سیاهی زیر چشم ها نشانه مشکلاتی فراتر از خستگی است

علایم بدن خود را جدی بگیرید

سیاهی زیر چشم ها نشانه مشکلاتی فراتر از خستگی است

گودی و سیاهی های زیر چشم، نشانه مشکلاتی فراتر از خستگی و کم خوابی هستند و نباید ساده از کنار آنها بگذرید.

بسیاری از ما در اغلب مواقع تصور می کنیم اگر زیر چشمانمان گود افتاده حتما در نتیجه کم خوابی های شب گذشته یا خستگی های کاری است. اما این پدیده می تواند نشانه مشکلاتی فراتر از موارد یاد شده باشد و از این رو بهتر است در صورت مشاهده چنین امری آن را جدی بگیرید.

مشکلاتی همانند حساسیت و انسداد مجاری بینی از جمله مواردی هستند که زیر چشم ها پف و سیاهی ایجاد می کنند. برای توضیحات بیشتر در ادامه همراهمان باشید.

آلرژی

بر اساس گزارش متخصصان کلینیک مایو در آمریکا، تمامی حساسیت ها در زیر چشم افراد سیاهی ایجاد می کنند. دلیل آن نیز این است که پوست زیر چشم بسیار نازک بوده و چربی بسیار کمی برای مخفی نمودن ورم رگ ها که در نتیجه آلرژی ایجاد می شود، دارد.

واکنش های حساسیتی روی سیستم عصبی افراد تاثیر گذاشته و موجب آزادشدن ماده ای به نام هیستامین می شود که دلیل اصلی تورم رگ هاست.

گرفتگی بینی

یکی دیگر از دلایل اصلی سیاهی های زیر چشم، گرفتگی بینی است. وقتی بینی شما مسدود می گردد، رگ هایی که از چشم ها به سمت بینی می آیند نیز گشاد و تیره می گردند. برای رفع این مشکل، بهتر است مقداری سرم نمکی درون بینی بکشید و رطوبت داخلی آن را تامین نموده و موجب باز شدن انسدادها بشوید.

منبع: mirror
بدون نظر

ورود