آموزش کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم ها

آموزش کشیدن خط چشم بر اساس فرم چشم ها

کشیدن خط چشم مهارت نیاز دارد. علاوه بر صاف کشیدن این خط، لازم است بدانید چه فرمی به چشم های شما می آید تا هم زیباتر دیده شوند و هم درشت تر.

برای آگاهی از این فرم ها و گزینه های مناسب برای آن ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چشم های بادامی

1

چگونه تشخیص دهید که چشمان شما بادامی است؟ گوشه های داخلی و بیرونی چشم در یک خط قرار دارند و فاصله میان گوشه های داخلی چشم ها به اندازه یک چشم کامل است.

برای زیباتر نشان دادن چشم های خود، یک خط بسیار باریک از ابتدا تا انتهای پشت پلک بالا بکشید. این خط را در بخش انتهای بیرونی چشم پهن تر کنید اما به بیرون ادامه ندهید. در زیر چشم، فقط در انتهای گوشه بیرونی چشم یک خط باریک بکشید. این کار باعث می شود تا چشم های شما بزرگ تر و جذاب تر به نظر برسند.

چشم هایی با پلک های افتاده

2

پلک های افتاده باعث می شود تا چشم ها کوچک تر دیده شوند. بنابراین برای بزرگ دیده شدن چشم های خود باید مژه هایتان را با ریمل پر و مشکی کنید. همچنین، کشیدن یک خط چشم پهن در پشت پلک نیز می تواند به بهتر دیده شدن چشم ها کمک کند. تا حد امکان از خط چشم هایی بارنگ های تیره استفاده کنید.

چشم هایی که فاصله زیادی از هم دارند

3

اگر فاصله بین دو چشم شما از اندازه یک چشم بیشتر است، شما جزو این گروه محسوب خواهید شد.

برای اینکه فاصله چشم ها را کمتر کنید، یک خط باریک از گوشه داخلی چشم به بخش بیرونی آن بکشید. در پلک زیری هم، از وسط چشم به سمت بیرون و انتهای چشم خط کشیده و آن را به خط بالا وصل کنید.

هنگام ریمل زدن توجه داشته باشید که مژه ها را به سمت بینی برس بکشید.

چشمان درشت

4

چشمان درشت تقریبا گرد هستند و به همین منظور لازم است آن ها را کمی کشیده تر نشان دهید. برای این منظور، یک خط باریک پشت پلک بکشید و انتهای چشم را حدود یک سانتی متر به بیرون ادامه دهید.

البته استفاده از تکنیک سایه دودی برای این چشم ها بسیار بهتر است.

چشمان کشیده و تیز

5

چشمان کشیده و باریک بسیار جذاب هستند اما باید توجه داشته باشید که هنگام آرایش طوری خط چشم نکشید که ریز به نظر برسند. برای بزرگ تر و درخشان تر دیده شدن این چشم ها، یک دنباله باریک از امتداد مژه ها بکشید و کمی آن را محو کنید.

همچنین بهتر است با استفاده از مداد سفید، بخش بالایی چشم در فاصله بین مژه و چشم را سفید کرده و سپس پشت پلک را خط چشم مشکی بکشید تا چشم درشت تر به نظر برسد.

چشمانی که فاصله آن ها از هم کم است

6

وقتی فاصله بین دو چشم شما از اندازه یک چشم کمتر است، یعنی به این گروه تعلق دارید.

در این حالت باید طوری آرایش کنید که چشم هایتان دورتر از هم به نظر برسند. برای این منظور، باید از سایه های روشن و تیره استفاده کنید. به این ترتیب که بخش داخلی پشت پلک را سایه روشن زده و در بخش انتهای چشم سایه تیره تر بزنید. خط چشم را از وسط چشم به سمت بیرون بکشید. توجه داشته باشید که خط در بخش داخلی باریک تر بوه و هر چه به انتهای چشم نزدیک تر می شوید، پهن تر می شود.

بدون نظر

ورود