۵ وسیله ای که حتی وقتی خاموش هستند نیز انرژی مصرف می کنند

۵ وسیله ای که حتی وقتی خاموش هستند نیز انرژی مصرف می کنند

آیا برایتان پیش آمده که با مشاهده قبض برق از مبلغی که در آن درج شده تعجب کنید و با خود بیندیشید که مگر چه میزان انرژی مصرف کرده اید که چنین هزینه ای را باید پرداخت کنید؟

اگر همیشه مراقب میزان مصرف انرژی در خانه هستید و از هدر رفت آن پیشگیری می کنید، بهتر است این نکته را نیز بدانید که برخی از وسایل برقی در خانه، حتی در حالت خاموشی نیز انرژی مصرف می کنند. مثلا وقتی تلویزیون را در حالت استندبای می گذارید و به طور کامل آن را خاموش نمی کنید، روزانه ۲۴ وات برق هدر می دهید.

برای آگاهی از اینکه کدام وسایل خانه می توانند در خاموشی خود و فقط به واسطه اتصال به پریز برق، انرژی مصرف کرده و هزینه برق را بالا ببرند، در ادامه با روزیاتو همراه باشید.

شارژر بدون اتصال موبایل

شارژرها وقتی در پریز برق باقی می مانند، حتی وقتی هیچ وسیله الکترونیکی به آن ها وصل نباشد نیز حدود نیم وات برق مصرف می کنند. البته این میزان مصرف به هیچ عنوان قابل توجه نیست، اما بهتر است وقتی به شارژر نیاز ندارید، آن را از پریز بکشید.
شارژرها وقتی در پریز برق باقی می مانند، حتی وقتی هیچ وسیله الکترونیکی به آن ها وصل نباشد نیز حدود ۱.۲ وات برق مصرف می کنند. البته این میزان مصرف به هیچ عنوان قابل توجه نیست، اما بهتر است وقتی به شارژر نیاز ندارید، آن را از پریز بکشید.

کارت دیجیتالی تلویزیون

افرادی که کارت های دیجیتالی برای شبکه های تلویزیونی دارند باید بدانند که این گجت روزانه 22 وات برق مصرف می کند. برای پیشگیری از این هدر رفت انرژی، بهتر است علاوه بر خاموش کردن تلویزیون، این کارت را نیز خاموش کرده یا در حالت استندبای قرار دهید.
افرادی که کارت های دیجیتالی برای شبکه های تلویزیونی دارند باید بدانند که این گجت روزانه ۲۲ وات برق مصرف می کند. برای پیشگیری از این هدر رفت انرژی، بهتر است علاوه بر خاموش کردن تلویزیون، این کارت را نیز خاموش کرده یا در حالت استندبای قرار دهید.

تلویزیون

آیا می دانستید که قرار دادن تلویزیون روی حالت استندبای و خاموش نکردن آن باعث می شود تا روزانه 24 وات انرژی مصرف شود؟
آیا می دانستید که قرار دادن تلویزیون روی حالت استندبای و خاموش نکردن آن باعث می شود تا روزانه ۲۴ وات انرژی مصرف شود؟

لپ تاپ و پی سی

کامپیوترها، لپ تاپ و پی سی وقتی به پریز برق متصل هستند قادرند تا 96 وات برق مصرف کنند. این رقم در صورتی که دستگاه روی حالت استندبای قرار داشته باشد، تا 1.5 برابر بیشتر خواهد شد.
کامپیوترها، لپ تاپ و پی سی وقتی به پریز برق متصل هستند قادرند تا ۹۶ وات برق مصرف کنند. این رقم در صورتی که دستگاه روی حالت استندبای قرار داشته باشد، تا ۱.۵ برابر بیشتر خواهد شد.

دستگاه های که تایمر دارند

دستگاه هایی که پنل تایمر دارند، برای نمایش این ارقام انرژی مصرف می کنند. یعنی اگر آن ها را از برق بکشید تا 108 وات برق در هر روز ذخیره خواهید کرد و به همان نسبت قبض برق مصرفی تان کمتر خواهد شد.
دستگاه هایی که پنل تایمر دارند، برای نمایش این ارقام انرژی مصرف می کنند. یعنی اگر آن ها را از برق بکشید تا ۱۰۸ وات برق در هر روز ذخیره خواهید کرد و به همان نسبت قبض برق مصرفی تان کمتر خواهد شد.

بدون نظر

ورود