بدون نظر

اواخر هفته ی گذشته و بعد از شش سال انتظار و فاصله، پنجمین قسمت از طولانی ترین مجموعه فیلم های کمپانی دیزنی با عنوان «دزدان دریایی کارائیب: مرده ها قصه نمی گویند» (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) به طور رسمی در سینماهای داخلی ایالات متحده اکران شد در حالی که اکران بین المللی آن در کشورهایی مانند چین از چند روز قبل از آن آغاز شده بود. داستان این فیلم چند سال بعد از اتفاقات «دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته» (Pirates of the Caribbean: On Stranger Tide) رخ می دهد و طی آن کاپیتان جک اسپارو بار دیگر مجبور می شود که با تعدادی از سرسخت ترین و شرورترین دشمنان خود مقابله کند در حالی که یکی از دشمنان قدیمی او بار دیگر زنده شده و قصد دارد از جک انتقام بگیرد و او را یک بار برای همیشه نابود کند.

javier-barden-pirates-poster-w700

این شخصیت منفی کاپیتان سالازار نام دارد و خاویر باردم اسپانیایی نقش او را بازی خواهد کرد. کاپیتان سالازار یک شکارچی دزدان دریایی است که سال ها قبل توسط جک اسپارو به قتل رسیده است. در حالی که این دو قصد دارند نیزه ی سه شاخ پوسایدون را به دست آورند به سختی با هم درگیر می شوند و طرفین دیگری نیز وارد ماجرا شده و سعی می کنند پایان زندگی یکدیگر را رقم بزنند و خود مالک مطلق دریاها شوند.

به گزارش مجله ی ورایتی، قسمت پنجم این مجموعه شب گذشته با فروشی معادل ۵٫۵ میلیون دلار در اولین روز اکران خود در سینماهای آمریکای شمالی شروع امیدوار کننده ای داشته است. فیلم قبلی این مجموعه یعنی «دزدان دریایی کارائیب: سوار بر امواج ناشناخته» در سال ۲۰۱۱ و در شب اول اکران خود توانسته بود تنها ۴٫۷ میلیون دلار فروش داشته باشد. بدین ترتیب انتظار می رود که در چهار روز تعطیل موسوم به تعطیلات «روز یادبود» (Memorial Day) که تا روز دوشنبه خواهد بود میزان فروش این فیلم به ۸۰ میلیون دلار در داخل ایالات متحده آمریکا نیز برسد که شروع اکران مناسب و امیدوار کننده ای برای قسمت پنجم این فرانچایز به شمار می آید. فیلم «دزدان دریایی کاراییب: مرده ها قصه نمی گویند» در سینماهای خارج از ایالات متحده نیز فروش نسبتاً خوبی داشته است هر چند در مقایسه با فروش ۱۳٫۲ میلیون دلاری «دزدان دریایی کارائیب: پایان جهان» (Pirates of the Caribbean: At World’s End) در سال ۲۰۰۷ فروش کمتری را به خود می بینند.

06797ab3864dec32274d357681699034aa0dca001fa4a17bfb1962fc076b5a26-w700

حتی با فروش ۳۴٫۵ میلیون دلاری در خارج از ایالات متحده در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه نیز قسمت پنجم این مجموعه با بودجه ی ۲۳۰ میلیون دلاری خود هنوز  فاصله ی بسیاری با سودآوری برای کمپانی دیزنی دارد. نکته ی مهم دیگر این که علی رغم شروع نسبتا رضایت بخش این فیلم در باکس آفیس آخر هفته، عکس العمل منتقدان به آن در مقایسه با قسمت های دیگر بسیار ناامید کننده بوده است. البته به نظر نمی رسد که نمرات ضعیف منتقدان به این فیلم تاثیر زیادی بر فروش آن داشته باشد زیرا قسمت های قبلی این مجموعه نیز نمرات قابل قبولی از منتقدان دریافت نکرده بودند. باید منتظر بود و دید که این بار جانی دپ در نقش جک اسپارو با تماشاگران مشتاق خود چه خواهد کرد.

منبع: screenrant
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود