نگاهی نزدیک به کشتی جنگی «یو اس اس کیارسارژ» نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا

نگاهی نزدیک به کشتی جنگی «یو اس اس کیارسارژ» نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا
بدون نظر

در تاریخ نیروی دریایی ایالات متحده تنها ۴ کشتی نام «کیارسارژ» (Kearsarge) را بر خود داشته اند. اولین این کشتی ها که از دوران جنگ داخلی آمریکا به جای مانده بود توانست کشتی «سی اس اس آلاباما» را در سال ۱۸۶۴ در ساحل فرانسه غرق کند. دومین کشتی یک کشتی جنگی بود که همراه با ناوگان بزرگ دریایی تئودور روزولت به سراسر جهان سفر می کرد. سومین آن ها نیز یک ناو هواپیمابر بود که فضانوردانی که در طی پروژه ی موسوم به «پروژه ی  مرکیوری» (Project Mercury)، اولین برنامه ی پرواز انسان به فضا در آیالات متحده، در آب افتاده بودند را نجات داد.

جدیدترین نمونه از کشتی جنگی «یو اس اس کیارسارژ» یک ناو هواپیمابر دو منظوره است که در سواحل نیویورک سیتی پهلو گرفته و اهمیت زیادی برای ناوگان «Fleet Week» دارد. ستوان جَی جی کریستین سدارسکی، از افسران عرشه ی کشتی کیارسارژ در این باره می گوید:” ما یک ماموریت بسیار ویژه داریم که با دیگر ناوگان های دریایی کمی متفاوت است. در برخی از موارد ما به سمت سواحل شلیک می کنیم و در کل به طور دائم پهلو گرفته و نیروهای ویژه ی دریایی را از ساحل منتقل می کنیم”.

Kearsarge-w700

این کشتی بزرگ همچنین تسهیلات درمانی بسیار خاص و گسترده ای دارد که می تواند سربازان زخمی و بازماندگان حوادث طبیعی را نیز در خود جای داده و مداوا کند. توانایی این کشتی در جای دادن ۶۰۰ مجروح آن را به دومین کشتی دارای بیمارستان سیار با قابلیت درمانی بالا در نیروی دریایی ایالات متحده تبدیل کرده است.

کشتی دو منظوره ی کیارسارژ در آگوست سال ۲۰۱۰ به کمک سیل زدگان پاکستانی شتافت و ۶ ماه بعد برای پشتیبانی از نیروهای آمریکایی در لیبی به این منطقه اعزام شد. در ادامه ی این مطلب می خواهیم شما را به درون این کشتی بزرگ ببریم تا از نزدیک با تجهیزات و پیچیدگی های آن آشنا شوید.

the-kearsarge-stretches-844-feet-from-bow-to-stern-with-a-27-foot-draft-fully-loaded-it-displaces-44000-tons-and-can-push-through-the-water-at-over-24-knots-w700

طول این کشتی از دماغه تا ته آن ۲۷۸ متر است و می تواند بیش از ۴۴.۰۰۰ تن را در خود جای داده و با سرعت ۲۴ گره دریایی در ساعت حرکت کند.

deck-edge-elevators-like-the-one-seen-here-lift-the-kearsarges-contingent-of-aircraft-to-the-flight-deck-where-three-cargo-elevators-lift-supplies-to-meet-them-w700

در لبه ی پشتی این کشتی بالابرهایی برای انتقال هواپیماها یا تجهیزات به بالای عرشه تعبیه شده است.

the-ship-rises-186-feet-from-waterline-to-top-of-mast-it-sails-with-over-1100-officers-and-crew-and-can-carry-about-2000-marines-and-their-gear-w700

از خط آب تا انتهای دکل این کشتی ۵۷ متر فاصله دارد و بیش از ۱.۱۰۰ افسر و خدمه در این کشتی فعالیت دارند و کشتی کیارسارژ توانایی حمل بیش از ۲.۰۰۰ سرباز نیروی دریایی همراه با وسایلشان را نیز دارد.

some-of-the-kearsarges-officers-and-crew-greeted-fleet-week-visitors-at-the-ships-well-deck-entrance-showing-off-some-of-the-gear-they-sail-with-w700

در این تصویر می توانید افسران شاغل در این کشتی را ببینید که از بازدیدکنندگان استقبال کرده و جاهای مختلف کشتی خود را به آن ها نشان می دهند.

eter

این کشتی در داخل عرشه ی خود توانایی حمل چندین خودرو هاموی و دیگر کامیون های نظامی نیم تنی را دارد.

the-lower-section-of-the-well-deck-seen-here-loaded-with-amphibious-vehicles-and-a-landing-craft-air-cushion-can-be-ballasted-with-up-to-10-feet-of-water-allowing-landing-craft-to-enter-and-exit-w700

همچنین در قسمت زیرین عرشه خودروهای دو منظوره ی خشکی آبی متعددی دیده می شود که با حفظ تعادل به خودروها اجازه می دهد به راحتی وارد کشتی شده یا از آن خارج شوند.

the-29-ton-aavp7a1-an-amphibious-assault-vehicle-can-haul-21-combat-equipped-marines-at-a-cruising-speed-of-6-mph-in-water-or-20-to-30-mph-on-land-w700

خودروی تهاجمی دو منظوره و خاکی آبی «AAVP7A1» با ۲۹ تن وزن که می تواند ۲۱ سرباز دریایی مجهز را با سرعت ۱۰.۵ کیلومتر در ساعت در آب و ۳۲ تا ۴۸ کیلومتر در خشکی منتقل کند.

ds-w700

این خودرو دارای یک برجک متحرک بوده که با استفاده از یک توپ خودکار ۵۰ میلی متری مجهز شده است.

assault-craft-unit-4-one-of-the-landing-craft-air-cushions-that-the-kearsarge-can-carry-transports-personnel-equipment-and-weapons-from-ship-to-shore-w700

واحد ۴ یکی از مناطق این کشتی است که از طریق در خروجی و ضربه گیر خاص آن، تجهیزات و نیروها و البته سلاح های سنگین نیز می توانند به ساحل منتقل شوند.

sdfsdfsd-w700

این خودروی سبک زرهی می تواند ۱۶ موشک تاو با خود حمل کند که برای منهدم کردن تانک ها و خودروهای زرهی دشمن به کار می روند. این خودرو سرعتی بالغ بر ۱۰.۵ کیلومتر در ساعت در آب و تقریباً ۱۱۶ کیلومتر در ساعت در خشکی دارد.

the-kearsarges-rear-well-deck-through-which-personnel-and-vehicles-enter-and-exit-w700

دریچه عقب کشتی که از طریق آن تجهیزات و نیروها وارد کشتی می شوند.

above-the-well-deck-is-the-kearsarges-hanger-bay-where-aircraft-are-stored-and-maintenance-is-done-it-is-also-used-by-the-crew-for-ceremonies-and-gatherings--and-when-needed-calisthenics-w700

در زیر عرشه ی اصلی کشتی کیارسارژ منطقه ای برای نگهداری و تعمیر جنگنده ها وجود دارد. همچنین از این مکان فراخ برای برگزاری مراسمات و مهمانی های پرسنل و در برخی موارد نیز برای ورزش کردن استفاده می شود.

w34523-w700

بر اساس برگه ی راهنمایی که در عرشه ی این کشتی وجود داشت، کشتی کیارسارژ می تواند ۶ جت جنگی از نوع «Sea Harrier» و ۱۰ وسیله ی ترابری از نوع «Osprey»، ۴ فروند هلی کوپتر «Super Stallion» و همچنین ۴ هلی کوپتر تهاجمی کبرا، ۳ هلی کوپتر از نوع «Huey » و ۳ هلی کوپتر از نوع «Sea Knight» را در خود جای دهد.

a-ch-53e-super-stallion-helicopter-on-the-kearsarges-flight-deck-near-the-stern-w700

یک هلی کوپتر از نوع «CH-53E Super Stallion» بر روی عرشه ی کشتی کیارسارژ در قسمت عقب کشتی

the-super-stallion-can-carry-20-to-30-personnel-w700

این هلی کوپتر می تواند ۰ تا ۳۰ نفر را با خود حمل کند.

the-super-stallions-interior-w700

نمای داخلی هلی کوپتر «Super Stallion»

this-huey-is-outfitted-with-rocket-pods-on-either-side-w700

هلی کوپتر مدل «Huey» بر روی عرشه ی کشتی کیارسارژ

an-mv-22-osprey-tilt-rotor-aircraft-parked-on-the-kearsarges-bow-w700

یک وسیله ی ترابری هوایی از نوع «MV-22 Osprey» که بر روی عرشه ی کشتی کیارسارژ قرار دارد.

the-osprey-seen-from-the-side-w700

نمای کناری از وسیله ی ترابری هوایی «Osprey»

the-ospreys-rear-bay-door-w700

درب پشتی وسیله ی ترابری هوایی «Osprey»

the-ospreys-interior-which-is-capable-of-holding-24-tightly-packed-passengers-w700

نمایی از داخل وسیله ی ترابری هوایی «Osprey» که می تواند ۲۴ مسافر را در خود جای دهد.

the-kearsarges-command-tower-looms-over-the-flight-deck-w700

برج فرماندهی کشتی جنگی کیارسارژ که در وسط عرشه قرار دارد.

123

در قسمت جلوی عرشه ی کشتی کیارسارژ دو سیستم دفاعی تعبیه شده است: یک سیستم لانچر موشک انداز سطح به هوا موسوم به «Rolling Air Frame» که ۲۱ موشک با سرعت ۳.۲۵ مایل دریایی در خود دارد. در پشت این سیستم نیز لانچر ضد موشک و ضد هواپیمای با برد پایین موسوم به «NATO Sea Sparrow» قرار دارد که ۸ موشک با سرعت ۹ مایل دریایی در خود جای داده است.

345-w700

واحد دفاعی استوانه ای که در تصویر می بینید سیستم پدافندی نزدیک یا «CIWS» نام دارد که گلوله هایی را به صورت رگبار به سمت موشک ها یا هواپیماهایی که به کشتی نزدیک شده باشند شلیک می کند. قدرت آتش این اسلحه ۴.۵۰۰ گلوله در دقیقه است.

a-close-up-of-the-superstructure-shows-its-hodgepodge-of-antennas-signals-lights-and-masts-w700

نمایی نزدیک از آنتن های متعدد، لامپ ها و دکل های این کشتی غول پیکر

the-aft-section-of-the-superstructure-has-another-command-tower-with-requisite-masts-and-signals-w700

در قسمت عقب کشتی نیز یک برج فرماندهی دیگر وجود دارد.

the-uss-kearsarges-superstructure-seen-from-amidships-w700

نمایی از وسط کشتی کیارسارژ

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: businessinsider
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود