰۳

  با احترام به تمامی افغان های خوب، حواستان باشه نزدیک ۸ میلیون افغان وارد کشور شده ان و معلوم نیست در سالهای و دهه های آینده چه بلایی سر این کشور بیاید

 • قاف خرداد ۲۲, ۱۴۰۳

  سرایدارمون هم یکی از واحدها رو شبونه سرقت کرد و الانم گم و گور شده. دوستش رو دستگیر کردن گفته احتمالا ترکیه رفته.