ویدئویی بسیار جالب از روند تولید ماشین های اسباب بازی مینیاتوری در سال ۱۹۶۵ میلادی [تماشا کنید]

ویدئویی بسیار جالب از روند تولید ماشین های اسباب بازی مینیاتوری در سال ۱۹۶۵ میلادی [تماشا کنید]

در ویدئویی که در انتهای این مطلب درج شده، شاهد فیلمی ۲ دقیقه ای از کارخانه تولید ماشین های اسباب بازی و تزئینی در سال ۱۹۶۵ میلادی خواهید بود که وسایل نقلیه ی کوچکی در اندازه های بسیار کوچک و با ظرافت زیاد تولید می کرد.

کارخانه تولید کننده ماشین های «مَچ باکس» در منطقه هکنی لندن واقع شده است و در سال ۱۹۵۳ میلادی توسط کمپانی لیسنی پروداکتز معرفی شد. اما بعدها تحت مالکیت موسسه ماتل قرار گرفت.

کارخانه موردبحث به این دلیل نام برند خود را Matchbox (جعبه کبریت) انتخاب کرد که اسباب بازی های ریخته گری شده ی خود را در جعبه های به شکل و اندازه جعبه های کبریت عرضه می نمود.

کمپانی لیسنی پروداکتز که بانی اصلی شکل گیری اسباب بازی های کوچک و قالب گیری شده بود، بیشتر با نام های جان دبلیو جک اودل و رودنی چارلز اسمیت شهرت دارد. نخستین موفقیت چشمگیر آن ها، تولید مجسمه کوچک از ملکه الیزابت دوم بود که در زمان خود بیش از یک میلیون نسخه فروخت.

بلافاصله پس از این موفقیت، جک اودل، اسباب بازی ای را طراحی و تولید کرد که موجب شهرت و درآمد بسیار زیاد کمپانی شد. وی برای دخترش نوعی وسیله بازی ساخت که در جعبه کبریت جا شود زیرا در آن زمان مدارس به دانش آموزان اجازه نمی دانند که اسباب بازی های بزرگ تر از کبریت را به مدرسه بیاورند.

به همین خاطر، اودل برای دخترش، نسخه مینیاتوری از یک غلتک سبز و قرمز ساخت. این اسباب بازی، نخستین مدل از ده ها خط تولید ماشین های مینیاتوری این کمپانی بود.

با این مقدمه از شما دعوت می کنیم تا در ادامه، ویدئوی روند تولید کارخانه ای ماشین های مچ باکس در سال ۱۹۶۵ را مشاهده کنید.

منبع: boingboing
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود