شب زنده داری مسلمانان در شب قدر باعث نجات جان شمار زیادی در آتش سوزی برج گرنفل لندن شد

شب زنده داری مسلمانان در شب قدر باعث نجات جان شمار زیادی در آتش سوزی برج گرنفل لندن شد

بامداد امروز شاهد انتشار اخبار آتش سوزی مهیب در برج ۲۴ طبقه‌ گرنفل در غرب لندن بودیم که گفته می شود بیشتر ساکنین آن را مسلمانان تشکیل داده اند.

به گزارش خبرگزاری ها، تاکنون ۶ نفر کشته و بیش از ۵۰ مجروح به بیش از ۵ بیمارستان لندن منتقل شده‌ اند. اما این آمار ممکن است افزایش یابد.

2

آتش سوزی در برج گرانفل لندن بامداد امروز در ساعت ۱:۲۶ دقیقه گزارش شده است و با اینکه ماموران حدود شش دقیقه پس از آغاز حادثه به محل اعزام شدند، اما آتش به سرعت گسترش یافته و سرانجام ساعاتی پیش آتش‌ نشان‌ ها موفق به مهار آن شدند.

1

گفتنی است که این ساختمان سال گذشته نوسازی شده بود، اما ساکنان آن در مورد نقص‌های ایمنی، از جمله به روز نبودن سیستم هشدار حریق آن اعتراض کرده بودند.

3

اما مساله ای که در مورد این برج جلب توجه می کند، این است که شمار زیادی از خانواده های ساکن در آن مسلمان بوده اند.

4

از آن جا که در ماه مبارک رمضان قرار داریم، این افراد نیمه شب برای به جا آوردن فرائض دینی و شب زنده داری در شب قدر بیدار بوده اند و همین امر باعث شده تا شعله های آتش را دیده و نه تنها جان خود، بلکه جان دیگر ساکنین برج را نجات دهند.

6

همبستگی و کمک مسلمانان در این حادثه بسیار قابل تحسین بوده به طوری که یکی از شاهدین حادثه بیان داشته: «مسلمانان در نجات جان مردم نقش بسیار پررنگی داشتند. آن ها نه تنها ساکنین را از بروز آتش سوزی مطلع کردند، بلکه به امدادرسانی و تهیه آب و لباس برای آسیب دیده ها نیز پرداختند.»

7

مردم برای کمک به آسیب دیده ها، امدادهای خود را به کلیسای سن کلمنت که در آن نزدیکی است، اهدا می کنند.

11

در این حادثه، اتحاد و همبستگی بسیار زیاد مسلمانان مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

8

در آخر هم بیان کنیم که هنوز هیچ گزارشی در مورد منشاء احتمالی این آتش‌ سوزی در دست نیست. این ساختمان که در سال ١٩٧۴ ساخته شده، ١٢٠ واحد آپارتمانی دارد و حدود ۶۰۰ نفر در آن سکونت داشته‌ اند.

منبع: independent
یک نظر

ورود