مرد فنا ناپذیر؛ انسانی که از حملات تروریستی سکته قلبی و ده ها حادثه دیگر جان سالم به در برده است

مرد فنا ناپذیر؛ انسانی که از حملات تروریستی سکته قلبی و ده ها حادثه دیگر جان سالم به در برده است

گاهی اوقات با افرادی مواجه می شویم که بر اثر یک اتفاق ساده جانشان را از دست داده اند، اما برخی از افراد به قدری خوش شانس هستند که هر بلایی سرشان بیاید، باز هم زنده می مانند.

«ایان فرانسیس» ۴۸ ساله، در سن ۲۴ سالگی بینایی اش را از دست داد. او تا به حال یک کلیه اش را درآورده، دچار برق گرفتگی شده، از چنگ بمب گذاری سازمان «IRA» فرار کرده و همچنان زنده است. وی که اکنون ۵ فرزند دارد، در این رابطه به شوخی می گوید: “فرشته مرگ همواره به دنبال من است. من خوش شانس ترین فرد بریانیا هستم، زیرا توانسته ام پس از تمام این ماجرا ها باز هم زنده بمانم.”

آخرین ماجرای او روز ۱۴ فوریه سال میلادی جاری رخ داده است. یک مخزن گاز در خانه همسایه وی منفجر گشت و باعث شد که یک بلوک سه طبقه شامل شش آپارتمان فرو بریزد. بلوکی که منزل فرانسیس در آن قرار داشته، نزدیک به محل حادثه بوده و به همین دلیل، فرو ریخته است. خوشبختانه وی و همسرش بیرون پریدند و خودشان را نجات دادند.

بدشانسی های ایان در سال ۱۹۸۹ شروع شد. وی قصد داشت یک تلویزیون را تعمیر کند که ناگهان دچار شوک الکتریکی گشت. سه سال بعد، این بار نوبت سوکت اشتباه بود که به وی شوک الکتریکی وارد نماید. وی در این رابطه اظهار داشته: “من را در حالی که دستم سوخته بود، به بیمارستان بردند. اتفاق دوم دقیقا همان سالی افتاد که نابینا شده بودم. من مادرزادی دچار اختلال بینایی بودم و این مسئله به مرور زمان بدتر شد.”

در سال ۱۹۹۳، یک ون دزدی به او زد و فرار کرد. سه سال پس از آن، ایان تنها یک خیابان با محل بمب گذاری منچستر فاصله داشت. در آن حادثه بیش از ۲۰۰ نفر زخمی شدند. در سال ۱۹۹۸ یک غده در مغز او مشاهده شد. او حتی خداحافظی هایش را نیز انجام داده بود، اما پزشکان موفق شدند توده را از راه گوش بیرون بیاورند.

تصادفی دیگر در سال ۲۰۰۶ میلادی، زندگی وی را تقریبا به پایان رساند. یک ماه بعد او در خیابان دچار حمله قلبی شد. ایان در راه بیمارستان ۱۷ بار جانش را از دست داد، اما امدادگران در تمام موارد موفق شدند وی را دوباره به زندگی باز گردانند. ۳۰ روز پس از این ماجرا، آقای فرانسیس به طور ناخواسته با داروی ضد افسردگی فلوکستین اوردوز کرد و باعث شد که وی تحت مراقبت شدید قرار بگیرد.

در سال ۲۰۱۳، ایان از یک تصادف زنجیره ای نیز جان سالم به در برد. دو سال پس از آن، سگ راهنمای او برای سه روز فرار کرد. مسئله قلب او با استفاده از یک دستگاه تنظیم ضربان حل شد، اما این بار حادثه انفجار گاز به سراغش آمد.

تمام این ماجراها و حوادث نتوانست کاری کند که ایان فرانسیس از زندگی دست بکشد. تصاویر زیر، بخشی از زندگی و اتفاق های پیرامون وی را به تصویر می کشند، پیشنهاد می دهیم به تماشای آن ها بنشینید.

ian1 ian2 ian3

65

66

67

68

69

ماجرا

 

منبع: thesun
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود