عناوین و خلاصه داستان سه قسمت اول فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» منتشر شد

عناوین و خلاصه داستان سه قسمت اول فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» منتشر شد

کمپانی فیلم سازی HBO سرانجام خلاصه داستان و عناوین سه قسمت اول فصل هفتم سریال جذاب «بازی تاج و تخت» را منتشر کرد.

در ادامه این مطلب، اطلاعاتی در رابطه با داستان و گمانه زنی های موجود در باره آن نوشته شده، از این رو احتمال اسپویل شدن سریال وجود دارد و لازم است پیش از ورود به مطلب، به این نکته توجه داشته باشید.

عناوین و خلاصه داستان سه قسمت اول فصل هفتم

قسمت ۶۱: «دراگون استون» – ۲۵ تیر ماه (۱۶ جولای)

«جان (کیت هرینگتون) به دنبال ساخت استحکامات دفاعی در شمال است. سِرسی (لنا هیدی) همچنان در تلاش برای پیروزی و به دست گرفتن قدرت است. دنریس (امیلیا کلارک) به خانه باز می گردد.»

نویسنده سریال تلویزیونی: دیوید بنیاف و دی.بی.وایس / کارگردان: جرمی پادسوا

1

گمانه زنی: کاملا شفاف است که دنریس سرانجام به دراگون استون باز می گردد. این کار برای وی هیچ مشکلی در بر نخواهد داشت زیرا پادشاه پیشین منطقه، یعنی استنیس براثیون و ارتش گسترده وی کشته شده اند.

تلاش سرسی برای پیروزی چندان سخت به نظر نمی رسد. در فصل گذشته شاهد این بودیم که وی بیشتر دشمنان خود را از میان برداشته و حتی «گریت سپت» را نیز با خاک یکسان کرد. وی همچنین «های اسپارو» و «تایرل» ها را نیز در این مسیر به قتل رساند. اگر چه سرسی هیچ علاقه به مارجری نداشت، اما تایرل ها همچنان جزو نیروهای متفق به شمار می رفتند و اداره کردن «های گاردن» به لیدی اولِنا (مادربزرگ مارجری) سپرده شد.

این کار باعث شده تا تعداد دشمنان سرسی انگشت شمار شود. دنریس اکنون با سونسپیر و هایگاردن متفق شده، به این معنی که تقریبا تمامی سرزمین های جنوبی کینگز لندینگ در کنار و متحد با قبیله دنریس نبرد خواهند کرد.

حتی با وجود قدرت و ثروت «هاوس لنیستر»، سرسی شانس کمی برای پیروز شدن دارد. البته باید دید که این بانوی فریبکار این بار چه حقه ای در آستین دارد و چگونه می خواهد دشمنانش را از پای در آورد.

قسمت ۶۲: «استورم بورن» – اول مرداد (۲۳ جولای)

«دنریس (امیلیا کلارک) یک مهمان غیرمنتظره دارد. جان (کیت هرینگتون) شاهد یک شورش خواهد بود. تایریون (پیتر دینکلج) برای تسخیر و فتح وستروس نقشه می کشد.»

نویسنده سریال تلویزیونی: برایان کاگمن / کارگردان: مارک مایلد

3

گمانه زنی: عنوان این فصل به یکی از چندین نام دنریس اشاره دارد: «دنریس استورم بورن از خانه تارگارین»، مقاوم در برابر آتش، بانوی آندلس، کالیسیِ گریت گرس سی و مادر اژدها.

مهمان ناخوانده دنریس چه کسی می تواند باشد؟ حدس ما بانوی قرمز (Red Lady)؛ ملیساندرا است. او توسط جان اسنو از شمال تبعید شده بود و به همین خاطر به یک قهرمان افسانه ای دیگر برای نجات جهان نیازمند است. او اعتقاد دارد که یک قهرمان در انتهای تابستان طولانی مدت از راه خواهد رسید و بر تاریکی غلبه خواهد کرد. ابتدا تصور می کرد که این شخص، استنیس است و به همین دلیل وی را مجبور کرد تا در این راه، افراد زیادی را قربانی نماید که یکی از آن ها، شیرین دختر استنیس بود. امیدواریم بالاخره یک روز داووس بتواند ملیساندرا را به قتل رسانده و انتقام شیرین را بگیرد.

بانوی قرمز پس از قطع امید از استنیس، به کمک جان اسنو چشم دوخت. اما گویا دنیرس برای به انجام رساندن این رسالت، اشتیاق بیشتری دارد و گزینه مناسب تری به نظر می رسد. وی خودش ادعاهای پیامبرانه زیادی دارد و این یکی نیز می تواند به آن ها اضافه شود.

بعلاوه، دنریس توانایی عبور از آتش را داشته و ارتش بسیار بزرگی در اختیار دارد.

البته این امکان هم وجود دارد که انتخاب ملیساندرا برای قهرمان روشنایی ها، «بریک دوندارین» نیز باشد. او بیش از هر شخصیت دیگری در این مجموعه کشته و دوباره زنده شده است. او می تواند از خون خود برای زهرآگین کردن شمشیرش استفاده کند.

اینکه جان اسنو دوباره با شورش مواجه می شود، چندان دور از ذهن نیست. پیش از این نیز با چنین مساله ای مواجه شده بود و کاری که به نظرش درست بود را انجام داد. او یک بار برای عقایدش کشته شد. حالا باید دید علیرغم داشتن لقب پادشاه شمال و پیروزی در مقابل بولتون ها، شورش از سمت چه گروهی خواهد بود!

در آخر هم، نقشه کشی تایریون برای فتح وستروس احتمالا با تکیه بر کمک دنریس و دیگر متفقین انجام می پذیرد. البته باید دید تاثیرگذاری او روی ملکه تخت ها و سند اسنیکز چقدر خواهد بود. با وجود نفرت سرسی از او این رقابت و تلاش دیدنی به نظر می رسد.

قسمت ۶۳: «عدالت ملکه» – ۸ مرداد ماه (۳۰ جولای)

«دنریس (امیلیا کلارک) دادگاهی برگزار می کند. سرسی (لنا هیدی) یک هدیه را پس می فرستد. جیمی (نیکولا کاستر-والادو) از اشتباهات خود درس می گیرد.»

نویسنده سریال تلویزیونی: دیوید بنیاف و دی.بی.وایس / کارگردان: مارک مایلد

2

گمانه زنی: یک زمانی ۵ پادشاه برای رسیدن به تاج و تخت وستروس با یکدیگر نبرد می کردند: استنیس و رنلی باراثیون، جافری، راب استارک و بالون گریجوی.

در حال حاضر، تمامی این افراد کشته شده اند. استنیس، یکی از شخصیت های منفور سریال، به ضرب شمشیر برین کشته شد. رنلی به دست برادر خود که بیشتر اعضای خانواده اش را کشت، به قتل رسید. جافری به دست لیدی اولنا مسموم شد. راب در عروس قرمز به دست رز بولتون به قتل رسید. و بالون نیز به دست برادر خود کشته شد.

اکنون، ما ۵ ملکه داریم: بانو سرسی در کینگز لندینگ، بانو دنریس در دراگون استون، بانو تورنز (واقعا ملکه نیست اما نگهبان و سرپرست جنوب است) در سانسپیر، ایلاریا سند و سانسا. عنوان این قسمت یعنی «عدالت ملکه» می تواند داستان های زیادی در خود داشته باشد و می تواند به هر کدام از شخصیت های یاد شده مربوط گردد.

با این حال، این طور نیز گمانه زنی می شود که واژه «ملکه» می تواند به سرسی یا دنریس مربوط شود زیرا این دو نفر از بقیه حیله گرتر و بی رحم تر هستند. از آنجا که در خلاصه داستان نوشته شده که دنریس دادگاه برپا می کند، احتمال اینکه «عدالت ملکه» به وی مربوط باشد نیز زیاد خواهد بود.

هدیه ای که سرسی پس خواهد فرستاد چیست و از طرف چه کسی می تواند باشد؟ تنها چیزی که به ذهن می رسد، لیتِل فینگر است. شاید دوست دارد به مقام پیشین خود در تاج و تخت پادشاهی باز گردد. البته شاید از طرف ایرون گریجوی باشد!

در آخر هم این عبارت که «جیمی از اشتباهات گذشته خود درس خواهد گرفت» این امید را در دل زنده می کند که شاید بالاخره از خواهرش دل کنده و مسیرش را از او جدا خواهد کرد. سرسی مشکلات زیادی برای جیمی ایجاد کرد. به طوری که حتی نقشه هایش برای پیروزی به خودکشی فرزند مشترک آن ها منجر شد. امیدواریم که جیمی به جنگ با وایت واکرها برود.

منبع: forbes
بدون نظر

ورود