بدون نظر

شاید در نگاه اول با  دیدن این بستنی چوبی ها این طور تصور کنید که از گیاهان یا مواد گیاهی خاصی تهیه شده اند و بافت و رنگ خاص خود را پیدا کرده اند. اما باید بگوئیم که این خوراکی های به ظاهر رنگی و جالب، مملو از انواع میکروب، باکتری و آلودگی هستند و با خوردن آن ها بدون شک روانه بیمارستان خواهید شد زیرا از آب فاضلاب تایوان تهیه شده اند.

1

داستان این بستنی یخی ها، به ایده ی خلاقانه ی سه دانشجوی هنر بر می گردد که به منظور ارتقای سطح آگاهی مردم به معضل آلودگی آب شهری در شهرهای مختلف کشور تایوان، پروژه «بستنی چوبی آب های آلوده» را طرح ریزی و پیاده سازی کرده اند.

2

دانشجویان یاد شده با نام های «هانگ ای چن»، «گو یی هوی» و «چنگ یو تی» از دانشگاه ملی هنر تایوان با هدف ارتقا آگاهی شهروندان و مسوولین به گسترش روزافزون آلودگی آب های لوله کشی به موجب توسعه صنعت شهرسازی، این بستنی ها را از ۱۰۰ منبع آب مختلف از سراسر کشور تایوان تهیه کرده اند.

3

4

6

آن ها حتی برای هر کدام از این بستنی یخی ها، جلدی نیز تهیه کرده اند که اطلاعات لازم در مورد منبع آبی که از آن تهیه شده روی آن درج گشته است.

12

11

65

زباله های موجود در آب های گوناگون متفاوت است اما تقریبا ۹۰ درصد آن ها را پلاستیک و مواد پلاستیکی همانند درب بطری یا پوسته های پلاستیکی مواد خوراکی تشکیل داده اند.

9

در آخر شاید لازم باشد یادآوری کنیم که تمامی این آب نبات ها با رزین پلی استر شفاف، بازسازی و عرضه شده اند.

8

10

منبع: boredpanda
بدون نظر

ورود