با ۱۸ کشوری آشنا شوید که بیشترین میزان تولید را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده اند

با ۱۸ کشوری آشنا شوید که بیشترین میزان تولید را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده اند

میزان تولید یکی از شاخص های اصلی موفقیت و رونق اقتصادی در هر کشور است. هر چه افراد شاغل در یک کشور تولید بیشتری داشته باشند کشورشان از لحاظ اقتصادی در شرایط بهتری قرار خواهد گرفت. موسسه ی «Expert Market» با بررسی ۳۵ کشور جهان که بزرگ ترین اقتصادهای دنیا هستند آن ها را از لحاظ تولید و بهره وری نیروی کارشان مورد بررسی قرار داده و در نهایت آن ها را رتبه بندی کرده است.

از این رو آن ها با بررسی سرانه ی تولید ناخالص ملی به ازای هر نفر و تقسیم آن بر ساعات کار هر شخص فهرستی را ارائه داده اند که نشان می دهد در کدام کشورها افراد در کمترین ساعات کار بیشترین ثروت را تولید می کنند و در نتیجه از لحاظ تولید داخلی عملکرد بهتری دارند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم ۱۸ کشوری که رتبه های بالاتری را در این زمینه نسبت به دیگران کسب کرده اند را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که اعدادی که در زیر ارائه شده ارزشی است که هر کارگر برای هر ساعت کار به اقتصاد کشور خود می بخشد. در ضمن هر پوند معادل ۴.۹۰۰ تومان محاسبه شده است.

۱۸- ژاپن: ۱۷.۲۱ پوند (۸۴.۳۲۹ تومان)

SDF-w700
ژاپن در سال های اخیر نرخ سود منفی بسیار بی سابقه ای را تجربه کرده و دولت این کشور بیشترین میزان بدهی را نسبت به دیگر کشورها در مقایسه با تولید ناخالص ملی خود دارد.

۱۷- بریتانیا: ۱۷.۳۷ پوند (۸۵.۱۱۳ تومان)

SFSD-w700
اقتصاد بریتانیا پس از برکزیت دچار افت های شدیدی شد و با کاهش ارزش پوند، تورم بالا رفته و دستمزدها کاهش ارزشی یافت. رقمی که این کشور در سال گذشته کسب کرده بود ۱۸.۶۴ دلار برای هر ساعت کار معادل ۹۱.۳۳۶ تومان بوده است.

۱۶- نیوزیلند: ۱۸.۰۷ پوند (۸۸.۵۴۳ تومان)

DGDF-w700
اقتصاد این کشور جزیره ای که در دورترین نقطه ی جهان قرار دارد به شدت به لبنیات و پرورش گوسفند وابسته است. تولید ناخالص ملی سرانه ی این کشور ۳۱.۶۵ پوند معادل ۱۵۵.۰۸۵ تومان برآورد شده است.

۱۵- فرانسه:۱۹.۵۱ پوند (۹۵.۵۹۹ تومان)

SDFS-w700
هفته های کاری در فرانسه از بریتانیا کمتر و کوتاه تر است اما میزان تولید مردم فرانسه در هر ساعت بیشتر از همین مقدار در مورد نیروی کار بریتانیا است. امانوئل مکرون، رییس جمهور جدید فرانسه می خواهد که قوانین قدیمی کار در این کشور را تغییر دهد.

۱۴- کانادا: ۱۹.۷۲ پوند (۹۶.۶۲۸ تومان)

WW-w700
سرانه ی تولید ناخالص داخلی در کشور همسایه و هم پیمان ایالات متحده در امریکای شمالی ۳۳.۵۸ پوند معادل ۱۶۴.۵۴۲.۰۰۰ تومان است و هر نیروی کار این کشور در سال به طور متوسط ۱۷۰۳ ساعت کار می کند.

۱۳- فنلاند: ۱۹.۸۵ پوند (۹۷.۲۶۵ تومان)

FSD-w700
کشور فنلاند که بیشترین ساعات سال را در تاریکی فرو می رود اما از تولید داخلی خوبی برخوردار بوده و هر فنلاندی در هر هفته ی کاری حدود ۶۳۱ پوند معادل ۳.۰۹۱.۹۰۰ تومان ارزش تولیدی دارد.

۱۲- اتریش: ۲۱.۰۶ پوند (۱۰۵.۸۴۰ تومان)

WE-w700
سرانه ی تولید ناخالص داخلی در این کشور اروپای مرکزی سالانه ۳۳.۷۱۵ پوند معادل ۱۶۵.۲۰۳.۵۰۰ تومان است و هر اتریشی سالی ۱.۶۰۱ ساعت کار می کند که این کشور را از لحاظ تولید داخلی در مقام بالاتری نسبت به همسایگان اورپایی اش قرار می دهد.

۱۱- آلمان: ۲۳.۳۰ پوند (۱۱۴.۱۷۰ تومان)

TER-w700
کشور آلمان به خاطر نرخ بالای بهره وری در جهان معروف بوده و بهره وری نیز در اقتصاد و تولید ملی فاکتور مهمی به شمار می آید. این کشور در میان کشورهای موسوم به جی ۷ دومین رتبه از لحاظ تولید را به خود اختصاص داده است.

۱۰- سوند: ۲۳.۶۷ پوند (۱۱۵.۹۸۳ تومان)

VXC-w700
سوئد نیز مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی به عنوان کشوری شاد، با نرخ جرم پایین و یکی از بهترین مکان های دنیا برای زندگی شناخته می شود. همین موضوعات باعث شده که نرخ تولید در این کشور بالا باشد.

۹- هلند: ۲۴.۰۴ پوند (۱۱۷.۷۹۶ تومان)

SDS-w700
مردم کشور هلند معمولاً بیشتر از هر کشور دیگری به خوش گذرانی، استراحت و راحت طلبی مشهور هستند اما این موضوع باعث کاهش بهره وری آن ها نشده و در زمینه ی تولید هفتمین کشور اتحادیه ی اروپا به شمار می آیند.

۸- ایرلند: ۲۵.۴۴ پوند (۱۲۴.۶۵۶ تومان)

DFGD-w700
ایرلند به عنوان بهترین مکان برای سرمایه گذران بریتانیایی پس از برکزیت به شمار می آید. سرانه ی تولید ناخالص داخی در این کشور ۴۷.۸۰۵ پوند معادل ۲۳۴.۲۴۴.۵۰۰ تومان برآورد شده است.

۷- استرالیا: ۲۵.۴۷ پوند (۱۲۴.۸۰۳ تومان)

بزرگ ترین همسایه ی نیوزیلند حتی از این کشور نیز در زمینه ی تولید پیشی گرفته و هر نیروی کار این کشور هفته ای۸۱۷.۶۱ پوند معادل ۴.۰۰۶.۲۸۹ تومان تولید ثروت دارد.

۶- ایالات متحده: ۲۵.۷۴ پوند (۱۲۶.۱۲۶ تومان)

GDF-w700
سرانه ی تولید ناخالص ملی به ازای هر فرد در ایالات متحده ۴۵.۸۹۵ پوند معادل ۲۲۴.۹۰۰.۲۰۰ تومان و ساعات کار میانگین در طول سال نیز ۱.۷۸۳ ساعت برآورد شده است. با این وجود ارزش کاری نیروی این کشور از ۵ کشور دیگر کمتر است هرچند بالاترین میزان بهره وری و تولید را در میان تمامی کشورهای انگلیسی زبان دارد.

۵- ایسلند: ۲۷.۶۳ پوند (۱۳۵.۳۸۷ تومان)

_90288816_mediaitem90288592 (1)-w700
تنها حدود ۳۰۰.۰۰۰ نفر در این کشور جزیره ای زندگی می کنند و صنعت این کشور بر ماهیگیری و معادن آلومینیوم خود استوار است.

۴- دانمارک: ۲۸.۸۷ پوند (۱۴۱.۴۶۳ تومان)

GDFD-w700
دانمارک از لحاظ تولید و بهره وری همسایه ی خود سوئد را نیز شکست داده است اما نتوانسته به عنوان بهترین کشور اسکاندیناوی در این حوزه تبدیل شود.

۳- سوییس: ۳۷.۸۹ پوند (۱۸۵.۶۶۱ تومان)

SDSD-w700
این کشور که به میزان بهره وری بالا و زمانبندی دقیق قطارهایش معروف است یکی از بالاترین رتبه ها در تولید ثروت را نیز به خود اختصاص داده و نیروی کار آن به طور متوسط سالانه ۱.۵۹۰ ساعت کار می کند.

۲- نروژ: ۳۹.۷۲ پوند (۱۹۴.۶۲۸ تومان)

SDFSD-w700
بهترین کشور اسکاندیناوی از لحاظ تولید نروژ است که نیروی کار آن از لحاظ ارزش دو برابر بالاتر از نیروی کار ژاپن و بریتانیا هستند.

۱- لوکزامبورگ: ۵۱.۸۰ پوند (۲۵۳.۸۲۰ تومان)

SDFSD-w700
کشوری که بیشترین نرخ تولید را در اختیار دارد یکی کشور کوچک در مرکز اروپا با نام لوکزامبورگ است که زادگاه رییس اتحادیه ی اروپا یعنی ژان کلود یانکر بوده و با فاصله ی زیادی نسبت به دیگر کشورها در صدر این فهرست قرار دارد.

منبع: businessinsider
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
یک نظر

ورود

  • Mehdi مرداد ۸, ۱۳۹۶

    و ما همچنان تولیدات چینی ها رو استفاده میکنیم