بدون نظر

استارت ورزشکاران روس برای کسب افتخار در المپیک از رشته جودو آغاز شد. بسلان مودرانف روس شنبه شب با قهرمانی در رقابت های وزن منهای شصت کیلوگرم جودوی بازیهای المپیک ریو کشورش را صاحب نخستین مدال طلا کرد.

او که سه قهرمانی اروپا را در کارنامه دارد برای رسیدن به مدال المپیک، در فینال یلدوس اسمتف قزاق را با امتیاز وازاری شکست داد، احساس خود را در خصوص کسب نخستین طلا برای کشورش اینگونه بیان می کند: «این مسئله تازه فکرم را مشغول کرده و اکنون اهمیت کسب نخستین مدال را درک می کنم. احساس خیلی خاصی ندارم، تنها امیدوارم که این مدال مشوق و انگیزه ای قوی برای تیم روسیه باشد.»

جودو روسیه بسلان مودرانف

اما ویرجینیا تریشیر، تیرانداز نوزده ساله آمریکایی، ورزشکاری بود که نخستین مدال طلای المپیک ریو را صید کرد. او که در فینال تیر اندازی با تفنگ بادی از فاصله ده متر با برتری بر دو ورزشکار چینی به این افتخار دست یافت اینگونه واکنش نشان می دهد: «من در واقع عزمی قوی برای کسب مدال داشتم، احساسی بسیار قوی که باید با تمرکزی بالا آنرا در میدان تیراندازی عملی می کردم. در پایان مسابقه فینال و به محض پیروزی بسیار به خود بالیدم که توانستم بازیهای المپیک ریو را بدین شکل، افتخار آمیز برای کشورم آغاز کنم.»

تریشر پیش از این در رشته پاتیناژ هنری فعالیت می کرد اما پس از سفری خانوادگی برای انجام شکار و هدف قرار دادن یک گوزن به رشته تیراندازی علاقمند شد.

ویرجینیا تریشر تیراندازی

بدون نظر

ورود