غذاهای عجیبی که هرگز آنها را امتحان نخواهید کرد

از پنیر کرم‌زده تا مورچه قرمزِ خشک‌شده

غذاهای عجیبی که هرگز آنها را امتحان نخواهید کرد

بعضی از غذاها و خوراکی‌ها برای مردم منطقه‌ای که آن غذا تهیه می‌شود عادی و محبوب است اما خارجی‌ها به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانند طعم آن‌ها را تحمل نمایند. از پنیر کرم‌زده گرفته تا قارچ سمی، غذاهای عجیبی در دنیا سرو می‌شوند که در ادامه مطلب برخی از آن‌ها را برایتان معرفی نموده‌ایم.

فرانسه

1-w900

فرانسه برای پنیرهای متنوعی که دارد، مشهور است و در میان انواع گوناگون آن‌ها می‌توان به Mimolette  اشاره نمود که پروسه تولیدش چندین ماه به طول می‌انجامد. تولیدکننده‌های این پنیر سوراخ‌هایی روی سطح آن ایجاد می‌کنند تا بستر رشد کرم‌ها را مهیا نمایند. آن‌ها اعتقاددارند که وجود این کرم‌های ریز موجب نرم و خوش‌طعم شدن پنیر می‌گردد.

بد نیست بدانید سازمان دارو و غذای آمریکا در سال ۲۰۱۳ ورود این پنیر به آمریکا را ممنوع اعلام نمود زیرا گفته می‌شد که مصرف زیاد آن موجب ایجاد آلرژی می‌شود.

مکزیک

2-w900

بیش از ۷ هزار سال است که در مکزیک بلال کشت می‌شود و ازاین‌رو چندان عجیب نیست که مردم این کشور روش‌های بی‌شماری برای پخت این خوراکی می‌شناسند. در میان تمامی روش‌های پخت، Huitlacoche  از همه عجیب‌تر است که فقط خود مکزیکی‌ها آن را دوست دارند. Huitlacoche  ذرتی است که گندیده و قارچ زده است.

این ذرت‌های به‌ظاهر خراب‌شده پخته‌شده و عموما درون کسادیا سرو می‌شوند.

جنوب شرقی آسیا

3-w900

تخم‌مرغ در سراسر دنیا یکی از رایج‌ترین خوراکی‌ها برای صبحانه محسوب می‌گردد. اما در جنوب شرقی آسیا نوعی تخم‌مرغ سرو می‌شود که بدون شک افراد کمی‌ توان خوردن آن رادارند. این غذا Balut نام داشته و در اصل جنین اردک است که درون پوسته تخم‌مرغ سرو می‌شود.

فیلیپینی‌ها ابتدا قسمت بالایی تخم‌مرغ را شکسته و ادویه که شامل نمک دریایی می‌شود به آن اضافه می‌کنند. در مواردی هم سرکه، پیاز رنده شده و فلفل چیلی اضافه می‌کنند.

تصور خوردن چنین غذایی هم تهوع‌آور است. اما ویتنامی‌ها اعتقاددارند این خوراکی بسیار مقوی است و برای رشد فرزندان لازم است.

فنلاند

4-w900

قارچ خوراکی خوشمزه‌ای است اما بدون شک کسی قارچ سمی نمی‌خورد. البته مردم فنلاند این‌گونه فکر نمی‌کنند به نظر آن‌ها قارچ false morel بسیار هم خوشمزه است. البته برای پخت آن سعی می‌کنند سمومش را خارج نمایند و برای این منظور آن را خشک کرده و چندین مرتبه می‌جوشانند. اما همچنان تمام مواد سمی خارج نمی‌شود و صرف آن می‌تواند اثرات جانبی گسترده‌ای داشته باشد که از سوزش معده گرفته تا مرگ را شامل می‌شود.

البته تاکنون هیچ‌کسی در فنلاند به‌واسطه مصرف این قارچ مسموم نشده و جانش را نیز از دست نداده است. اما سم موجود در این قارچ به‌گونه‌ای است که در فضا پخش می‌شود، بنابراین نباید آن را درون ماشین یا مغازه نگهداری کرد.

آمریکا

5-w900

دنبلان گاو یکی از غذاهای عجیبی است که چوپان‌های آمریکایی آن را کشف کرده‌اند. آن‌ها دنبلان را در آرد سفید خوابانده و سپس در روغن داغ سرخ می‌کنند. بعضی‌ها هم دوست دارند آن را هنگام صبحانه و به‌جای سوسیس میل کنند. خود آمریکایی‌ها به آن «صدف‌های کوه راکی» می‌گویند که به صدف و دریا هیچ ارتباطی ندارد.

هند

6-w900

احتمالا واژه «چاتنی» را شنیده اید که تقریبا همان چاشنی به زبان فارسی محسوب می‌گردد و روشی رایج برای طعم دادن به غذا در هند به شمار می رود.  اما مردم منطقه Chhattisgarh نوعی چاتنی ویژه دارند که chaprah نامیده می‌گردد. این چاشنی درواقع از مورچه‌های قرمز و تخم‌های آن‌ها درست می‌شود. برای این منظور، مورچه‌های قرمز را گرفته، خشک می‌کنند و سپس ادویه و شیرین‌کننده به آن‌ها اضافه نموده و آن را در کنارغذا سرو می‌کنند.

ونزوئلا

7-w900

در کشورهای آمریکای جنوبی غذایی که خودش خیلی عجیب باشد وجود ندارد اما روش‌های پختی که دارند چندان رایج نیست. به‌طور مثال، مردم ونزوئلا حبوبات همانند عدس یا لوبیا چشم‌بلبلی را با شکر پخته و سرو می‌کنند.

انگلیس

8-w900

Marmite انگلیسی انواع گوناگونی دارد به‌طوری‌که شعار کمپانی تولیدکننده آن این است: «یا دوستش دارید یا از آن متنفر خواهید شد». نوع انگلیسی این خوراکی شبیه خمیر قهوه‌ای کشسانی است که طعمی قوی داشته و بسیار شور است و شیره‌ای است که از آبجو گرفته‌شده.

۲ نظر

ورود

  • Nj مرداد ۶, ۱۳۹۵

    تو قسمت جنین اردک یه جمله نامفهمه:)) افراد میتوان خوردن آن را دارند ینی چی؟!:))))