۲ نظر

فیلم های فوق العاده ای مانند «۱۰ چیز در مورد تو که من ازشون بدم میاد» (۱۰ Things I Hate About You)، «میهن پرست» (The Patriot)، «ند کلی» (Ned Kelly)، «برادران گریم» (The Brothers Grimm)، «کوهستان بروکبک» (Brokeback Mountain)، «کازانووا» (Casanova )، «آب نبات» (Candy)، «من اینجا نیستم» (I’m Not There)، «شوالیه تاریکی» (The Dark Knigh) و برخی دیگر ما را به یاد بازیگر و کارگردان جوان و بااستعداد استرالیایی، هیث لجر می اندازند. این بازیگر بی نظیر تنها چند ماه پس از ایفای نقش «جوکر» در فیلم «شوالیه تاریکی» به علت مصرف بیش از حد قرص های مسکن و ضد استرس در سن ۲۸ سالگی درگذشت. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با واقعیاتی جالب در مورد این بازیگر فقید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

۱- اولین نقش

هیث لجر اولین نقش خود را در سن ۱۰ سالگی در یک نمایش مدرسه ای با عنوان پیتر پن آغاز کرد.

۲- الهام از بلندی های بادگیر

اسم هیث و خواهر بزرگترش، کیت از دو تن از شخصیت های اصلی رمان «بلندی های بادگیر» (Wuthering Heights) گرفته شده است.

۳- علاقه به چاک نوریس

در دوران نوجوانی، هیث لجر علاقه ی فراوانی به چاک نوریس داشت.

۴- اولین نقش تلویزیونی

اولین بازی او در یک سریال تلویزیونی استرالیایی به نام «عرق» (Sweat) بود که در آن نقش یک دوچرخه سوار نوجوان را بر عهده داشت.

۵- فیلم ۱۰ چیز در مورد تو که من ازشون بدم میاد

اولین فیلم سینمایی او «۱۰ چیز در مورد تو که من ازشون بدم میاد» بود که با کنار زدن آشتون کوچر و جاش هارتنت توانست یکی از نقش های اصلی این فیلم را بدست آورد.

۶- کوهستان بروکبک

در رسانه ها آمده بود که در فیلم «کوهستان بروکبک» هیث لجر چنان طبیعی بازی می کرد که در یکی از صحنه ها نزدیک بود بینی جیک جیلنهال، بازیگر نقش مقابل خود را ناخواسته بشکند.

۷- دیوانگی در گریم

برای نقش افسانه ای خود در فیلم «شوالیه تاریکی»، هیث لجر از لوازم آرایشی و گریم دلقک واری استفاده کرده که خود برای نقش جوکر طراحی کرده بود.

 ۸- نام دخترش روی لباس پرستاری

در صحنه ی مربوط به بیمارستان فیلم «شوالیه تاریکی»، هیث لجر لباس یک پرستار زن را به تن دارد که روی آن اسم «ماتیلدا» نوشته شده که در واقع اسم واقعی دختر هیث لجر است.

۹- دیگر فعالیت های هیث لجر

هیث لجر علاوه بر بازیگری بااستعداد یک شطرنج باز قهار نیز بود و در سن ۱۰ سالگی مقام قهرمانی مسابقات شطرنج نوجوانان استرالیا را بدست آورد.

۱۰- عادات شخصی

عادت ها و حرکات شخصیت جوکر در فیلم «شوالیه تاریکی» مانند چرخاندن زبان و دیگر حرکات عجیب در واقع از زندگی و عادات شخصی خود لجر الهام گرفته شده بودند.

۱۱- جوان ترین جوکر

هیث لجر جوان ترین بازیگری بود که در تاریخ سینما نقش جوکر را بازی می کرد.

۱۲- نامزدی اسکار

نکته ی جالب این که نامزدی لجر برای جایزه اسکار بهترین نقش مکمل مرد برای نقش جوکر با سالگرد مرگ او همزمان شد.

۱۳- آماده شدن برای نقش جوکر در انزوا

لجر در جهات امادگی پیدا کردن برای نقش جوکر، ماه ها خود را در اتاقی در یک هتل حبس کرد.

۱۴- بیشترین جستجو در اینترنت

در کمال ناباوری، روز پس از مرگ لجر،اسم «کیت لجر» (Keith Ledger) دومین عبارت جستجو شده در گوگل عنوان شد.

۱۵- لبخند گلاسکو

زخم های روی صورت شخصیت جوکر به «لبخند گلاسکو» مشهور هستند.

منبع: ohfact
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۲ نظر

ورود

  • sam مرداد ۲۵, ۱۳۹۶

    دوست عزیز باید بگم تمام اینها به غیر چندتا از موارد واقعا ریز همه…..اشتباهن…..لازمه مستند زندگی ایشون رو ببینید و بعد یه همچین مقاله ای رو عرضه کنید….اخبار و اطلاعات قبل از عرضه باید موثق باشن…اسم مستند هم :i am heath ledger هست.

  • mahdi.rahimi.info@gmail.com مرداد ۱۶, ۱۳۹۷

    آخه چرا مرد. تو نباشی میخوام سینما نباشه