۱۲ نظر
کیش تور

شاید هر روزه در اخبار اتفاقات و موردهای عجیب و غریبی را ببینید که شما را شگفت زده خواهند کرد اما داستان پیرمردی ۸۲ ساله اهل استان فارس که ۶۰ سال است حمام نرفته از دسته داستان هایی به شمار می آید که علی رغم سادگی موضوع، بغرنج، ناراحت کننده و باور نکردنی به نظر می رسد. از همه ناراحت کننده تر این که وی غذایش را از میان زباله ها تامین کرده و مدفوع حیوانات را دود می کند. وی که کثیف ترین (البته با کمال تاسف به معنای تمیز نبودن) مرد جهان لقب گرفته در روستای دژگاه در شهرستان فراشبند استان فارس زندگی می کند.

وی که عمو حاجی نام دارد در گفتگو با روزنامه ی انگلیسی زبان «تهران تایمز» گفته است که بیش از ۶۰ سال از آخرین حمام وی می گذرد. وی دلیل دوری خود از آب را ترس از مریض شدن عنوان کرده است. حتی یک بار گروهی از مردان روستا سعی کرده بودند برای او حمامی فراهم کنند اما عمو حاجی ترسیده و فرار کرده بود. بدون شک این کار باتوجه به حمام نرفتن این پیرمرد به مدت ۶۰ سال برای این مردان نیز به اندازه ی عمو حاجی سخت بوده است. از آن زمان تاکنون سخن گفتن از حمام برای عمو حاجی دردناک بوده و او را عصبانی می کند.

اما مشکل او تنها با حمام نیست زیرا از هر گونه تماسی با آب تمیز نیز دوری می کند. عموحاجی روزی ۵ لیتر آب تمیز را با استفاده از قوطی حلبی زنگ زده و کثیف خود می نوشد. همچنین او علاقه ای به خوردن غذای سالم ندارد و بخش زیادی از غذایش را غذاهای ته سطل های آشغال تشکیل می دهد. عادت عجیب دیگر وی این است که مدفوع حیوانات را در پیپ بزرگش ریخته و دود می کند. البته نباید فکر کنید که عمو حاجی با چنین شرایط ناسالمی هیچ اهمیتی به سلامت و ظاهر خود نمی دهد. او مرتباً ریش های  بلندش را کوتاه می کند هر چند که برای این کار نیز روش خاص و غیرمعمول خود را دارد.

وی به جای استفاده از تیغ و قیچی ترجیح می دهد موهای خود را روی آتش بسوزاند و برای دیدن خود نیز از یک آینه ماشین استفاده می کند. عمو حاجی در زمینه ی پوشیدن لباس نیز زیاد به خود سخت نمی گیرد و در تمام طول سال تقریباً یک لباس را به تن دارد و تنها در فصل زمستان از یک کلاهخود جنگی برای در امان ماندن سرش از سرما و بارش برف و باران استفاده می نماید. او علاقه ی زیادی نیز به خوابیدن در چهاردیواری ندارد و زمین را خانه ی خود می داند.

عمو حاجی بیشتر سال را در یک حفره ی شبیه قبر گذرانده و زمستان را نیز در چهاردیواری ساده ای که مردم روستا برای وی ساخته اند زندگی می کند. جالب این که برخی معتقدند وی در دوران جوانی شکست عشقی خورده و از آن ببعد به این شرایط دچار شده است اما عمو حاجی در سخنان خود گفته که علیرغم سبک زندگی عجیب و غریب و سن بالایش همچنان به ازدواج فکر می کند و اگر زنی پیدا شده و با شرایط او مشکلی نداشته باشد ازدواج خواهد کرد.

کیش تور
منبع: edgardaily
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
۱۲ نظر

ورود

 • وحیپ شهریور ۱, ۱۳۹۶

  فازش چیه دقیقا؟

 • میلاد شهریور ۱, ۱۳۹۶

  واقعا ناراحت کنندس…
  مطمئنا عموحاجی روح ساده و بی الایشی داره اما ای کاش میشد کتابی از زندگیش نوشت تا دلیل این سبک عجیب زندگیش معلوم میشد.

 • سیامک شهریور ۱, ۱۳۹۶

  من از سنش تعجب می کنم چطور تا حالا به بیماری سختی مبتلا نشده و فوت نکرده با وجود این همه کثیفی
  آخه ۸۲ سال با وجود این همه کثیفی؟

  • میلاد شهریور ۲, ۱۳۹۶

   سیامک جان
   معمولا چنین افرادی که در محیط آلوده زندگی میکنند بدن بسیار قویتر و مقاومتری دارند نسبت به انسانهای عادی.
   چون بدنشون خودش رو با شرایط وفق میده و سیستم ایمنی بدنشون به شدت از من و شما قویتر هستش.

 • من شهریور ۲, ۱۳۹۶

  کاش می نوشتید که حاجی عمو بیماری روانی دارد. او عاشق پیشه ای بوده که در جوانی به معشوق خود نرسیده. داستان کامل تر این فرد در اینترنت موجود است. با این نگاه که او از بیماری روانی رنج می برد، دیگر سوژه مناسبی برای یک وبسایت سبک زندگی نخواهد بود.

 • مسعود شهریور ۲, ۱۳۹۶

  باید حتما اسمش و عوض کنند ایشان هیچ ارتباطی با کلمه حاجی ندارند و این توهین به مقام شخص حاجی که اصطلاحا به حج رفته میباشد و خجالت اوره دادن چنین لقب با ارزشی به کسی که به مقام حیوانات نایل شده این شخصیت بیمار روانی بوده از نوع سادیستی و ترجیح داده بر اثر شکست عشقی خودش و دچار این بلا و مصیبت کرده البته فرد شجاعی هم هست چون خیلیا کارشون به بخش روانی تیمارستانها میکشه ولی ایشون مستقل در دل طبیعت زیست میکنند و اینکه چجوری با اینهمه کثیفی ۸۰ سال عمر مرده رمزی داره که من بشما میگم بله زندگی ارگانیک و سالم مدفوع حیوانات خطر بسیار ضعیف تری نسبت به سم مهلکی مانند توتون کارخانه ای دارد عزیزان مانند انواع سیگارت ها و توتون های خوشبوی عطری خطرناک نکته دیگر تغذیه سالم و هر چند الوده ولی طبیعی هست زیرا زباله ها دچار تخمیر شده و مواد سمی و شیمیایی از انها حذف شده و تغییر ساختار داده اند این فرد با زندگی مانند الگوی یک حیوان وحشی میتواند حتی تا ۱۲۰ سال هم زنده بماند درباره میکروبها پادتن انها بمرور در بدنش ساخته و اصطلاحا واکسینه شده و در برابر بیماری و سرما و گرما کاملا مقاوم شده است فراموش نکنید که بدن انسان خاصیت بسیار عجیبی دارد که باعث شده هزاران سال در شرایط سخت زمین دوام بیاوریم و ان چیزی نیست جز خاصیت تطبیق پذیری با محیط پیرامونی که بدلیل هوشمندی نوع انسان تطبیق پذیری ما بیشتر از سایر حیوانات است مانند مورچه و موریانه ها که بهترین مدل تطبیق پذیری را اجرا کرده اند بنابراین من و شما هم میتوانیم با این الگوی موفق عمری طولانی داشته باشیم البته ترس این فرد از اب دروغی بیش نیست و این رفتار واکنشی است چون ۵ لیتر اب میخورد پس وحشتی از اب ندارد و تنها قصد دارد خودش را بیشتر تنبیه کند کسانی که روانشناسی خوانده اند میدانند چرا فردی پس از شکست خودش را میخواهد چنین تنبیه کند کثیف بودن او باعث حس رضایت از خودش میشود تا ارامشی باشد برای از دست دادن عشق عزیزش

  • محسن آبان ۱۰, ۱۳۹۷

   عامو چرا چرت و پرت میگی خداوکیلی! من رفتم از نزدیک هم دیدم. توی شناسنامش اسمش حاجی هست. حاجی صفری فرزند صفرعلی. درباره عشق و عاشقی هم بین مردم چنین روایتی وجود دارد ولی کامل نیست

  • ho3en دی ۲۸, ۱۳۹۷

   چشه مگه بی آزاره بیچاره. حاجی هایی ک میگه عده ای درونشون کثیفه ولی این بیرونش

  • Armineghadiri اسفند ۷, ۱۳۹۸

   تو یک احمق متعصبی اون آدم بدرد بخور تر از امثال توئه هه حاجی مقدس فقط یک ابله آنقدر ارزش ی گونه آنسانی براش از حیوونا بیشتر انسان اشرف مخلوقات نیست و حیوانات هم فقط فرقشون تو تکلم وگرنه ارزششون بیشتر مخصوصا از امثال تو

 • محمدرضا شهریور ۲, ۱۳۹۶

  به میکروبا گفته برید کنار من هستم

  • Vesal شهریور ۲, ۱۳۹۷

   عزییزم نازی گناه داره رحمم اومد نگید اینجوری خدا قهرش میاد چرا میگید ک اسم حاجی روش نباشه .حتما مکه رفته.مهم دل و قلب آدم هاست شاید جای همین بهشت باشه تا ماها.کاش چندین نفر عاقل و بالغ برن حرف بزنن باهاش…تا شاید بهتر زندگی کنه .حتما پولی هم نداره غذا بخره ک مونده ی غذاهای مردم و میخوره.حتما دلش ناجور شکسته ک با زمین و زمان قهره

 • مهسا آبان ۱۰, ۱۳۹۷

  جمشید خاوری مستندی در همین رابطه ساخته است. اینجا ببینید
  http://s2.picofile.com/d/7787373224/655c8793-f692-4d64-bd09-75b9c832cf58/MR_AMOO.3gp