یک کودک ۱۰ ساله آمریکایی عضو داعش در پیامی ویدیویی دونالد ترامپ را تهدید کرد [تماشا کنید]

یک کودک ۱۰ ساله آمریکایی عضو داعش در پیامی ویدیویی دونالد ترامپ را تهدید کرد [تماشا کنید]
بدون نظر

روز گذشته رسانه ها، ویدیویی کوتاه از یک کودک ۱۰ ساله آمریکایی عضو داعش را منتشر کردند که در آن وی به طور ویژه دونالد ترامپ و ایالات متحده را تهدید کرده و همه را به اجرای حملات تروریستی تشویق می نماید. به ادعای داعش این پسربچه که در ویدیو «یوسف» نامیده می شود پیام ویدیویی خود را از رقه، پایتخت خودخوانده داعش مخابره کرده است که توسط نیروهای ضد داعش با حمایت ایالات متحده محاصره شده و این نیروها در حال پیشروی به سمت مرکز آن هستند. یوسف در حالی که به دوربین نگاه می کند دونالد ترامپ را «عروسک یهودیان» خطاب می کند.

وی در این ویدیو چنین می گوید:” پیام من به ترامپ، عروسک یهودیان، این است که الله این پیروزی را بشارت داده و شکست شما را نیز حتمی دانسته است. این نبرد در موصل یا رقه به پایان نخواهد رسید، بلکه در سرزمین های شما به پایان خواهد رسید. به خواست خداوند ما پیروز خواهیم شد، پس برای نبردی که تازه آغاز شده آماده باشید”.

یوسف که به نظر می رسد این پیام را از روی یک تکه کاغذ می خواند در ادامه می گوید که حدود دو سال پیش همراه با مادرش به سرزمین های «ولایت اسلامی» آمده است و ادعا می کند که پدرش از سربازان آمریکایی بوده و در عراق خدمت کرده است. او در این ویدیو، کشورش را سرزمین «کافران» می خواند. این ویدیو تبلیغاتی ۷ دقیقه ای، یوسف را در حال خواندن قرآن در یک مسجد نیمه فروریخته نشان می دهد و در صحنه هایی دیگر  او را در حال بازی با بهترین دوستش به نام عبدالله نشان می دهد که یک پسربچه ی ایزدی بوده از منطقه ی سنجار ربوده شده است. این دو تنها دو کودک از هزاران کودکی هستند که اکنون در رقه گرفتار شده و هر زمان حلقه ی محاصره ی آن ها به دلیل پیشروی نیروهای دموکراتیک سوریه و بمباران های جنگنده های آمریکایی تنگ تر می شود.

همچنین در این ویدیو شبه نظامیان داعشی دیده می شوند که در حالی که صدای تیراندازی و بمباران به گوش می رسد برای اجرای عملیات تهاجمی خود تونل کنده، جلیقه های انتحاری پوشیده و یا سلاح های خود را بر می دارند. در انتهای این ویدیو تبلیغاتی، یوسف و عبدالله سوراخی را در یک دیوار ایجاد کرده و در ادامه یوسف توسط یک شبه نظامی بزرگسال آموزش تک تیراندازی می بیند. یوسف دی قسمتی دیگر از این پیام چنین می گوید:” فکر می کنید که همه چیز به پایان خواهد رسید؟ هرگز! ما تا روز قیامت باقی خواهیم ماند”. داعش معمولاً از این پسربچه ها در ویدیوهای تبلیغاتی خود استفاده می کند و در ماه های گذشته نیز از دو پسربچه متعلق به دو زن بریتانیایی عضو خود به نام های سالی جونز و گریس «خدیجه» دَیر در یک مراسم خونین اعدام استفاده کرده است.

چندین بریتانیایی و فرزندان آن ها عضو گروه داعش بوده و در سوریه حضور دارند که در میان آن ها می توان به شخصی به نام ابو رمیسه با نام واقعی «سیذارتا دار» اشاره کرد که عکسی از خود و کودک تازه به دنیا آمده اش را در حساب توئیتری خود گذاشته و او را «سرباز بزرگی برای حکومت اسلامی» خطاب کرده بود. به نظر می رسد که در پیش شکست های اخیر داعش در عراق و سوریه،رهبران این گروه قصد دارند با نسل های جدیدی از جهادی های شستشوی مغزی داده شده مخالفان خود را تهدید نمایند. به گفته ی یک محقق جامعه شناس به نام نیکیتا مالک، آن ها با این کار می خواهند قدرت و نفوذ خود را به رخ مخالفان بکشند. در واقع داعش می خواهد این پیام را برساند که حتی اگر رقه هم سقوط کند نیز سربازان داعشی مخفی خواهند بود و این کودکان خردسال با بازگشت با کشور خود نقش سربازان خوفناک داعشی را ایفا خواهند کرد.

به همین دلیل در ماه های اخیر در ویدیوهای تبلیغاتی داعش دیده شده که زنان و کودکان نقش فعالی در عملیات های نظامی این گروه دارند. در آخرین برآوردها اعلام شده که دستکم ۸۰ کودک بریتانیایی در سرزمین های تحت اشغال داعش حضور دارند و تعداد بسیار بیشتری نیز در حملات مهاجمان یا حملات انتحاری داعش کشته شده اند. داعش فرزندان جنگجویان خود را نسل آینده ی داعش خوانده و در بسیاری از موارد از نوجوانان به عنوان بمبگذارهای انتحاری یا تک تیرانداز و از کودکان کم سن و سال تر در اعدام های ترسناک استفاده نموده است.

همچنین بر اساس اطلاعات دریافت شده از سرزمین های تحت تسلط داعش در عراق و سوریه، کودکان هر روزه درس های نظامی و مذهبی خاص داعش را دریافت کرده و شستشوی مغزی می شوند. آن ها در این کلاس ها علاوه بر تعلیمات دینی تندروانه، با سلاح، جلیقه های انتحاری و شیوه های اعدام آشنا شده و حتی گفته شده که این کار را در خانه با سر بریدن عروسک های خود تمرین می کنند. همچنین گروه داعش سال گذشته از یک برنامه ی کامپیوتری آموزش مختص به خود که در آن از تفنگ و تانک و شمشیر برای آموزش به کودکان استفاده می کرد. نیروهای دموکراتیک سوریه که در حال پیشروی در رقه هستند، افراد خارج شده از این شهر را به شدت مورد بازرسی قرار می دهند اما بسیاری از کودکان در شهر رقه و تحت نظارت داعش تربیت شده اند و معلوم نیست که چه آینده ای در انتظار آنان باشد.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 1 / 5. تعداد رای: 1

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: independent
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود