باکس آفیس هفته منتهی به اول مرداد؛ قدرت نمایی «دانکرک» نولان در سه روز اول اکران

باکس آفیس هفته منتهی به اول مرداد؛ قدرت نمایی «دانکرک» نولان در سه روز اول اکران

این هفته نیز فیلم های تازه وارد صدر جدول باکس آفیس را از آنِ خود کردند اگر چه یکی از آن ها مطابق انتظارات عمل نکرد. تریلر حماسی-جنگی جدید کریستوفر نولان با نام آشنای «دانکرک» (Dunkirk) که بسیاری را مدت ها در انتظار نگه داشته بود بالاخره اکران شد و با ۵۰.۵ میلیون دلار فروش در سه روز اول اکران خود صدر جدول باکس آفیس هفته را تصاحب کرد. عکس العمل تماشاگران و منتقدان به فیلم بسیار خوب بوده و بسیاری آن را یکی از بهترین فیلم های نولان دانسته اند.

dunkirk-fionn-whitehead-w700

البته فروش سه روز اول اکران نیز از پیش بینی ها فراتر رفته و تابستان خوشی در انتظار سازندگان این فیلم خواهد بود و بدون شک در هفته های آینده نیز شاهد حضور فیلم تریلر «دانکرک» در میان فیلم های پرفروش هفته خواهیم بود. علاوه بر این، از آن جایی که تا پایان تابستان فیلم آن چنان معروف و قابل توجهی اکران نمی شود انتظار می رود که تماشاگران بیشتری به سمت تماشای فیلم جدید کریستوفر نولان سوق پیدا کنند. فیلم «دانکرک» شانس زیادی برای بدست آوردن چندین جایزه اسکار در مراسم سال آینده خواهد داشت.

225249391-1-w700

در مکان دوم باکس آفیس هفته فیلم کمدی و جدید «سفر دختران» (Girls Trip) قرار دارد که در هفته ی اول نمایش خود ۳۰.۳ میلیون دلار فروش داشته است. فیلم های کمدی امسال شرایط خوبی نداشته و تماشاگران از آن ها استقبال زیادی نکردند اما این فیلم برخلاف دیگر فیلم های کمدی سال با استقبال نسبتاً خوب تماشاگران مواجه شده که نقدهای مثبت بیشترین نقش را در این استقبال داشته است. در واقع این فیلم که داستان سفر چند دختر و ماندن در بیرون برای چند شب را روایت می کند در مقایسه با دیگر فیلم های در حال اکران انتخاب بهتر و جذاب تری برای زنان و دختران سینمارو بوده است.

بودجه ی ساخت این فیلم کمدی تنها ۱۹ میلیون دلار بوده و فروش هفته ی اول نیز سودآوری این فیلم برای کمپانی فیلمسازی یونیورسال را تضمین کرده است. علاوه بر این، از آن جایی که در هفته های پیش رو هیچ فیلم کمدی بزرگ دیگری اکران نخواهد شد به نظر می رسد که فیلم «سفر دختران» در هفته های آتی نیز به فروش خوب خود ادامه دهد.

Spider-Man-Homecoming-Poster-Amazing-Fantasy-w700

فیلم «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (Spider-Man: Homecoming) نیز با فروش ۲۲ میلیون دلاری خود در مکان سوم باکس آفیس هفته قرار گرفته و جمع فروش خود در سینماهای داخلی ایالات متحده را در مدت سه هفته به ۲۵۱.۷ میلیون دلار رسانده است.

فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» (War for the Planet of the Apes)، قهرمان هفته ی گذشته افول قابل توجهی داشته و با ۲۰.۴ میلیون دلار فروش در دومین هفته ی اکران در مکان چهارم باکس آفیس هفته قرار گرفته است. میزان استقبال تماشاگران از این فیلم نسبت به هفته ی اول اکران ۶۳.۷ کاهش را نشان می دهد. علی رغم نقدهای مثبتی که از فیلم «نبرد برای سیاره میمون ها» وجود داشت اما همزمانی اکران با فیلم بزرگی مانند «دانکرک» و شباهت ژانر دو فیلم باعث شد که بسیاری از تماشاگران و دوستداران ژانر جنگی و حماسی فیلم جدید و پر سر و صدای نولان را به «نبرد برای سیاره میمون ها» ترجیح دهند.

این فیلم تاکنون فروش داخلی خود را به ۹۷.۷ میلیون دلار رسانده و با فروش جهانی خوبی که داشته در کل ۱۷۴.۸ میلیون دلار فروش داشته است. البته این فیلم برای سودآور بودن راه درازی در پیش دارد و کمپانی فاکس باید به روزهای آینده امیدوار باشد.

Valerian-and-the-City-of-a-Thousand-Planets-Trailer-2-Dane-DeHaan-Cara-Delevingne-w700

در مکان پنجم باکس آفیس هفته فیلم جدید «والرین و شهر هزار سیاره» (Valerian and the City of a Thousand Planets) قرار دارد که در سه روز اول اکران ۱۷ میلیون دلار فروش داشته است. این فیلم از همان ابتدا برای رقابت با دیگر فیلم های در حال اکران با مشکلات عدیده ای روبرو بود از جمله این که کتاب های کامیک این فیلم کمتر شناخته شده و از این رو بسیاری از سینماروها با داستان این فیلم آشنایی نداشته و تنها به صورت اتفاقی برای دیدن فیلم به سینماها رفتند.

علاوه بر این، تماشاگران به اندازه ی ابرقهرمانانی مانند مرد عنکبوتی و بتمن به قهرمان این داستان کامیک علاقه ندارند. همچنین تبلیغات شخص به شخص نیز در مورد این فیلم کاملاً متفاوت و متناقض بود و همین مسئله باعث شد که سینماروها با حساسیت و تأمل بیشتری در مورد فیلم تصمیم بگیرند. در ضمن با حضور فیلمی مانند «دانکرک» که علاقمندان سینما ماه ها برای اکران آن انتظار کشیده بودند نمی توان شانس زیادی برای فیلمی مانند «والرین و شهر هزار سیاره» قائل شد.

فیلم انیمیشن «من نفرت انگیز ۳» (Despicable Me 3) با ۱۲.۷ میلیون دلار فروش در این هفته فروش داخلی کلی خود را به ۲۱۳.۳ میلیون دلار رسانده و در مکان ششم باکس آفیس هفته قرار دارد.

Baby-Driver-Baby-Ansel-Elgort-with-map-w700

در مکان هفتم باکس آفیس هفته نیز فیلم «بچه راننده» (Baby Driver) قرار دارد. فیلم جدید ادگار رایت که در مورد سرقت از یک بانک است در چهارمین هفته ی اکران خود ۶ میلیون دلار فروش داشته و فروش کلی خود در سینماهای ایالات متحده را به ۸۴.۲ میلیون دلار رسانده است.

فیلم کمدی رمانتیک «بیمار بزرگ» (The Big Sick) نیز با ۵ میلیون دلار فروش فروش داخلی کلی خود را به ۲۴.۵ میلیون دلار رسانده و در مکان هشتم باکس آفیس هفته قرار دارد.

فیلم پرفروش «زن شگفت انگیز» (Wonder Woman) نیز در مکان نهم باکس آفیس هفته قرار گرفت. این فیلم نیز با فروش ۴.۶ میلیون دلار در هفته ی گذشته فروش کلی خود در سینماهای ایالات متحده را به ۳۸۹ میلیون دلار رسانده و به عنوان پرفروش ترین فیلم تابستان سال ۲۰۱۷ دست یافته است.

wu_00871_r2-w700

در مکان دهم باکس آفیس هفته نیز فیلم ترسناک «Wish Upon» قرار دارد که در دومین هفته ی اکران خود ۲.۴ میلیون دلار فروش داشته و توانسته فروش کلی خود در سینماهای داخلی را به ۱۰.۵ میلیون دلار برساند.

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود