با به کارگیری چه راهکارهای ساده ای می توانید مصرف روزانه شکر را کاهش دهید؟

صبحانه ای پر از پروتئین و عدم نوشیدن آبمیوه

با به کارگیری چه راهکارهای ساده ای می توانید مصرف روزانه شکر را کاهش دهید؟

این ماده سفید که سبب شیرین شدن خوراکی ها می شود و گاهی هم به سختی می توان آن را کنار گذاشت، سبب از بین رفتن دندان ها، افزایش وزن، دیابت و برخی دیگر از مخاطرات در زمینه سلامت می شود.

دانشمندان بر این باورند که بسیاری از ما بیش از اندازه در مصرف این ماده افراط می کنیم و به همین دلیل هم کنار گذاشتن آن برای مان دشوار است. برای آگاهی از میزان به اندازه این ماده می توانید مقاله بیشترین میزان شکری که روزانه مجاز به مصرف آن هستیم چقدر است؟ را نیز مطالعه بفرمایید.

اما خبر خوب آن است که راهکارهای جدیدی توسط پژوهشگران و متخصصین تغذیه پیشنهاد شده که با کمک آنها می توان میزان مصرف شکر را کاهش داد. این راهکارها را با هم مرور می کنیم:

صبحانه پر از پروتئین میل کنید

1BudgetDirect.au پیشنهاد می کند به جای استفاده از کورن فکس، صبحانه ای با پروتئین فراوان میل کنید. بسیاری از این کورن فلکس ها پر از شکر هستند در حالی که یک املت یا نیمرو علی الرغم دارا بودن حجم کمتر می تواند به شما احساس سیری بدهد.

دقیقا بدانید در طول روز چه میزان شکر مصرف می کنید

000خوشبختانه اَپ های فراوانی وجود دارند که می توانند میزان شکر دریافتی روزانه شما را اندازه گیری کنند.

به عنوان مثال MyFitnessPal یکی از نمونه های خوب است. می توانید از تصویر ماده غذایی که میل می کنید به همراه بارکُد آن با گوشی خود عکس گرفته و این اَپ تمام ترکیبات موجود در آن ماده غذایی به همراه مقدار آنها را برای تان نشان خواهد داد.

نوشیدن آب میوه را کنار بگذارید

8در واقع با نوشیدن آب میوه تمام شکر موجود در میوه را به بدن خود وارد می کنید و تمام فیبر میوه را به صورت تفاله در دستگاه آبمیوه گیری خود باقی می گذارید. به جای آبمیوه خود میوه یا آب بنوشید و اگر هم از نوشیدن آب تنها خسته شده اید چند تکه پرتقال تازه به آن آب اضافه کنید.

ماست میوه ای آماده را با نوع خانگی آن جایگزین کنید

2ماست های میوه اغلب تا حدود ۲۴ گرم در آنها شکر وجود دارد به همین دلیل هم سعی کنید ماست ساده خریداری کرده و به آن میوه تازه و آجیل بیافزایید.

تغییراتی را در دستورالعمل تهیه غذاها به وجود آورید

بیشتر دستورالعمل ها شکر ندارند اما در مواردی هم در آنها شکر وجود دارد میزان گفته شده را به نصف کاهش دهید. خودتان با گذشت زمان متوجه تغییرات خواهید شد.

متوجه باشید که روی نانی که میل می کنید از چه خوردنی ای می مالید 

3

اگر مربا و مارمالات و یا شکلات را روی نان تست خود پخش می کنید و سپس آن را میل می کنید، دست از انجام دوباره این کار برداشته و با کره بادام زمینی و یا تکه های موز که بدون شکر هستند آن لقمه های پرشکر را جایگزین کنید.

نوشیدن چای شیرین را برای خود ممنوع کنید

4یکی از بهترین راهکارها برای کاهش مصرف شکر، نخوردن چای شیرین است. اگر ترک کردن این کار یک دفعه برای تان سخت است با کم و کمتر کردن میزان شکری که به چای می افزایید این عادت را از بین ببرید.

چای سیاه با کالری ناچیزی که دارد گزینه بسیار خوب و سلامتی است و می تواند خطر ابتلا به سرطان را نیز کاهش دهد. متاسفانه افزودن شکر به این نوشیدنی بسیار مفید تمام اثر آن را از بین خواهد برد.

شکردان ها را خالی و هیچ شکری در خانه نداشته باشید.

00اگر در خانه شکر نباشد حتی اگر دلتان هم بخواهد شکر بخورید نمی توانید. توجه داشته باشید هرگز در زمان هایی که گرسنه هستید برای خرید به بیرون از منزل نروید چرا که با این کار چیزهای پرشکر بیشتری را خریداری خواهید کرد.

منبع: dailymail
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود