بدون نظر

پل هوایی متروکه ای که چندین کیلومتر درازی دارد در مرکز شهر سئول به محل پرورش و نگهداری از بیش از ۲۴ هزار گیاه، درختچه و درخت تبدیل شده است.

پل هوایی یاد شده در دهه ۱۹۷۰ میلادی در قلب شهر سئول ساخته شد تا غرب این شهر را به شرق آن وصل کند. این مسیر از بزرگ ترین بازار سنتی سئول در شرق تا پارک ها و فضاهای سبز در غرب ادامه داشت. اما در سال ۲۰۰۶ میلادی، پیرو ازدحام جمعیت و تردد زیاد، شهردار سئول اعلام نمود که این سازه با ارتفاع ۱۷ متری، استحکام لازم برای عبور و مرورهای روزانه را ندارد و آن را ناامن خواند.

1

در پی این بیانیه، گفته شد قرار است پل بازسازی شده و استحکامات لازم به آن اضافه شوند. اما طی چندین جلسه مذاکره با کارشناسان شهرسازی و نظرسنجی از مردم، تصمیم بر این شد که این پل به فضای سبز شناور در آسمان و مسیر پیاده روی طولانی تغییر کاربری دهد.

2

برای این منظور، مسابقه ای برای انتخاب برترین طراحی برگزار شده و یک موسسه هنری اتریشی موسوم به MVRDV برنده شد و طرح آن ها به مرحله اجرا در آمد.

3

این مسیر، Seoullo 7017 نام دارد و به معنای «به سمت سئول» و «خیابان سئول» است. این در حالی  است که رقم ۷۰۷۱ به سال ساخت این پل هوایی در سال ۱۹۷۰ میلادی و تغییر کاربری آن در سال ۲۰۱۷ اشاره دارد.

5

بعلاوه، این باغچه هوایی برای انجام مطالعات کشاورزی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به این ترتیب که بخشی از آن به پرورش گونه های گیاهی جدید و بخشی دیگر به پروش گل و گیاه برای استفاده شدن در دیگر فضاهای سبز شهر سئول اختصاص خواهند یافت.

6

روی این پل هوایی، مجموعه ای از باغچه های کوچک که هر کدام رنگ، عطر، ساختار و طرح اختصاصی خود را دارند به چشم می خورد که بنا بر فصول مختلف سال، چشم انداز آن ها تغییر کرده و مناظر فوق العاده زیبایی را رقم می زنند.

7

شهروندان سئول در بهار شاهد شکوفه های گیلاس، در تابستان درختان میوه، در پائیز و زمستان نیز شاهد خودنمایی درختان افرا هستند.

8

9

10

11

12

13

14

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 0 / 5. تعداد رای: 0

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: amusingplanet
بدون نظر

ورود