بدون نظر

اولین روز المپیک ریو با کلی اتفاق خاص، جالب و البته ناراحت کننده همراه بود و برای نخستین روز رقابت المپین ها در سرزمین قهوه همه چیز کامل شد. ما روز گذشته در تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان، قایقرانی روئینگ تک نفره بانوان، تنیس روی میز در دو بخش بانوان و آقایان و دوچرخه سواری نماینده داشتیم که متاسفانه هیچکدام موفق نشدند چراغ اول را روشن کنند و کاروان ایران در پایان روز اول بدون کسب مدال به کار خود پایان داد و پیش بینی می شود با توجه به برنامه روز دوم، ما باز هم در زمره کشورهای بی مدال قرار بگیریم.

با کاروان ایران

احمدی ششم شد؛ خدمتی یازدهم

تیراندازی بانوان دیروز به نسبت سایر گروه ها روز بهتری داشت و با حضور الهه احمدی در فینال امید برای کسب مدال بود اما یک تیر او به خطا رفت و بانوی شایسته تیراندازی کشورمان دستش به مدال نرسید و ششم شد تا سیل اشک های ناراحت کننده او در ریو جاری شود و او در عین شایستگی تنها با یک تیرخطا جزو مدال آوران المپیک ایران نباشد. گفتنی است، احمدی در المپیک لندن نیز در همین رتبه ششم قرار گرفته بود. نجمه خدمتی، دیگر تیرانداز کشورمان نیز که به فینال نرسیده بود جایگاه یازدهم را به خود اختصاص داد.

الهه احمدی

جاور در شانس مجدد

خوب برسیم به قایقرانی. مهسا جاور ۲۲ ساله که نخستین المپیک خود را تجربه می کند در دور مقدماتی در گروه خود چهارم شد اما هنوز حذف نشده است و امروز در دور شانس مجدد برای رسیدن به مدال برنز تلاش خواهد کرد. او واقعا نمایش خوبی از خود بجای گذشت و تا همین جا نیز کارنامه درخشانی را ثبت کرده است. جاور در ۲ ماده دیگر نیز در المپیک پارو خواهد زد.

مهسا جاور

حذف زودهنگام پینگ‌پنگی‌ها

شب گذشته پینگ پنگ ما خوب شروع کرد اما اصلا خوب پیش نرفت. در نخستین دیدار نماینده ما، نیما عالمیان ۴-۱ رقیب آمریکایی را برد تا به جدول اصلی برسد اما در دور نخست جدول اصلی مقابل حریفی از رومانی باخت و حذف شد. ندا شهسواری نیز در عین شایستگی ۴-۳ مقابل حریف بلاروسی خود در جدول اصلی شکست خورد و از رسیدن به مرحله بعد بازماند. اما نوشاد عالمیان که عملکرد خیلی خوبی در المپیک لندن داشت؛ در ریو اصلا آماده به نظر نمی رسید و در همان دور اول جدول اصلی مقابل حریف خود از اسلوونی باخت تا خیلی زود پرونده پینگ‌پنگ بازهای کشورمان در برزیل بسته شود.

نوشاد عالمیان

رکابزنان به خط پایان نرسیدند

ضعیف ترین نتیجه در روزاول اختصاص داشت به رکابزنان جاده کشورمان. تیمی که در آسیا حرف اول را می زند حتی یکی از رکابزنانش به خط پایان نرسید. پورسیدی و میزبانی زمین خوردند و ادامه ندادند و گودرزی نیز که زمین نخورده بود هم به آخر نرسید. البته وینچنزو نیبالی نامدار و کریس فروم، قهرمان توردوفرانس و المپیک لندن نیز به آخر نرسیدند ولی این دلیل نمی شود که بخواهیم این عملکرد ضعیف را نادیده بگیریم. در دوچرخه سواری جاده رقابت های المپیک، نماینده بلژیک یعنی گرگ فن آورمات به عنوان نخست دست یافت.

دوچرخه سواری

از فرنگ چه خبر

خوب از اخبار مربوط به ورزشکاران خودمان خارج می شویم کمی به بررسی رخدادهایی که در سایر نقاط دهکده ریو اتفاق افتاد می پردازیم. جایی که ویتنام یک و مجارستان ۲ طلا کسب کردند تا در همین روز اول در بین بالانشینان باشند. مجار ها در شمشیربازی “اپه” بانوان و شنای ۴۰۰ متر مختلط انفرادی بانوان طلایی شدند تا شگفتی از همین روز اول در رقابت ها آغاز شود. ویتنام نیز در تفنگ بادی ۱۰ متر آقایان طلایی شد.

اتفاق تلخ هم در روز نخست داشتیم. جایی که ژیمناست فرانسوی هنگام فرود در حرکت پرش خرک؛ خیلی بد روی زمین آمد و پایش شکست تا از ادامه رقابت ها کنار برود. اتفاقی تلخ که بازتاب زیادی هم در رسانه ها نیز داشت.

ژیمناست فرانسه

در واترپلو چند باز انجام شد که در مهم ترین آن ها دو تیم پرقدرت مجارستان و صربستان رو در روی هم صف آرایی کردند و در پایان یک دیدار جذاب و پرگل دو تیم به تساوی در عدد ۱۳ رضایت دادند.

واترپولو

دیشب مسابقات بسکتبال نیز با ۳ دیدار آغاز شد و آمریکای پرقدرت با اختلاف ۵۷ امتیاز و با نتیجه ۱۱۹ – ۶۲ قهرمان آسیا یعنی چین را از پیش رو برداشت. فرانسه نیز که سابقه قهرمانی در اروپا را دارد در دیداری عجیب، ۸۷-۶۶ به استرالیا باخت و صربستان نیز ونزوئلا را مغلوب کرد.

بسکتبال کوین دورانت

رکوردشکنی‌ها

در روز نخست چند رکورد جدید در ورزش های مختلف به ثبت رسید. ویرجینا تراشر قهرمان آمریکایی تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان، حد نصاب جدیدی را به ثبت رساند و با اقتدار قهرمان شد. همچنین در ۱۰۰ متر قورباغه آقایان، آدام پیتی شناگر بریتانیا و در ۴۰۰ متر مختلط انفرادی بانوان، کاتینکا هوسژو شناگر جوان مجارها با جابه جا کردن رکورد جهان به مقام قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ دست یافتند.

آدام پیتی شناگر انگلیس

در پایان روز اول ۲۰ کشور موفق به کسب مدال شدند که در این بین استرالیا با ۲ طلا و یک برنز در صدر قرار گرفت و مجارستان با ۲ طلا و آمریکا با یک طلا و ۴ نقره در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

                                                                             طلا    نقره    برنز    مجموع

۱ استرالیا ۲ ۰ ۱ ۳
۲ مجارستان ۲ ۰ ۰ ۲
۳ آمریکا ۱ ۴ ۰ ۵
۴ کره جنوبی ۱ ۱ ۰ ۲
۵ ژاپن ۱ ۰ ۴ ۵
۶ روسیه ۱ ۰ ۰ ۱
۶ ویتنام ۱ ۰ ۰ ۱
۶ تایلند ۱ ۰ ۰ ۱
۶ آرژانتین ۱ ۰ ۰ ۱
۶ بلژیک ۱ ۰ ۰ ۱
۱۱ چین ۰ ۲ ۳ ۵
۱۲ ایتالیا ۰ ۱ ۱ ۲
۱۲ قزاقستان ۰ ۱ ۱ ۲
۱۴ برزیل ۰ ۱ ۰ ۱
۱۴ دانمارک ۰ ۱ ۰ ۱
۱۴ اندونزی ۰ ۱ ۰ ۱
۱۷ کانادا ۰ ۰ ۱ ۱
۱۷ لهستان ۰ ۰ ۱ ۱
۱۷ اسپانیا ۰ ۰ ۱ ۱
۱۷ ازبکستان ۰ ۰ ۱ ۱

?یکشنبه ۱۷ مرداد
تیراندازی ، تپانچه بادی ۱۰ متر زنان: گلنوش سبقت الهی؛     مقدماتی ۱۶:۳۰ –  فینال ۱۸:۳۰
مهسا جاور – شانس مجدد – روئینگ تک نفره       ۱۶:۳۰

?دوشنبه ۱۸ مرداد
بوکس وزن ۸۱- کیلوگرم : احسان روزبهانی
والیبال ایران- آرژانتین ، ساعت ۶ صبح
تیروکمان : زهرانعمتی
تیراندازی ، تفنگ ۱۰ متر بادی مردان : پوریا نوروزیان

?سه شنبه ۱۹ مرداد
تیراندازی ، تپانچه ۲۵ متر زنان : گلنوش سبقت الهی
جودو وزن ۸۱ – کیلوگرم : سعید ملایی
شنا ۲۰۰ متر قورباغه : آریا نسیمی شاد

?چهارشنبه ۲۰ مرداد
والیبال لهستان – ایران ، ساعت ۳۵ دقیقه بامداد
دوچرخه سواری تایم تریل : آروین معظمی گودرزی
شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

?پنجشنبه ۲۱ مرداد
والیبال ایران- کوبا ، ساعت ۱۷
تیراندازی تفنگ ۱۰ متر سه وضعیت زنان : مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی
جودو وزن ۱۰۰- کیلوگرم : جواد محجوب
شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

?جمعه ۲۲ مرداد
دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی
دوومیدانی ، پرتاب وزنه زنان : لیلا رجبی
دوومیدانی ، پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان : حمید زورآوند

?شنبه ۲۳ مرداد
والیبال ایران – مصر: ساعت ۱۷
وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم : کیانوش رستمی
دوومیدانی ، پرش طول : محمد ارزنده
دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی
دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

?یکشنبه ۲۴ مرداد
وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم : سهراب مرادی و علی هاشمی
دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی
تیراندازی تفنگ سه وضعیت مردان : پوریا نوروزیان
کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم : حمید سوریان
کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم : سعید عبدولی

?دوشنبه ۲۵ مرداد
والیبال ایران – روسیه : ساعت ۲۲:۳۰
کشتی فرنگی ۸۵ کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی
کشتی فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم : بشیر باباجان زاده

?سه شنبه ۲۶ مرداد
وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم : محمدرضا براری
کشتی فرنگی ۶۶ کیلوگرم : امید نوروزی
کشتی فرنگی ۹۸ کیلوگرم : قاسم رضایی

?چهارشنبه ۲۷ مرداد
وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم : بهداد سلیمی
تکواندو وزن ۵۸- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده
دوومیدانی پرتاب چکش : کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی
قایقرانی کانو انفرادی ۲۰۰ متر : عادل مجللی
والیبال : مرحله یک چهارم نهایی

?پنجشنبه ۲۸ مرداد
تیراندازی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان : نجمه خدمتی
تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم : فرزان عاشورزاده
تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

?جمعه ۲۹ مرداد
کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی
کشتی آزاد وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی
تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی
تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده
والیبال : نیمه نهایی

?شنبه ۳۰ مرداد
تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی
تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی
کشتی آزاد وزن ۸۶ کیلوگرم : علیرضا کریمی
کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی

?یکشنبه ۳۱ مرداد
تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی
کشتی آزاد وزن ۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری
کشتی آزاد وزن ۹۷ کیلوگرم : رضا یزدانی
دوومیدانی ، دو ماراتن : محمد جعفر مرادی
والیبال : دیدارهای رده بندی و نهایی

مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود