۸ اپلیکیشن ویرایش عکس که باعث می شوند تا دیگر به تصاویر اینستاگرام اعتماد نکنید

۸ اپلیکیشن ویرایش عکس که باعث می شوند تا دیگر به تصاویر اینستاگرام اعتماد نکنید

ابزارهای ویرایش عکس و برخی از شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام، با تمامی مزیت هایی که دارند، در سال های اخیر به رواج نوعی دروغ و دستکاری واقعیت ها یاری رسانده اند که نمی توان آن ها را نادیده انگاشت.

معضلی همچون ترویج زیبایی های غیرواقعی، از جمله مشکلاتی است که دنیای مجازی برای بشر پدید آورده و انسان ها را به زیاده خواهی و دروغ‌باوری سوق می دهند.

به لطف فناوری و نرم افزارهای ویرایش عکس، بسیاری از افراد قادرند با چند کلیک ساده، ایرادات ظاهر خود یا عکس های ثبت شده را برطرف کرده و آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. برای بیشتر کاربران کنونیِ اپلیکیشنی همانند اینستاگرام، تحریف علنی واقعیت ها اهمیت چندانی ندارد زیرا هدف، نمایش تصویری است که آن ها در ذهن خود دارند و باقی مسائل از درجه اهمیت ساقط می شوند.

البته، در کنار این معایب، اپ های ویرایش عکس مزیت های فراوانی هم دارند. مثلا، از چشم انداز زیبایی عکاسی کرده اید، اما به دلیل ابری بودن هوا، تصویر نهایی کم نور و تاریک به نظر می رسد. در چنین مواقعی با استفاده از یک ویرایش گر حرفه ای می توانید، نور عکس را پس از ثبت شدن زیاد کرده و زیبایی واقعی مکانی که در آن حضور داشته اید را همرسانی کنید.

یا به طور مثال، در خیابان از یک سوژه جالب عکس گرفته اید اما متوجه می شوید که روی دیوار یا روی ماشین پشت سر سوژه، یک لوگوی بزرگ حکاکی شده که به زیبایی بصری عکس شما لطمه وارد می کند، در چنین مواقعی می توانید با استفاده از ابزار ویرایش عکس، به راحتی آن را حذف کنید.

اگر جزو کسانی هستید که عکاسی با موبایل و ویرایش آن ها در اپ های مربوطه برایتان جذابیت دارد، حتما اپ هایی که در ادامه برایتان معرفی کرده ایم برایتان مفید خواهند بود. برای آشنایی با آن ها با روزیاتو همراه باشید.

Facetune

1

 • iOS: با قیمت ۳.۹۹ دلار
 • اندروید: ۵.۹۹ دلار

با این نرم افزار می توانید به حذف لوگو، لکه پوستی، جوش، سفیدی دندان ها، روشن کردن چشم ها، رفع چین و چروک صورت و … اقدام کنید.

به طور مثال، با کمی تمرین قادر خواهید بود با استفاده از ابزاری همانند Reshape با ظرافت و در حالتی طبیعی، فرم بدن خود را تغییر دهید. یا مثلا گزینه Tone امکان از بین بردن چین و چروک های صورت و صاف نشان دادن پوست را برای کاربر مهیا می نماید.

این اپ بیشتر برای افرادی که دوست دارند صورت و اندام خود را بی نقص نشان دهند، مناسب خواهد بود.

Afterlight

2

 • iOS: با قیمت ۰.۹۹ دلار
 • اندروید: ۰.۹۹ دلار

همان طور که از نام این اپلیکیشن مشخص است، می توان با آن نور عکس ها را تغییر داد. این اپ ۷۴ فیلتر آماده دارد که هر کدام به طور همزمان، نور، رنگ و خلوص رنگی تصویر را تغییر می دهند. به طور مثال، می توانید به عکس، درخشش لنز یا لایه غبارآلود اضافه کنید. یا مثلا با فیلتری همانند Instant Film عکس را به گونه ای تغییر دهید که گویا با دوربینی غیر از موبایل گرفته شده اند.

Spring 

3

 • رایگان برای iOS و اندروید

با این اپلیکیشن می توانید قد خود را بلندتر، اندامتان را لاغر تر و حتی سر خود را بزرگ تر یا کوچک تر کنید.

برخلاف بیشتر اپ های ویرایش عکس، این نرم افزار چندان قابل دفاع نیست زیرا تنها هنری که دارد، تحریف واقعیت هاست. شما با اسپرینگ فقط می توانید شکل و ظاهر خود را بهتر از آنچه که هست، تغییر دهید. در واقع با استفاده از آن، دروغ تحویل فالوئرهای خود خواهید داد.

TouchRetouch

4

 • iOS: با قیمت ۱.۹۹ دلار
 • اندروید: ۱.۹۹ دلار

با این اپ می توانید خطوط یا فاکتورهای اضافی را از عکس حذف کرده و تصویر را بهینه سازی کنید.

اگر هنگام عکاسی به اندازه کافی صبر و حوصله ندارید که مثلا ساحل خالی شود یا از میزان تردد خیابانی که قصد عکاسی از آن را دارید، کاسته گردد، حتما این اپلیکیشن مورد استفاده تان قرار خواهد گرفت. دلیلش این است که با ابزار آن می توانید بدون اینکه به کل عکس لطمه ای وارد شود، فاکتورهای اضافی تصویر را حذف کنید.

SKRWT

5

 • iOS: با قیمت ۰.۹۹ دلار
 • اندروید: ۰.۹۹ دلار

از این اپلیکیشن می توان برای صاف کردن خطوط عمودی یا افقی، تصحیح انحراف لنز و متقارن سازی هر چه بیشتر تصاویر بهره گرفت.

نرم افزارهای تصحیح پرسپکتیو، به شما این امکان را می دهند تا تنها با کشیدن انگشت روی عکس، ایرادات زاویه دوربین را برطرف کرده و یک چشم انداز درست و حرفه ای در اختیار داشته باشید.

Superimpose

6

 • iOS: با قیمت ۱.۹۹ دلار
 • اندروید: ۰.۹۹ دلار

با این اپ می توانید فاکتور جدید به عکس اضافه کنید، پس زمینه تصویر را تغییر دهید یا سایه های طبیعی به سوژه اضافه نمایید.

اگر از نرم افزار فتوشاپ در کامپیوتر استفاده کرده باشید، حتما می دانید که برای اعمال چنین تغییراتی باید از چندین لایه و ابزارهای گوناگون استفاده کنید. اما به لطف اپ های موبایلی همانند Superimpose تنها با چند کلیک قادرید گزینه ای به عکس اضافه یا از آن حذف کنید.

Microsoft Selfie

7

 • رایگان برای iOS و اندروید

با اپلیکیشن مایکروسافت سلفی می توانید تنها با یک کلیک، عکس های خود را بهبود بخشیده و ایرادات آن را برطرف کنید.

این نرم افزار موبایلی با استفاده از تکنولوژی بینایی کامپیوتر، سن، جنسیت، رنگ پوست و … شما را تشخیص می دهد. با استفاده از متغیرهای گوناگون، سلفی ها و پرتره های شما را به بهترین شکل ممکن تصحیح کرده و در نهایت عکسی بی نقص در اختیارتان قرار می دهد.

Adobe Photoshop Express

8

 • رایگان برای iOS و اندروید

با این اپ، تمامی مواردی که در بالا برای بقیه گزینه ها ذکر کرده ایم را به طور یکجا در اختیار خواهید داشت.

مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود