بدون نظر

رقابت های المپیک ۲۰۱۶ دیروز پنجمین روز خود را پشت سر گذاشت و ورزشکاران در رشته های مختلف به رقابت با حریفان پرداختند. روزی که باز هم برای ما مدال نداشت اما درخشش مجتبی عابدینی خیلی ها را خوشحال کرد و ما را به روزهای آتی امیدوار کرد.

با کاروان ایران

درخشش بی مدال عابدینی؛ حذف پاکدامن

ایران در روز گذشته ۲ نماینده در اسلحه سابر رقابت های شمشیربازی المپیک داشت که علی پاکدامن در همان ابتدا مقابل حریف خود با نتیجه نزدیک شکست خورد و موفق نشد در مراحل بالاتر به رقابت با حریفان بپردازد. اما درخشان ترین نتیجه کاروان ایران در ریو توسط دیگر سابریست کشورمان رقم خورد؛ مجتبی عابدینی که در رنکینگ جهانی در رده چهاردهم قرار دارد رقابت ها را با قهرمان اروپا از اوکراین انجام داد و با اقتدار او را از پیش رو برداشت. عابدینی در بازی دوم خود برابر نماینده کره جنوبی که به نوعی گربه سیاه عابدینی بود و مجتبی هیچگاه او را نبرده بود، قرار گرفت و با اقتدار او را شکست داد. نماینده کره نایب قهرمان المپیک لندن نیز بود. عابدینی در دور بعد مقابل قهرمان سال ۲۰۱۳ اروپا از فرانسه قرار گرفت. مجتبی باشایستگی این حریف خود را هم مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد؛ اما در این مرحله برابر رقیب آمریکایی با نتیجه ۱۵-۱۴ شکست خورد و به فینال نرسید. او که تمرکز کافی را در رده بندی نداشت برابر یک حریف کره ای دیگر قرار گرفت که هم جوان تر و هم قوی تر از کره ای قبل بود و با قبول شکست، در عین شایستگی به مقام چهارم المپیک رسید.

مجتبی عابدینی

میزبانی به خط پایان رسید

دیگر نماینده ایران در روز پنجم، قادر میزبانی بود. ورزشکار ۴۰ ساله ایران در دوچرخه سواری تایم تریل با تایم ۱ ساعت و ۲۱ دقیقه به خط پایان رسید و اینگونه کار دوچرخه سواری ما هم در المپیک ریو به پایان رسید. به گفته خسرو قمری، رئیس فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان این نتیجه بهترین نتیجه در تمام ادوار المپیک برای ورزش دوچرخه سواری و در بخش تایم تریل بود.

قادر میزبانی

از فرنگ چه خبر

در ادامه رقابت‌های بسکتبال المپیک ریو بامداد امروز استرالیا و آمریکا از گروه نخست مسابقات به مصاف یکدیگر رفتند که در این بازی آمریکا به برتری ۹۸ بر ۸۸ رسید. در دیگر رقابت ها، فرانسه از سد صربستان گذشت و ونزوئلا نیز موفق شد چین را از پیش رو بردارد.

کارملو آنتونی بسکتبال

در مسابقات فوتبال رقابت های المپیک، برزیل میزبان با عقده گشایی به دور بعد صعود کرد. در بازی های پایانی گروه A برزیل که در دو بازی نخست خود برابر عراق و آفریقای جنوبی به تساوی بدون گل رسیده بود، برای صعود از این گروه نیاز به برد برابر دانمارک داشت و در یک بازی برتر توانست با ۴ گل دانمارک را شکست دهد تا با ۵ امتیاز به عنوان تیم نخست این گروه به مرحله بعد صعود کند. برای برزیل گابریل باربوسا (۲۶ و ۸۰)، گابریل خسوس (۴۰) و لوان (۸۰) گلزنی کردند تا میزبان با یک برد قاطعانه پای به مرحله بعد بگذارد.

از گروه C رقابت ها، کره به عنوان صدر نشین و به همراه آلمان پرقدرت به دور بعد رقابت ها صعود کرد تا خود را در حد و قواره های یک مدعی در مسابقات مطرح کند.

فوتبال برزیل

دیدار فینال رقابت‌های اسلحه سابر شمشیربازی المپیک ۲۰۱۶ ریو بین آرون ژیلاگی از مجارستان و داریل هومر از آمریکا برگزار شد که در پایان شمشیرباز مجارستانی با نتیجه ۱۵ بر ۸ به پیروزی رسید. ژیلاگی با غلبه بر کیم، شمشیرباز کره‌ای موفق شده بود به دیدار فینال راه پیدا کند و هومر هم با نتیجه نزدیک ۱۵ بر ۱۴ مجتبی عابدینی را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت، اما از رسیدن به مدال طلا باز ماند.

رقابت های شنای ۱۰۰ متر آزاد مردان دیروز در ریو برگزار شد و کیل چالمرس از استرالیا با زمان ۴۷٫۵۸ قهرمان شد و مدال طلا را بر گردن آویخت، پیتر تیمرس از بلژیک با زمان ۴۷٫۸۰ روی سکوی دوم ایستاد و مدال نقره گرفت و ناتان آدریان از آمریکا با زمان ۴۷٫۸۵ در جایگاه سوم قرار گرفت و برنزی شد.

شنا

در ماده شنای ۲۰۰ متر قورباغه دیمیتری بالاندین از قزاقستان با رکورد ۲٫۰۷٫۴۶ دقیقه زودتر از سایرین به خط پایان رسید و صاحب گردن آویز طلا شد. پس از وی جاش پرونوت از آمریکا با ثبت زمان ۲٫۰۷٫۵۳ مدال نقره را از آن خود کرد و آنتون چوپکوف از روسیه هم با رکورد ۲٫۰۷٫۷۰ به مدال برنز دست یافت.

در مسابقات انفرادی تنیس روی میز زنان المپیک ۲۰۱۶ ریو، نمایندگان چین در فینال به مصاف هم رفتند که در نهایت نینگ دینگ با شکست هموطن خود لی شیائوشیا مدال طلا را از آن خود کرد. در دیدار رده بندی هم کیم سونگ از کره شمالی با شکست نماینده ژاپن توانست مدال برنز را تصاحب کند.

پینگ پنگ

رکوردشکنی

دیروز، روز وزنه برداری بود و ۲ رکورد جهان و ۲ رکورد المپیک در یک شب شکسته شد تا سطح بالای رقابت های این دوره را بیش از پیش نمایان کند. ژیائو لیو، وزنه بردار نامدار چین در دسته ۷۷ کیلوگرم، رکورد جهان و المپیک حرکت یک ضرب را که پیش از این در اختیار خودش بود به ترتیب یک و ۲ کیلوگرم ارتقا داد. نجات رحیموف از قزاقستان نیز در ۲ ضرب با زدن وزنه ۲۱۴ کیلوگرم، ۴ کیلوگرم رکورد جهان و ۷ کیلوگرم رکورد المپیک را ارتقا داد و به مدال طلا رسید.

                                                                                             طلا  نقره   برنز  مجموع

۱ آمریکا ۱۱ ۱۱ ۱۰ ۳۲
۲ چین ۱۰ ۵ ۸ ۲۳
۳ ژاپن ۶ ۱ ۱۱ ۱۸
۴ استرالیا ۵ ۲ ۵ ۱۲
۵ مجارستان ۵ ۱ ۱ ۷
۶ روسیه ۴ ۷ ۴ ۱۵
۷ کره جنوبی ۴ ۲ ۳ ۹
۸ ایتالیا ۳ ۶ ۲ ۱۱
۹ انگلیس ۳ ۳ ۶ ۱۲
۱۰ فرانسه ۲ ۳ ۱ ۶
۱۱ قزاقستان ۲ ۲ ۳ ۷
۱۲ تایلند ۲ ۱ ۱ ۴
۱۳ آلمان ۱ ۲ ۱ ۴
۱۴ سوئد ۱ ۲ ۰ ۳
۱۵ هلند ۱ ۱ ۲ ۴
۱۶ بلژیک ۱ ۱ ۱ ۳
۱۷ كلمبیا ۱ ۱ ۰ ۲
۱۷ برزیل ۱ ۱ ۰ ۲
۱۷ اسلوونی ۱ ۱ ۰ ۲
۱۷ ویتنام ۱ ۱ ۰ ۲
۲۱ چین تایپه ۱ ۰ ۲ ۳
۲۲ سوئیس ۱ ۰ ۱ ۲
۲۲ اسپانیا ۱ ۰ ۱ ۲
۲۲ یونان ۱ ۰ ۱ ۲
۲۵ کوزوو ۱ ۰ ۰ ۱
۲۵ آرژانتین ۱ ۰ ۰ ۱
۲۵ كرواسی ۱ ۰ ۰ ۱
۲۸ کره شمالي ۰ ۲ ۲ ۴
۲۹ اوکراین ۰ ۲ ۱ ۳
۳۰ آفریقای جنوبی ۰ ۲ ۰ ۲
۳۰ نیوزلند ۰ ۲ ۰ ۲
۳۰ اندونزی ۰ ۲ ۰ ۲
۳۳ کانادا ۰ ۱ ۵ ۶
۳۴ گرجستان ۰ ۱ ۱ ۲
۳۵ مالزی ۰ ۱ ۰ ۱
۳۵ دانمارک ۰ ۱ ۰ ۱
۳۵ آذربایجان ۰ ۱ ۰ ۱
۳۵ مغولستان ۰ ۱ ۰ ۱
۳۵ فیلیپین ۰ ۱ ۰ ۱
۳۵ اسلواكی ۰ ۱ ۰ ۱
۳۵ ترکیه ۰ ۱ ۰ ۱
۴۲ ازبكستان ۰ ۰ ۲ ۲
۴۲ مصر ۰ ۰ ۲ ۲
۴۴ قرقیزستان ۰ ۰ ۱ ۱
۴۴ جمهوری چك ۰ ۰ ۱ ۱
۴۴ تونس ۰ ۰ ۱ ۱
۴۴ امارات ۰ ۰ ۱ ۱
۴۴ لهستان ۰ ۰ ۱ ۱
۴۴ پرتغال ۰ ۰ ۱ ۱

🔸پنجشنبه ۲۱ مرداد

والیبال ایران- کوبا ، ساعت ۱۷

تیراندازی تفنگ ۱۰ متر سه وضعیت زنان : مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی

جودو وزن ۱۰۰- کیلوگرم : جواد محجوب

شمشیربازی سابر : علی پاکدامن و مجتبی عابدینی

🔸جمعه ۲۲ مرداد

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

دوومیدانی ، پرتاب وزنه زنان : لیلا رجبی

دوومیدانی ، پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان : حمید زورآوند

🔸شنبه ۲۳ مرداد

والیبال ایران – مصر: ساعت ۱۷

وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم : کیانوش رستمی

دوومیدانی ، پرش طول : محمد ارزنده

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

دوومیدانی ، پرتاب دیسک : احسان حدادی و محمود صمیمی

🔸یکشنبه ۲۴ مرداد

وزنه برداری دسته ۹۴ کیلوگرم : سهراب مرادی و علی هاشمی

دوومیدانی ، دو ۱۰۰ متر : حسن تفتیان و رضا قاسمی

تیراندازی تفنگ سه وضعیت مردان : پوریا نوروزیان

کشتی فرنگی ۵۹ کیلوگرم : حمید سوریان

کشتی فرنگی ۷۵ کیلوگرم : سعید عبدولی

🔸دوشنبه ۲۵ مرداد

والیبال ایران – روسیه : ساعت ۲۲:۳۰

کشتی فرنگی ۸۵ کیلوگرم : حبیب اله اخلاقی

کشتی فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم : بشیر باباجان زاده

🔸سه شنبه ۲۶ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم : محمدرضا براری

کشتی فرنگی ۶۶ کیلوگرم : امید نوروزی

کشتی فرنگی ۹۸ کیلوگرم : قاسم رضایی

🔸چهارشنبه ۲۷ مرداد

وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم : بهداد سلیمی

تکواندو وزن ۵۸- کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

دوومیدانی پرتاب چکش : کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی

قایقرانی کانو انفرادی ۲۰۰ متر : عادل مجللی

والیبال : مرحله یک چهارم نهایی

🔸پنجشنبه ۲۸ مرداد

تیراندازی تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان : نجمه خدمتی

تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم : فرزان عاشورزاده

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

🔸جمعه ۲۹ مرداد

کشتی آزاد وزن ۵۷ کیلوگرم : حسن رحیمی

کشتی آزاد وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان : کیمیا علیزاده

والیبال : نیمه نهایی

🔸شنبه ۳۰ مرداد

تکواندو وزن ۸۰- کیلوگرم : مهدی خدابخشی

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۸۶ کیلوگرم : علیرضا کریمی

کشتی آزاد وزن ۱۲۵ کیلوگرم : کمیل قاسمی

🔸یکشنبه ۳۱ مرداد

تکواندو وزن ۸۰+ کیلوگرم : سجاد مردانی

کشتی آزاد وزن ۶۵ کیلوگرم : میثم نصیری

کشتی آزاد وزن ۹۷ کیلوگرم : رضا یزدانی

دوومیدانی ، دو ماراتن : محمد جعفر مرادی

والیبال : دیدارهای رده بندی و نهایی

بدون نظر

ورود