هنر معماری؛ خانه ای که در دل خانه ای دیگر ساخته شده

راهکاری خلاقانه برای بزرگ تر کردن خانه

هنر معماری؛ خانه ای که در دل خانه ای دیگر ساخته شده

در هنر و معماری مهم ترین اصل، خلاقیت و ابتکار است؛ یک طراح با داشتن ایده های ناب و نوین می تواند یک اثر ماندگار خلق نماید.

در همین راستا، معماری به نام «آدام کالین» که به موارد یاد شده به خوبی واقف بوده، خانه شخصی خود را به گونه ای کاملا جدید و جالب طراحی کرده که بدون شک از دیدن تصاویر آن لذت خواهید برد.

هدف اصلی وی از این کار، بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی خانه بوده. کالین در سال ۲۰۰۱، یک خانه روستاییِ متعلق به دهه ۱۸۸۰ میلادی را خریداری می نماید و چند سال بعد راهکار جالبی برای بزرگ تر جلوه دادن فضای داخلی این بنا در ذهنش نقش می بندد.

برای این منظور او از یک آشیانه هواپیما استفاده کرده به این صورت که این فضای سوله مانند، کلبه روستایی را احاطه می نماید. خانه یاد شده Bunny Lane نام دارد و در نیوجرسی واقع شده. کالین در رابطه با طرحی که روی خانه خود پیاده کرده این طور بیان داشته که: «من به جای پرسیدن این سوال ها از خودم که چگونه این کلبه را بازسازی کنم؟ یا چگونه آن را تخریب نمایم؟ به این فکر کردم که چگونه می توانم آن را درون فضای بزرگ تری قرار دهم؟»

خانه مورد بحث از سه بخش تشکیل شده که شامل: آشیانه هواپیما، کانتینر شیشه ای- بتنی و کلبه روستایی است. کالین برای ساخت نسخه نهایی، بخش هایی از کلبه را حذف نموده. تمامی بخش ها در کنار یکدیگر توانستند خانه موردنظر کالین را رقم بزنند.

شاید بتوان گفت جذاب ترین بخش این طراحی به اتاق نشیمن جدیدی مربوط می گردد که در فضای باز جلوی بهارخواب کلبه درنظر گرفته شده و چشم‌انداز فوق‌العاده جالبی به آن بخشیده. این اتاق درون آشیانه هواپیما تعبیه گشته است و در داخل کلبه نیز شاهد همان معماری سنتی هستیم که از قدیم وجود داشته.

بنای شیشه ای-بتنی نیز چندین اتاق مجزا در خود دارد که از بیرون نمایی شبیهه کندوی عسل پیدا کرده.

در ادامه می توانید تصاویر این طرح زیبا را مشاهده نمایید.

6

5

4

1

2 3

منبع: businessinsider
دیجیاتو
بدون نظر

ورود