واکنش جالب خلبانی که در آستانه از دست دادن سرش به خاطر برخورد با یک هواپیمای دیگر بود [تماشا کنید]

واکنش جالب خلبانی که در آستانه از دست دادن سرش به خاطر برخورد با یک هواپیمای دیگر بود [تماشا کنید]

افراد معمولا هنگام نجات از یک حادثه خطرناک، خدا را شکر می کنند و یا حداقل برای چند دقیقه در شوک فرو می روند. اما ظاهرا کسانی هم هستند که چنین رویدادهایی برایشان کاملا عادی است و هیچ گونه واکنشی نشان نمی دهند.

سر خلبانی که از کابین بیرون آمده بود، با بال هواپیمایی دیگر برخورد کرد، اما وی به طرز معجزه آسایی نجات یافت و هیچ گونه آسیبی ندید. این ماجرا هنگام برگزاری مسابقات ملی هوایی در ایالت نوادای آمریکا رخ داده ست. هواپیمایی که با سر خلبان برخورد نموده، «Hot Stuff» نام داشته و قصد داشته برای شرکت در آخرین دور مسابقه از زمین بلند شود.

خلبانی که در جریان این حادثه نجات یافته، توضیحاتی ارائه داده است که در ادامه آن ها را با یکدیگر می خوانیم:

برخورد شدید و واضح بود. گوشه بال چپ هواپیمایی که با سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت بود، با کلاه من برخورد کرد و چند سانتیمتر از آن را با خود برد و سپس به دست راستم که سایبان را نگه داشته بود اصابت نمود. چرخ هواپیما به بال هواپیما برخورد کرده و به شدت به آن آسیب رساند و به همین دلیل هواپیما متوقف شد. این ضربه من را ۱۸۰ درجه چرخاند و هواپیما نیز چند متر جلوتر متوقف شد. خوشبختانه خلبان در این حادثه هیچ گونه آسیبی ندید.

آقای ریچارد واکنش چندانی به این رویداد نشان نداده و تنها از زنده ماندنش خوش حال است. دست راست وی بر اثر برخورد بال هواپیما آسیب دیده اما چندان جدی نیست. قرار است پروتکل های پروازی برای جلوگیری از رخ دادن چنین حوادثی بازبینی شود. در ادامه از شما دعوت می کنیم ویدیوی این حادثه را تماشا کنید.

منبع: jalopnik
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود