۹ شکارچی طبیعت که بیرحمانه ترین و ترسناک ترین تکنیک های شکار را دارند

۹ شکارچی طبیعت که بیرحمانه ترین و ترسناک ترین تکنیک های شکار را دارند

طبیعت زیباست و انسان را مسحور خود می کند. جاذبه ی طبیعت چنان انسان را مست می کند که برای دیدن آن حاضر است هر کاری بکند، به دوردست ها سفر کند یا حتی جان خود را به خطر بیندازد. چه بسیار کسانی که برای دیدن حیات وحش به آفریقا می روند، یا برای دیدن طبیعت زمستانی به مناطق سردسیر و برفگیر می روند. اما طبیعت همانقدر که زیبا و مسحور کننده است می تواند ترسناک و بی رحم نیز باشد. طبیعت قوانین خاص خود را دارد که درک برخی از آنان برای انسان ها ممکن نیست. شاید برخی از روش های طبیعت از نظر شما بی رحمانه و ترسناک باشد اما طبیعت روش خود را دارد.

تماشای صحنه های شکار در حیات وحش حسی از هیجان، تنفر و دلسوزی را توأمان در دل انسان به وجود می آورد. در ادامه ی این مطلب قصد داریم ۹ روش بی رحمانه و خوفناکی که برخی از شکارچیان طبیعت در شکار قربانیان خود به کار می گیرند را به شما معرفی کنیم. باید یادآور شویم که برخی از این صحنه ها ممکن است ناراحت کننده و ترسناک باشند.

۱- زنده خورده شدن توسط لارو یک حشره

شاید این مورد برایتان قابل تصور نباشد زیرا شکارچی ما یک لارو کرم مانند از سوسک های زمینی موسوم به «Epomis» است. این لارو دوزیستانی مانند قورباغه ها و وزغ ها را اغوا کرده و سپس به قسمتی از بدن ان ها می چسبد و به هیچ عنوان از بدن قربانی جدا نمی شود و آن قدر از بدن او تغذیه می کند تا میزبان نگون بخت در نهایت می میرد.

هر چه یک دوزیست به لارو سوسک نزدیک تر شود، لارو شاخک های آنتن مانند خود را با سرعت ترسناک بیشتری بالا و پایین می برد یا در اطراف خود می چرخاند. برخی دیگر نیز آرواره های تیغ دار خود را همزمان باز و بسته می کنند. این رقص دهانی دوزیست نگون بخت را اغوا می کند که به لارو حمله کرده و آن را بخورد.دوزیستان معمولاً با حرکت و تکان خوردن طعمه به آن حمله می کنند و معمولاً هر چیز کوچکی که تکان بخورد و در دسترس آن ها باشد را طعمه تلقی کرده و برای شکار آن اقدام می کنند.

18p2y1qljpbuljpg

وقتی که دوزیست زبان شلاقی خود را برای گرفتن لارو سوسک پرتاب می کند، لارو نیز سر خود را طوری قرار می دهد که دوزیست نتواند او را شکار کند و در واقع به حمله ی او جای خالی می دهد. سپس به سرعت با آرواره ی تیغ دار خود را در بدن دوزیست فرو می کند و شروع به مکیدن می کند.  این مکیدن ادامه دارد در حالی که شکارچی خود به شکار تبدیل شده و در حالی که زنده است کم کم بدنش از مایعات توسط لارو خالی می شود و در نهایت می میرد. جالب این که در طبیعت تنها ۱۰ درصد از جانوران می توانند طعمه های بزرگ تر از خود را شکار کنند اما همه ی آن ها در حالت تهاجمی و با حمله ی آگاهانه اتفاق می افتند و هیچ موجود کوچکی مانند این لارو قاتل طعمه ی خود را اغوا نکرده و در ادامه به دام نمی اندازد.

۲- پرت شدن از صخره توسط عقاب طلایی

پرت شدن این بز کوهی توسط عقاب طلایی را تماشا کنید که روشی ساده، موثر و البته دردناک برای شکار است. این پرنده ی زیبا و باهوش شکاری با وزنی چند برابر خود را به راحتی از زمین بلند کرده و با پرت کردنش از صخره های بلند او را می کشد و سپس لاشه ی بی جان او را برای تغذیه ی خود و جوجه هایش به لانه می برد.

۳- تعقیب و در نهایت تسلیم شدن در برابر نهنگ اورکا

نهنگ های اورکا معمولاً از حیوانات دریایی بسیاری تغذیه می کنند از جمله انواع ماهی ها، فک ها، پنگوئن ها، ماهی های مرکب، لاک پشت های دریایی و حتی کوسه ها. اما در کنار این طعمه های کوچک تر از خود به شکار وال های دیگر نیز علاقه ی فراوانی دارند که با توجه به جثه ی وال های دیگر بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد.

معمولاً نهنگ ها اورکا به صورت دسته جمعی شکار کرده و برای شکار نهنگ های دیگری از قبیل نهنگ خاکستری و نهنگ اسپرم از روش کمین کردن استفاده می کند. آن ها برای این که شکار خود را خسته و درمانده کنند، بدن محکم و عظیم خود را با شدت و سرعت بسیار به او می کوبند که صدمات زیادی را به بدن شکار وارد می کند. آن ها معمولاً یک مادر و بچه را تعقیب می کنند و این کار ساعت ها ادامه می یابد تا این که مادر خسته شده و دیگر توان دفاع از بچه ی خود را ندارد. سپس به راحتی بچه وال بی دفاع را غرق کرده و از آن تغذیه می کنند.

DFGDF

اورکاها در موقع شکار دلفین ها نیز بسیار بی رحمانه عمل می کنند. آن ها با سرعت سرسام آور ۳۰ گره دریایی به دلفین ها حمله کرده و خود را به آن ها می کوبند. این ضربه چنان محکم و مهلک است که دلفین را از آب بیرون می اندازد و ستون فقرات آن را خرد می کند.

۴- پاره پاره شدن توسط شامپانزه ها

روش شکار میمون ها توسط شامپانزه ها واقعا انسان را دچار تهوع می کند. در واقع میمونی که بعد از یک تعقیب و گریز دسته جمعی توسط شامپانزه ها شکار می شود زنده زنده اعضای بدنش پاره شده و توسط شامپانزه های بی رحم خورده می شود. شامپانزه ها چنان بی رحم هستند که بارها دیده شده به همنوعان خود نیز حمله کرده و آن را کشته و خورده اند.

۵- فلج شدن و خورده شدن توسط موش شبگرد

موش شبگرد آرام با پوزه ی بلند خود یک تهدید جدی به شمار نمی آید اما او یک موجود بسیار بی رحم و خبیث است. موش شبگرد دم کوتاه آمریکای شمالی که با نام علمی «Blarina brevicauda» شناخته می شود سمی که در غده های تولید کننده بزاقش وجود دارد را در بدن قربانی تزریق می کند تا قربانی به سرعت فلج شود. هدف او از این کار کشتن قربانی نیست بلکه این کار برای فلج کردن او و زنده ماندنش برای یک مدت طولانی بوده و در این مدت موش می تواند برای مدت طولانی تری از بدن قربانی زنده ی خود استفاده کند. این نوع موش می تواند بدین روش یک موش معمولی را فلج کرده و روزها و روزها از آن تغذیه کند تا این که موش نگون بخت در اثر جراحات وارده بعد از چند روز می میرد. در مواردی دیده شده که آن ها تا ۱۵ روز نیز یک کرم خاص را می جویده اند.

18p2yov8n72e8jpg-w700

این موش خبیث می تواند در روز به اندازه وزن بدنش از حشرات، کرم ها و دانه های گیاهی یا حتی موش های دیگر نیز تغذیه کند. زهر موش شبگرد برای انسان بی خطر است اما از قدرت بی حس کننده ی آن می توان برای درمان دردهای میگرنی، دردهای ماهیچه ای عصبی، دردهای عضله ای صورت و حتی از بین بردن چین و چروک پوست استفاده کرد. ماده ای به نام «سوریسیدین» (soricidin) که از بزاق این حیوان گرفته می شود برای این موارد به کار می رود.

۶- خرد شدن در میان آرواره های یک کروکودیل آب شور

کروکودیل آب شور یکی از بزرگ ترین خزنده های زنده به شمار می آید و شاید بتوان آن را بزرگ ترین شکارچی روی زمین لقب داد. قدرت گاز این حیوان ترسناک از هر حیوان دیگری بیشتر است. وقتی که کروکودیل قربانی خود را می گیرد دندان های خود را در بدن او فرو می کند و با فرو بردن آن در آب و خرد کردن بدنش او را می کشد. دندان های تیز و خوفناک کروکودیل برای پاره کردن بدن طعمه طراحی نشده اند بلکه کاربرد آن ها این است که طعمه را نگه داشته و مانع از فرار آن می شوند. شاید روش کروکودیل یکی از وحشیانه ترین روش های شکار و کشتن طعمه باشد که شبیه گیر افتادن در یک زیردریایی در عمق آب است که نرده های آن از دندان های تیز و بلند کروکودیل ساخته شده باشد.

۷- بلعیده شدن توسط خرس

خرس ها شکارچیان بدنامی هستند، نه تنها به خاطر قدرت فوق العاده و تنوعو مهارت در روش های شکار بلکه برای روش شکار عاری از احساسات و وحشیانه ای که دارند. آن ها معمولاً به محض گرفتن قربانی شروع به خوردن آن می کنند بدون این که سعی کنند شکار بمیرد که روشی کاملاً آگاهانه است. برخی از خرس های گریزلی تا ۶۸۰ کیلوگرم نیز وزن دارند که قدرتی برابر با ۵ انسان قوی هیکل را به آن ها می دهد. چنین قدرتی مقابله با آن را برای هر حیوانی تقریباً غیر ممکن می سازد.

۸- گرفتار شدن در داخل یک گیاه گوشتخوار کوزه ای

18p2yx56akgbajpg-w700

گیاه گوشتخوار کوزه ای گیاهی است که از حفره ی عمیق و پر از آب روی برگ های خود برای شکار حشرات استفاده می کند. در واقع این گیاه با ظاهر خود حشرات را اغوا می کند که به داخل حفره رفته و از مایع درون آن تغذیه کنند. وقتی که حشره به اندازه ی کافی در داخل حفره فرو می رود سطح لیز دیواره ی حفره باعث می شود که حشره به درون مایع بیفتد. در چنین حالتی فرار کاملاً غیرممکن خواهد بود. علاوه بر مایع چسبناک، تیغه های مومی و موهایی که رو به پایین قرار گرفته اند از فرار شکار جلوگیری می کنند. در نهایت شکار در داخل مایع غرق می شود و گیاه با استفاده از باکتری ها و آنزیم هایی که در مایع وجود دارد مواد مغذی بدن حشره را مورد استفاده قرار می دهد

۹- فریب خوردن با صدای یک بچه میمون درمانده

18p2y4t3f5nn3jpg-w700

این روش شکار از لحاظ روانشناسی واقعاً بی رحمانه و شنیع است. فرض کنید یک میمون تامارین رنگارنگ که در جنگل های بارانی برزیل زندگی می کند ناگهان صدای جیغ یک بچه میمون درمانده و ترسیده را می شنود و سعی می کند به کمک او بشتابد. اما در واقع این تله ی یک گربه سان موسوم به «مارگای» است که شباهت بسیاری به پلنگ دارد اما اندازه ی آن کوچکتر است که توانایی فوق العاده ای در تقلید صدا دارد. وقتی که میمون برای کمک به طرف جایی که صدای بچه گربه را شنیده می رود با چنگال ها و دندان های ترسناک مارگای روبرو می شود اما دیگر دیر شده است.

منبع: gizmodo
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۳ نظر

ورود

 • AAF تیر ۱۹, ۱۳۹۶

  یه مورد رو نگفتید :
  جگوار که با سوراخ کردن جمجمه جانوران اونا رو از پا در میاره که روش بسیار وحشتناکی است

 • Amir Safari تیر ۲۲, ۱۳۹۶

  چندش آورترین شکاری که دیدم این بود که یه کروکودیل داخل آب به یک گورخر حمله کرد وشکمشو پاره کرد ولی گورخر فرار کرد و از آب خارج شد،در حالی که تمام دل و روده و معدش آویزون بود و در حالی که راه میرفت روی زمین کشیده می شد

 • Sorena تیر ۱۹, ۱۴۰۲

  برای تحقیق اولین سایتی بود که به دردم خورد.. ^^