کی افی سی به زودی ساندویچ مرغ خود را به فضا پرتاب خواهد کرد [تماشا کنید]

کی افی سی به زودی ساندویچ مرغ خود را به فضا پرتاب خواهد کرد [تماشا کنید]

فست فود زنجیره ای KFC در روز چهارشنبه، ۳۱ خردادماه سال جاری، ساندویچ مرغ Zinger خود را به فضا پرتاب خواهد کرد. این عملیات به واسطه بالن دورپرواز و مبتنی بر انرژی خورشیدی موسوم به Stratollite به مدار زمین ارسال خواهد شد.

نام این بالن از ترکیب دو واژه انگلیسی به معنی استراتوسفر و ماهواره تشکیل شده است.

گفتنی است که این ساندویچ مرغ سوخاری، در حالت فشرده به ارتفاع ۴۵.۸۶ کیلومتری از سطح زمین پرتاب می شود. اگر چه این بالن به آستانه فضا در ارتفاع ۹۹.۷ کیلومتری نمی رسد، اما به گزارش نیویورک تایمز هزینه این عملیات بسیار ارزان تر از پرتاب موشک چرخنده به مدار زمین است.

گمانه زنی می گردد که این ساندویچ بدون هیچ لغزش و تکانی در طی ۴ روز به مقصد برسد و در این مسیر نیز اطلاعات تله متری (اندازه گیری از دور) موردنیاز به منظور انجام پرتاب های آتی توسط کمپانی World View جمع آوری نماید.

0

شایان ذکر است که سرمایه گذار مالی این پروژه، خود کمپانی کی اف سی است و این نخستین سفر چند روزه ی بالن موردبحث نیز به شمار می رود.

بنیانگذار و مدیرعامل کمپانی ورلد ویو، «تابر مک کالوم»، در رابطه با این ماموریت بیان داشته که این اقدام برای هر دو شرکت سود دارد؛ کی اف سی با این اقدام در واقع تبلیغات بزرگی روی محصولات خود داشته و برای ما نیز نوعی آزمایش برای بررسی همه جانبه ی بالون Stratollite خواهد بود تا عملکرد آن را در طول چندین روز سفر به جو زمین را برآورد نماییم.

کمپانی World View در رابطه با بالون خود بیان داشته که Stratollite در آینده ای نزدیک به منظور پایش بلاهای طبیعی و ارائه سرویس وای فای در مناطق دورافتاده و … مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: huffingtonpost
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود