۶ نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده منافذ بینی بدانید

۶ نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده منافذ بینی بدانید

شاید چسب های پاک کننده بینی را به‌خاطر سهولت استفاده در زمینه بستن منافذ و از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی دوست داشته باشیم، اما به نظر می‌رسد که استفاده از آنها می‌تواند عوارض جانبی و نکات ظریفی داشته باشد. برای جلوگیری از نتایج ناخواسته، همیشه بهتر است اول نظر متخصصان را بدانید. پس بیایید قبل از استفاده از چسب پاک کننده منافذ بینی، نگاه دقیق‌تری به آن بیندازیم.

۱. چسب پاک کننده بینی مانع از بروز جوش سر سیاه نمی‌شود

6 نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بدانید

اگرچه چسب های منافذ می‌توانند جوش های سرسیاه را به طور موثری پس از یک بار استفاده از بین ببرند، اما این نتجه کوتاه مدت است. جوش های سر سیاه شما ممکن است بعد از چند هفته یا بیشتر عود کنند. بهتر است این را بپذیرید که راه حل جادویی برای بستن منافذ پوست وجود ندارد، و حتی اگر وجود داشت هم چیز خوبی نبود. منافذ روی پوست عملکردهای حیاتی برای پوست دارند؛ از فولیکول های مو مراقبت می‌کنند، چربی‌ها را جمع و عرق را خارج می‌کنند. با این حال، استفاده از چسب بینی می‌تواند منافذ شما را کوچک‌تر نشان دهد و آن توده های سیاه پوستی را بیرون بیاورد، که باعث می‌شود منافذ کوچکتر به نظر برسند.

چسب پاک کننده بینی از بروز دوباره جوش های سر سیاه جلوگیری نمی‌کند و تجمع چربی ها را نیز کاهش نمی‌دهد. به همین دلیل است که ممکن است خیلی زود دوباره آن نقاط سیاه را روی بینی خود مشاهده کنید.

متخصصان پوست استفاده مکرر از چسب پاک کننده بینی را پیشنهاد می‌کنند. این کار را می‌توان یک یا دو بار در هفته انجام داد.

۲. چسب منافذ بینی پاکسازی عمیق انجام نمی‌دهد

6 نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بدانید

به طور کلی، تصور می‌شود که چسب بینی برای جوش های سرسیاه، با از بین بردن آنچه درون منافذ وجود دارد، آنها را تمیز می‌کند. با این حال واقعیت این است که چسب پاک کننده بینی قدرت زیادی برای پاکسازی ندارد. برخی از چسب های منافذ حاوی مواد شیمیایی هستند که اگر پوست حساسی دارید می‌تواند برایتان راه حل بدی محسوب شود.

شستن صورت قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بسیار مهم است زیرا ممکن است از قبل روی پوستتان باکتری وجود داشته باشد و چسباندن یک نوار به آن می‌تواند باعث ملتهب شدن منافذ و گاهی اوقات حتی جوش شود. مهم است که از لوسیون یا کرم مرطوب کننده استفاده کنید تا بعد از استفاده از این چسب‌ها مقداری رطوبت به پوست خود اضافه کنید.

متخصصان پوست می‌گویند که چسب پاک کننده بینی در واقع منافذ روی بینی شما را به‌طور کامل تمیز نمی‌کند. یک چسب قوی فقط لایه‌های بالایی سلول های مرده پوست را از بین می‌برد و مقدار زیادی کثیفی هنوز داخل منافذ باقی می‌ماند. بنابراین ممکن است به یک روش پاکسازی عمیق نیاز داشته باشید.

۳. چسب پاک کننده منافذ می‌تواند پوستتان را تحریک کند

6 نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بدانید

چسب پاک کننده بینی می‌تواند باعث قرمزی یا تورم پوست شود. همچنین، اگر پوستتان فوق العاده حساس است و منافذ آسیب دیده دارید، این چسب‌ها می‌توانند کل یک لایه پوستتان را جدا کنند که می‌تواند باعث ایجاد اسکار شود. اگر پوست خشک یا اگزما دارید، سعی کنید از چسب پاک کننده بینی استفاده نکنید، زیرا ممکن است باعث بدتر شدن شرایط شود.

همچنین احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد زیرا با برداشتن چسب از روی بینی، منافذ به روی باکتری ها و کثیفی ها باز می‌شوند. توصیه می‌شود که در صورت مشاهده اولین علایم عفونت به متخصص پوست مراجعه کنید تا از ایجاد اسکار یا هر آسیب دیگری جلوگیری کنید.

متخصصان می‌گویند که اگر پوست حساسی دارید، چسب منافذ بینی می‌تواند آن را تحریک کرده و حتی به آن آسیب برساند. علاوه بر این، بهتر است پیش از استفاده بررسی کنید و ببینید آیا به این چسب حساسیت دارید یا خیر. به عنوان مثال، می‌توانید ابتدا آن را روی دست خود بزنید.

۴. قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی، صورتتان را بخار دهید

6 نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بدانید

درست پس از تمیز کردن صورت که اولین قدم در استفاده از چسب منافذ بینی است، باید کاری کنید که منافذ پوستتان باز شود. آب داغ و بخار آن می‌تواند به شل شدن سبوم داخل منافذ شما کمک کند تا چسب پاک کننده منافذ بتواند سبوم را بهتر از بین ببرند. حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه با قرار گرفتن در معرض بخار آب داغ یا مالیدن آرام حوله داغ روی صورت، منافذ پوستتان را باز کنید تا راحت‌تر از شر جوش های سرسیاه سمج خلاص شوید.

۵. برای گرفتن نتایج بهتر چسب را بُرش دهید

6 نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بدانید

بلاگرهای زیبایی توصیه می‌کنند لبه های چسب پاک کننده بینی خود را برش دهید تا تنظیم آن بر اساس شکل بینی آسان‌تر شود. در این صورت، می‌توانید از ایجاد حباب‌های زیر نوار جلوگیری کنید تا هیچ نقطه‌ای از بینی را از دست ندهید. همچنین می‌توانید چسب را از وسط نصف کرده و در دو طرف گونه هایتان استفاده کنید.

۶. پس از استفاده از چسب منافذ بینی از یک تکه یخ استفاده کنید

6 نکته که باید قبل از استفاده از چسب پاک کننده بینی بدانید

این امکان وجود دارد که چسب پاک کننده بینی پس از برداشتن قسمت بالایی جوش سر سیاه، منافذ را بزرگتر نشان دهند. همچنین این موضوع ممکن است منافذ شما را نسبت به عفونت حساس‌تر کند.

درنتیحه بعد از استفاده از چسب بینی می‌توانید از یک تکه یخ استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند منافذ پوستتان را ببندید. اگر زیاد مایل به انجام این کار نیستید می‌توانید فقط صورتتان را با آب سرد بشویید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود