۱۵ کاری که افراد موفق در زمان ناهار خوردن انجام می دهند

بیشتر افراد موفق هرگز زمان صرف ناهار در پشت میز کارشان دیده نمی شوند

۱۵ کاری که افراد موفق در زمان ناهار خوردن انجام می دهند

آیا شما در گروه افرادی هستید که با خوردن یک غذای نه چندان سلامت پشت میزتان، پرونده ناهار خوردن را می بندید؟ یا شاید هم در گروه افرادی باشید که تند تند و در حالی که به گوشی تلفن همراه تان نگاه می کنید، چند لقمه ای می خورید؟ یا شاید هم اصلا ناهار نمی خورید.

متخصصین بر این باورند که ساعت ناهار خوردن می تواند میزان تولید و انرژی بقیه روز را شما را رقم بزند. برخورد شما با مدت زمان ناهار خوردن، هر چه قدر کوتاه هم باشد می تواند در موفقیت تان تاثیرگزار باشد.

در واقع این زمان می تواند سبب شود شما تمرکز بیشتری داشته باشید، انرژی از دست رفته را دوباره بازیابید و به اصطلاح به بدن خود سوخت رسانی کنید. مایکل کِر، سخنگوی بین المللی در امور تجارت و نویسنده کتاب “مزیت مضحک” در این باره می گوید: “افراد موفق از این زمان مانند استراحتی که میان دو نیمه بازی فوتبال وجود دارد بهره می برند. در این زمان آنها به کار گروهی خود سر و سامانی می دهند و برای بقیه آن بازی که در این مورد بقیه زمان باقی مانده برای کارکردن است، برنامه ریزی می کنند.”

دیل کُرو که خود در نیویورک مربی حرفه ای است این موضوع را تصدیق می کند. او می گوید بیشتر افراد موفق هرگز زمان صرف ناهار در پشت میزهایشان دیده نمی شوند. آنها از این زمان برای کارهایی که در دست انجام دارند برنامه ریزی می کنند به عنوان مثال افراد جدیدی را ملاقات، ورزش و یا مطالعه می کنند. او در این باره می گوید: “نشستن پشت میز در زمان صرف ناهار تنها باعث می شود که به کمر خود فشار بیشتری وارد کنید و برنامه ریزی هایی را که مدت هاست روی هم تلمبار شده را بیشتر در انتظار یک سازماندهی منسجم نگه دارید.”

در اینجا به مرور ۱۵ کاری که افراد موفق در هنگام صرف صبحانه انجام می دهند می پردازیم:

در زمان ناهار خوردن برای بقیه روز خود برنامه ریزی می کنند

مایکل کِر در این باره می گوید، افراد موفق هرگز، جلسات و یا کنفرانس بسیار مهم خود را در زمان ناهار خوردن تنظیم نمی کنند و حدود ۱۰ دقیقه پس از ناهار را به بازنگری برنامه ها و هدف های روزانه خود اختصاص می دهند و اگر لازم باشد مواردی را که در اولویت قرار دارند به صدر فهرست خود منتقل می کنند.

از جایشان بلند می شوند و بیرون می روند

حتی در زمانی که در اوج شلوغی های کاری قرار دارید و برنامه مهم کاری را پیش می برید در زمان ناهار از جایتان بلند شوید و چند دقیقه ای از میز کارتان به دور بمانید.

کِر در این باره می گوید، این دقیقا همان کاری است که افراد موفق انجام می دهند. وی اضافه می کند حتی اگر در روزهایی مجبور هستید که در زمان ناهار هم کار کنید لااقل فضای کارتان را چند دقیقه ای تغییر دهید. شاید با این کار بتوانید نوع دیدگاه خود و حتی سناریو آن موضوع کاری را اندکی تغییر دهید.

با افرادی جدید ارتباط می گیرند

یک بار در هفته هم که شده با افرادی که خارج از دفتر کار خودتان هستند در زمان صرف ناهار ارتباط برقرار کنید.

رایان کاهن نویسنده کتاب “استخدام شوید! راهکاری برای تازه فارغ التحصیل شده ها” که کارش مشاوره در زمینه مشاغل است در این باره می گوید، با این کار دوستان جدیدی پیدا می کنید و روش های جدیدی نیز ممکن است از آنها بیاموزید.

مرتب و منظم هستند

کاهن در این مورد می گوید، از این زمان کوتاه استفاده کنید و فهرستی از کارهایی که باید در زندگی شخصی تان به آنها رسیدگی کنید را تهیه کنید یا لااقل بخشی از این کار را در هنگام صرف غذا انجام دهید. وی ادامه می دهد: “اینکه زندگی شخصی تان را در کنترل داشته باشید، باعث خواهد شد از لحاظ ذهنی آسوده تر باشید و با این کار استرس کمتری را تجربه خواهید کرد و می توانید ارائه حرفه ای تری از به اجرا درآوردن فعالیت های مربوط به زندگی غیر کاری تان در زمان برخورد با آن داشته باشید.”

در این زمان واقعا ناهار می خورند

کارلی شونا در وب سایت LiveStrong.com در این باره می نویسد:

برخی از افراد از زمان ناهار خورن به قصد فرار کردن از کار استفاده می کنند. در واقع آنها یا کار دیگری دارند و یا اصلا گرسنه نیستند. اما بد نیست که در این زمان کمی هم که شده، غذا بخورید.

خوردن کمی غذا آن هم ساعت ها بعد از صرف صبحانه می تواند انرژی را به بدن تان بازگرداند. این کار می تواند باعث شود، سطح قند خون افزایش پیدا کند و تمرکز بهتری را برای ساعات بعدی روز برایتان به وجود آورد.

اگر احساس رخوت می کنید، خوردن مقدار کمی غذا می تواند انرژی از دست رفته تان را به شما بازگرداند و کمک خوبی برای بهتر شدن حال تان و آماده شده برای انجام بقیه کارهای آن روزتان باشد.

غذای سالم می خورند و در این باره می اندیشند

کِر می گوید، انسان های موفق عمدتا غذای سالم می خورند و برای غذا خوردنشان برنامه ریزی اندشمندانه دارند. متخصصان امر تغذیه همواره بر این تایید دارند که به آنچه می خورید باندیشید، آرام غذا بخورید، از غذا خوردن لذت ببرید و با حضور کامل این کار را انجام دهید.

اگر در مورد غذا خوردن نیاندیشید، رژیم غذایی تان به اندازه ای که لازم است غنی نخواهد بود، در بسیاری از موارد فست فود خواهید خورد، آن هم با بیشترین سرعتِ ممکن و جمیع این موارد، باعث خواهد شد که در طولانی مدت، سلامت تان به خطر بیافتد. داستان به همین جا خلاصه نمی شود بلکه سطح استرس افزایش و توانمندی شما در تمرکز خصوصا در ساعات بعد از ناهار کاهش پیدا خواهد کرد.

لیزا دِ فازیو (Lisa De Fazio)، متخصص تغذیه، سلامت و سبک زندگی درست، در مصاحبه ای که اخیرا با بیزنس اینسایدر داشته در این باره گفته، خوردن وعده های غذایی با چربی و شکر فراوان و غذاهای آماده ایجاد خواب آلودگی می کنند و میزان انرژی فرد را نیز کاهش می دهند. ادامه این روند می تواند میزان تولید و خلاقیت و تمرکزتان را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.

فعالیت بدنی هم دارند

تمرین و ورزش در زمان ناهار خوردن می تواند انرژی کافی را برای بخش دوم کاری فراهم آورد. کِر در این باره توضیح می دهد، داشتن یک برنامه دایمی و مشخص، در کنار تلاش برای تغذیه سالم، می تواند میزان استرس را کاهش و تمرکز را افزایش دهد. وی ادامه می دهد: “اینها از جمله کارهایی هستند که می توانید در طول روز و در بین ساعات کارانجام دهید، پس از جایتان برخیزید و تکانی هم بخورید.”

از تاثیر ساعات صبح خود نیز در بقیه روز بهره می برند

کِر می گوید، ناهار زمان مناسبی است که بتوانند آنچه را از صبح انجام داده اید ارزیابی کنید. پس اندکی زمان بگذارید و ببینید که تا آن زمان چه کرده اید و با این کار می توانید از مرور آنچه انجام داده اید، احساس رضایت و شادی کنید و حتی شکرگزار باشید و بقیه بعد از ظهر را هم با احساس خوبی سپری کنید.

اگر صبح سختی را پشت سر گذاشته اید، به خودتان بگویید که در زمان ناهار خواهید توانست برای بعد از ظهر خود نتیجه بهتری داشته باشید و رفتارهای مثبت تری از خودتان نشان دهید.

مطالعه می کنند

تِری هاکت، مدیر اجرایی سایت شغل یابی برای زنان با نام ?What’s For Work می گوید، افراد موفق زمان ناهار خوردن شان را به چک کردن ایمیل و یا گزارش های کاری اختصاص نمی دهند. آنها در این زمان روزنامه، وبلاگ و کتاب می خوانند.

کِر با این نظر موافق است و می گوید، مطالعه به بالابردن سطح تمرکز کمک می کند، باعث کمی استراحت فکری می شود و آن خلوت و تنهایی را که ممکن است هر فردی به آن نیاز داشته باشد در اختیار او قرار می دهد.

در این زمان به کارهای شخصی شان نیز رسیدگی می کنند

هاکت می گوید افراد موفق ممکن برخی از جاهایی که قرار است در طول روز بروند و از محل کارشان دسترسی بهتری به آن دارند را گزینه ای برای زمان ناهار قرار دهند.

آنها ممکن است در این زمان تلفن های ضروری و شخصی بزنند و برای ملاقات هایشان برنامه ریزی کنند. یادداشت های تشکری را بنویسند و یا بسیاری دیگر از کارهای شخصی را که فرصت انجام دادن آنها را نیافته بودند را پی گیری کنند. البته همه این کارها را بعد به پایان رساندن وعده ناهار انجام می دهند.

کارهایی که از انجام آنها لذت می برند را انجام می دهند

افراد موفق از زمان ناهار خود، کارهایی از جمله دیدن دوستان، خرید کردن و یا رفتن به یک پارک که از آنها لذت می برند را انجام می دهند. همه این فعالیت ها مانند رفتن به یک نیمچه تعطیلات است و باعث می شود که انرژی از دست رفته به فرد بازگردانده شود و اندکی از فضای کاری به دور بماند و زمانی که به دفتر کارش باز می گردد، ممکن است طرز تفکر متفاوتی با آنچه پیش از بیرون رفتن از دفتر داشت به دست آورده باشد.

بله کاملا درست است که امکان اینکه این کار هر روز انجام شود، تقریبا محال است، اما گاهی ناهار خوردن با یک دوست خوب و یا سر زدن به مغازه مورد علاقه تان می تواند میزان تولید و خلاقیت تان در محیط کار را افزایش دهد.

در زمان ناهار خوردن مانند یک پریزی که از برق کشیده می شود از وسایل الکترونیکی به دور می مانند

هاکت می گوید، در زمان ناهار خوردن از تمام وسایل الکترونیک به دور بمانید، آنها را خاموش کنید و از زمان استراحت تان لذت ببرید.

این زمان را به برنامه ریزی کاری اختصاص می دهند

کُرو بر این باور است که در زمان صرف ناهار بهتر است چند دقیقه ای را به تفکر درباره آینده حرفه ای کاری اختصاص داد و حتی نکاتی را نیز در این باره یادداشت کرد. بسیاری از افراد موفق در طول زمان کاری فرصت انجام این کار را ندارند. بنابراین این زمان خوبی است که یک دفترچه یادداشت بردارند و از افکارشان یادداشت برداری کنند. سپس به این بیاندیشند که قدم اول برای پیشبرد این افکار، آرزوها و برنامه ها چیست.

پرورش فکرهای ناگهایی که به سراغ شان می آید

هاکت می گوید، افراد موفق از زمان ناهار برای رویاپردازی در مورد ایده های تازه و راهکارهایی که می توانند در زندگی شخصی و حرفه ای شان موثر واقع شود استفاده می کنند.

برای بعداز ظهر خود برنامه ریزی می کنند

اینکه چند دقیقه ای فرصت پیدا کرده اید که از کار به دور بمانید، زمان مناسبی به نظر می رسد که بتوانید برای بعد از ظهر خود برنامه ریزی کنید. این کار سبب می شود زمانی که به سر میز کارتان برمی گردید، کاملا مصمم باشید و بدانید که برنامه بعد از ظهرتان چیست.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
بدون نظر

ورود