با گران قیمت ترین و عجیب ترین نژادهای گربه در جهان آشنا شوید

با گران قیمت ترین و عجیب ترین نژادهای گربه در جهان آشنا شوید

گربه یکی از دوست داشتنی ترین حیوانات خانگی محسوب می شود که به دلیل تمیزی و بی صدا بودن، در میان خانواده های زیادی در جهان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

اما فارغ از نژادهایی همانند پرشین و ببری که زیاد هستند، برخی از نژادهای این حیوان به دلیل ویژگی های خاصی که دارند، علاوه بر کمیاب بودن، بسیار گران قیمت بوده و شما برای داشتن آن ها باید چندین میلیون تومان هزینه کنید که گاهی رقم آن به ۴۰۰ میلیون تومان نیز می رسد.

برای آشنایی با این گربه های نادر  از شما دعوت می کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

گربه جنگل های نروژ

نیاکان این گربه های فوق العاده زیبا به 2 سال پیش باز می گردد که وایکینگ ها آن ها را پرورش می داده اند. این نژاد توانایی تحمل سرمای شدید را داشته و شکارچی بسیار خوبی به شمار می رود. بچه گربه ی نژاد نروژی بین 600 تا 3 هزار دلار (2.2 تا 11 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

نیاکان این گربه های فوق العاده زیبا به ۲ سال پیش باز می گردد که وایکینگ ها آن ها را پرورش می داده اند. این نژاد توانایی تحمل سرمای شدید را داشته و شکارچی بسیار خوبی به شمار می رود.
بچه گربه ی نژاد نروژی بین ۶۰۰ تا ۳ هزار دلار (۲.۲ تا ۱۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

گربه هیمالیایی

این گربه شباهت زیادی به نژاد پرشین دارد اما چشمهایش آبی بوده و موهای رنگی دارد. عموما بدن این گربه ها روشن و صورت، دست ها، پاها و دمشان تیره است. گربه هیمالیایی نخستین بار در سال 1950 میلادی در آمریکا پرورش داده شد. این نژاد بسیار مطیع و خونسرد است و رفتار دوستانه ای دارد. بچه گربه ی نژاد هیمالیایی بین 500 تا 1300 دلار (1.3 تا 4.8 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

این گربه شباهت زیادی به نژاد پرشین دارد اما چشمهایش آبی بوده و موهای رنگی دارد. عموما بدن این گربه ها روشن و صورت، دست ها، پاها و دمشان تیره است. گربه هیمالیایی نخستین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی در آمریکا پرورش داده شد. این نژاد بسیار مطیع و خونسرد است و رفتار دوستانه ای دارد.
بچه گربه ی نژاد هیمالیایی بین ۵۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار (۱.۳ تا ۴.۸ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

اسکاتیش فولد

گوش های گربه اسکاتلندی برخلاف دیگر نژادها رو به بالا نیست و به سمت پایین خم شده است. این تفاوت بارز در نتیجه جهش ژنتیکی ایجاد شده. این گربه ها بسیار باهوش و همیشه آماده بازی و شیطنت هستند. از دیگر جذابیت های اسکاتیش فولد این است که می تواند روی دو پای عقب خود بایستد. بچه گربه ی نژاد اسکاتیش فولد بین 200 تا 1500 دلار (750 هزار تا 5.5 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

گوش های گربه اسکاتلندی برخلاف دیگر نژادها رو به بالا نیست و به سمت پایین خم شده است. این تفاوت بارز در نتیجه جهش ژنتیکی ایجاد شده. این گربه ها بسیار باهوش و همیشه آماده بازی و شیطنت هستند. از دیگر جذابیت های اسکاتیش فولد این است که می تواند روی دو پای عقب خود بایستد.
بچه گربه ی نژاد اسکاتیش فولد بین ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (۷۵۰ هزار تا ۵.۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

پیتر بالد

نژاد پیتربالد که به «گربه بی مو پیترزبورگ» نیز شهرت دارد، در سال 1994 میلادی در کشور روسیه پرورش داده شد. این گربه ی طاس، بدن لاغر، سر کشیده و گوش های بلند دارد. بدن آن ها می تواند کاملا بی مو یا کرک دار باشد. پیتربالدها بسیار اجتماعی، حساس و آموزش پذیر هستند. بچه گربه ی نژاد پیتربالد بین 400 تا 1200 دلار (1.5 تا 4.5 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

نژاد پیتربالد که به «گربه بی مو پیترزبورگ» نیز شهرت دارد، در سال ۱۹۹۴ میلادی در کشور روسیه پرورش داده شد. این گربه ی طاس، بدن لاغر، سر کشیده و گوش های بلند دارد. بدن آن ها می تواند کاملا بی مو یا کرک دار باشد. پیتربالدها بسیار اجتماعی، حساس و آموزش پذیر هستند.
بچه گربه ی نژاد پیتربالد بین ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار (۱.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

گربه مصری

ظاهر گربه «اجیپتیَن مائو» در طول 3 هزار سال اخیر دستخوش تغییراتی شده است. این گربه مصری نه تنها موهای خالدار دارد، بلکه پوستش نیز خالدار است. برای خرید این گربه مصری باید بین 500 تا 1500 دلار (1.8 تا 5.5 میلیون تومان) هزینه کنید.

ظاهر گربه «اجیپتیَن مائو» در طول ۳ هزار سال اخیر دستخوش تغییراتی شده است. این گربه مصری نه تنها موهای خالدار دارد، بلکه پوستش نیز خالدار است. برای خرید این گربه مصری باید بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (۱.۸ تا ۵.۵ میلیون تومان) هزینه کنید.

مین راکون

نژاد گربه های راکون مانند را می توان یکی از بزرگ ترین گونه های گربه ها به شمار آورد. این حیوان بین 5 تا 15 کیلوگرم وزن دارد و طول گربه ی بالغ می تواند به 1.23 متر برسد. برخلاف چهره عبوس، این گربه بسیار مهربان، آرام و شاد است. قیمت بچه گربه ی نژاد مین راکون بین 600 تا 1500 دلار (2.2 تا 5.5 میلیون تومان) متغیر است.

نژاد گربه های راکون مانند را می توان یکی از بزرگ ترین گونه های گربه ها به شمار آورد. این حیوان بین ۵ تا ۱۵ کیلوگرم وزن دارد و طول گربه ی بالغ می تواند به ۱.۲۳ متر برسد. برخلاف چهره عبوس، این گربه بسیار مهربان، آرام و شاد است.
قیمت بچه گربه ی نژاد مین راکون بین ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار (۲.۲ تا ۵.۵ میلیون تومان) متغیر است.

لاپِرم

این نژاد یکی از نادرترین گونه های گربه هاست که نخستین بار در سال 1980 میلادی در آمریکا مشاهده شد. علاوه بر بدن بسیار پشمالو، این گربه ضد حساسیت نیز هست و به همین خاطر بهترین گزینه برای خانواده هایی محسوب می شود که از عارضه ی آلرژی رنج می برند. بچه گربه ی نژاد لاپرم بین 200 تا 2000 دلار (750 هزار تا 7.5 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

این نژاد یکی از نادرترین گونه های گربه هاست که نخستین بار در سال ۱۹۸۰ میلادی در آمریکا مشاهده شد. علاوه بر بدن بسیار پشمالو، این گربه ضد حساسیت نیز هست و به همین خاطر بهترین گزینه برای خانواده هایی محسوب می شود که از عارضه ی آلرژی رنج می برند.
بچه گربه ی نژاد لاپرم بین ۲۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار (۷۵۰ هزار تا ۷.۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

راشِن بلو

راشن بلو یکی از نادرترین نژاد گربه های کم موست. این گربه در خارج از کشور روسیه در سال 1893 کشف شد. گفته می شود که این حیوان خوش شانسی می آورد. شما می توانید آن را با قیمت 400 تا 2000 دلار (1.5 تا 7.5 میلیون تومان) خریداری کنید.

راشن بلو یکی از نادرترین نژاد گربه های کم موست. این گربه در خارج از کشور روسیه در سال ۱۸۹۳ کشف شد. گفته می شود که این حیوان خوش شانسی می آورد. شما می توانید آن را با قیمت ۴۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار (۱.۵ تا ۷.۵ میلیون تومان) خریداری کنید.

گربه سرنگتی

نیاکان این نژاد به سال 1994 در کالیفرنیا باز می گردد. یک سرنگتی بالغ حدود 8 تا 12 کیلوگرم وزن دارد. آن ها بدن پر، گوش های بلند، موی خالدار و پاهای بسیار بلند دارند. بچه گربه ی نژاد سرنگتی بین 600 تا 2000 دلار (2.2 تا 7.4 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

نیاکان این نژاد به سال ۱۹۹۴ در کالیفرنیا باز می گردد. یک سرنگتی بالغ حدود ۸ تا ۱۲ کیلوگرم وزن دارد. آن ها بدن پر، گوش های بلند، موی خالدار و پاهای بسیار بلند دارند.
بچه گربه ی نژاد سرنگتی بین ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار (۲.۲ تا ۷.۴ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

گربه اِلف

این گربه در سال 2006 میلادی در آمریکا پرورش داده شد. الف ها بسیار صمیمی، باهوش، بازیگوش، اجتماعی، کنجکاو و وفادار هستند. برای خرید الف باید 2000 دلار یعنی حدود 7.4 میلیون تومان هزینه کنید.

این گربه در سال ۲۰۰۶ میلادی در آمریکا پرورش داده شد. الف ها بسیار صمیمی، باهوش، بازیگوش، اجتماعی، کنجکاو و وفادار هستند. برای خرید الف باید ۲۰۰۰ دلار یعنی حدود ۷.۴ میلیون تومان هزینه کنید.

تویگر

تویگرها همانند ببر هستند و به همین خاطر چنین نامی برایشان انتخاب شده است. این نژاد بین 500 تا 3000 دلار (1.8 تا 11 میلیون تومان) قیمت دارد.

تویگرها همانند ببر هستند و به همین خاطر چنین نامی برایشان انتخاب شده است. این نژاد بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (۱.۸ تا ۱۱ میلیون تومان) قیمت دارد.

مُجعد آمریکایی

«امریکن کِرل» در سال 1981 در آمریکا پرورش داده شد. این گربه ها تا دهمین روز تولد خود گوش های صافی دارند اما پس از آن، گوش ها به عقب برگشته و شکلی همچون شاخ کوچک ایجاد می کنند. این ویژگی ظاهری مورد توجه افراد زیادی در سراسر دنیا قرار دارد. بچه گربه ی نژاد امریکن کِرل بین 1000 تا 3000 دلار (3.7 تا 11 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

«امریکن کِرل» در سال ۱۹۸۱ در آمریکا پرورش داده شد. این گربه ها تا دهمین روز تولد خود گوش های صافی دارند اما پس از آن، گوش ها به عقب برگشته و شکلی همچون شاخ کوچک ایجاد می کنند. این ویژگی ظاهری مورد توجه افراد زیادی در سراسر دنیا قرار دارد.
بچه گربه ی نژاد امریکن کِرل بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (۳.۷ تا ۱۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

گربه بنگال

این نژاد از ترکیب گربه پلنگی آسیایی با گربه معمولی به وجود آمده است. این حیوان به شنا کردن علاقه دارد و علیرغم اندازه بزرگ (4 تا 8 کیلوگرم وزن)، دوست دارند از شانه های صاحب خود بالا رفته و در آغوشش باشند. بچه گربه ی نژاد بنگال بین 1000 تا 4000 دلار (3.7 تا 14.8 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

این نژاد از ترکیب گربه پلنگی آسیایی با گربه معمولی به وجود آمده است. این حیوان به شنا کردن علاقه دارد و علیرغم اندازه بزرگ (۴ تا ۸ کیلوگرم وزن)، دوست دارند از شانه های صاحب خود بالا رفته و در آغوشش باشند.
بچه گربه ی نژاد بنگال بین ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار (۳.۷ تا ۱۴.۸ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

سافاری

این نژاد نادر نیز در دهه 1970 میلادی از ترکیب گربه معمولی با گربه های وحشی آمریکای جنوبی در کشور آمریکا و در نتیجه مطالعه روی سرطان خون شکل گرفت. بچه گربه ی نژاد سافاری بین 1000 تا 3000 دلار (3.7 تا 11 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

این نژاد نادر نیز در دهه ۱۹۷۰ میلادی از ترکیب گربه معمولی با گربه های وحشی آمریکای جنوبی در کشور آمریکا و در نتیجه مطالعه روی سرطان خون شکل گرفت.
بچه گربه ی نژاد سافاری بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار (۳.۷ تا ۱۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

خائو مانی

با بررسی شواهد تاریخی، گفته می شود پیشینه گربه های چشم الماسی به سال های 1350 تا 1767 می رسد. بچه گربه ی نژاد خائو مانی بین 7000 تا 11000 دلار (26 تا 41 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

با بررسی شواهد تاریخی، گفته می شود پیشینه گربه های چشم الماسی به سال های ۱۳۵۰ تا ۱۷۶۷ می رسد.
بچه گربه ی نژاد خائو مانی بین ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار (۲۶ تا ۴۱ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

چائوسی

یکی از کمیاب ترین نژاد گربه ها، Chausie است که از ترکیب گربه های معمولی و جنگلی به وجود آمده. این حیوانات بسیار اجتماعی هستند و از تنها ماندن هراس دارند. این گربه دوست دارد همیشه در کنارش یک موجود دیگر باشد و فرقی نمی کند انسان، گربه یا سگ باشد. قیمت چائوسی بین 8000 تا 10000 دلار (30 تا 37 میلیون تومان) متغیر است.

یکی از کمیاب ترین نژاد گربه ها، Chausie است که از ترکیب گربه های معمولی و جنگلی به وجود آمده. این حیوانات بسیار اجتماعی هستند و از تنها ماندن هراس دارند. این گربه دوست دارد همیشه در کنارش یک موجود دیگر باشد و فرقی نمی کند انسان، گربه یا سگ باشد.
قیمت چائوسی بین ۸۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار (۳۰ تا ۳۷ میلیون تومان) متغیر است.

کاراکال

این نژاد در خطر انقراض قرار دارد. چندین سال پیش این گربه از دسته حیوانات وحشی به گربه خانگی گران قیمت تغییر کاربری داد. شما می توانید این گربه را با قیمت بین 7000 تا 10000 دلار (26 تا 37 میلیون تومان) خریداری کنید.

این نژاد در خطر انقراض قرار دارد. چندین سال پیش این گربه از دسته حیوانات وحشی به گربه خانگی گران قیمت تغییر کاربری داد. شما می توانید این گربه را با قیمت بین ۷۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار (۲۶ تا ۳۷ میلیون تومان) خریداری کنید.

گربه ساوانا

این گربه از ترکیب سروال آفریقایی و گربه معمولی به وجود آمده است. می توان ادعا کرد که بزرگ ترین گربه های دنیا هستند که حدود 15 کیلوگرم وزن و 60 سانتی متر قد دارند. این گربه ها به دلیل هوش سرشار، خونسردی، کنجکاوی و بازیگوشی شهرت دارند. آن ها عاشق حمام کردن، پیاده روی و بازی هستند. بچه گربه ی نژاد ساوانا بین 4000 تا 22000 دلار (15 تا 81.5 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

این گربه از ترکیب سروال آفریقایی و گربه معمولی به وجود آمده است. می توان ادعا کرد که بزرگ ترین گربه های دنیا هستند که حدود ۱۵ کیلوگرم وزن و ۶۰ سانتی متر قد دارند. این گربه ها به دلیل هوش سرشار، خونسردی، کنجکاوی و بازیگوشی شهرت دارند. آن ها عاشق حمام کردن، پیاده روی و بازی هستند.
بچه گربه ی نژاد ساوانا بین ۴۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ دلار (۱۵ تا ۸۱.۵ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

آشِرا

آشرا یکی از عجیب ترین گربه های خانگی در جهان محسوب می شود. این حیوان از ترکیب گربه های معمولی و گربه پلنگی آسیایی به وجود آمده است و ضد حساسیت است. بچه گربه ی نژاد آشرا بین 22 هزار تا 100 هزار دلار (81.5 تا 370 میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

آشرا یکی از عجیب ترین گربه های خانگی در جهان محسوب می شود. این حیوان از ترکیب گربه های معمولی و گربه پلنگی آسیایی به وجود آمده است و ضد حساسیت است.
بچه گربه ی نژاد آشرا بین ۲۲ هزار تا ۱۰۰ هزار دلار (۸۱.۵ تا ۳۷۰ میلیون تومان) خرید و فروش می شود.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۶ نظر

ورود

 • هادی خرداد ۲۰, ۱۳۹۶

  لطفا راجبع سگ ها هم بزارید. ممنون

 • Sam خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

  واقعا خسته نباشید بابت مطالبتون

  نژاد های جالبی بودن حالا که به جیبم نگاه میکنم میبینم که گربه ی خودمم نژاد خعلیم خوبه ??

 • آرمین خرداد ۲۱, ۱۳۹۶

  واسه من جذابترین گربه نژاد پرشین هست با بدن پشمالو و سر و چشمای گرد و دماغ کوچولو! از همه اینا هم شیرین تر هستن
  گفتم لابد تو لیست هست! حالا یا گرون قیمت نیستن یا عجیب! که در نوع خودش عجیبه

 • وحید تیر ۳, ۱۳۹۶

  British gold ها عالین ، scotish fold ها هم خوبن

 • ... خرداد ۳, ۱۴۰۰

  من یک گربه ی نر دارم و تا قبل فکر میکردم نژاد خاصی نداره و فقط بلو هست حالا فهمیدم وژاد راشن بلو هست
  ممنون از مطلبتون

 • .. خرداد ۳, ۱۴۰۰

  ولی گرونن