تسخیر دوباره کتاب فروشی ها با هری پاتر

تسخیر دوباره کتاب فروشی ها با هری پاتر

درست ۹ سال پس از انتشار هفتمین و آخرین کتاب از سری کتاب‌های پرفروش «هری پاتر»، نمایشنامۀ «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» بالاترین میزان پیش‌خرید یک کتاب در آمریکا از سال ۲۰۰۷ به این سو را به نام خود

ثبت کرد.

به گزارش رویترز شرکت «بارنز اند نوبل» بزرگترین کمپانی خرده‌فروشی کتاب در َآمریکا دوشنبه در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد که کتاب «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» رکورد میزان پیش‌خرید کمپانی را از سال ۲۰۰۷ به این سو به نام خود ثبت کرده است. این کمپانی آماری از میزان پیش‌خرید کتاب ارائه نکرد اما اعلام کرد که انتظار دارد این اثرعنوان پرفروش‌ترین کتاب سال را نیز به دست آورد.

این کتاب که به عنوان هشتمین کتاب از سری کتاب‌های «هری پاتر» در نظر گرفته می‌شود، نیمه شب ۳۱ جولای منتشر و به بازار کتاب عرضه می‌شود. پیش از انتشار کتاب نمایشی به همین عنوان در لندن به صحنه خواهد رفت.

داستان این نمایشنامه ۱۹ سال پس از رویداد‌های «هری پاتر و یادگاران مرگ» روی می‌دهد و در آن هری پاتر کارمند پرکار وزارت جادو با سه فرزند است اما همچنان با گذشته‌اش دست و پنجه نرم می‌کند.

آمازون بوک نیز اعلام کرد که «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» در حال حاضر بیشترین میزان پیش‌خرید نسخه چاپی و کتاب الکترونیکی این شرکت را نیز در اختیار دارد.

سیرا ویلسون ویراستار آمازون بوک گفت: «برای میلیون‌ها تن از ما که هوادار «هری پاتر» هستیم، داستان تازه‌ای از هاگوارتس رویداد بزرگی است.»

جی‌کی رولینگ در آغاز تصمیمی برای انتشار نمایشنامه «هری پاتر و کودک طلسم‌شده» نداشت و تنها قرار بود که نمایش در لندن به صحنه برود. اما پس از تقاضای بسیار هوادارانی که نمی‌توانستند برای دیدن نمایش به لندن بروند به انتشار آن تن داد.

هفتمین کتاب از سری کتاب‌های «هری پاتر» به بیش از ۷۹ زبان ترجمه شد و بیش از ۴۵۰ میلیون نسخه آن در سراسر جهان فروخته شد.

فروش اقتباس‌های سینمایی از این کتاب‌ها نیز در باکس‌آفیس جهانی به بیش از ۷ میلیارد دلار رسید.

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود