۱۵ مورد از دردناک ترین و دیوانه وار ترین آموزش های نظامی در میان ارتش های جهان [قسمت اول]

۱۵ مورد از دردناک ترین و دیوانه وار ترین آموزش های نظامی در میان ارتش های جهان [قسمت اول]

هر کسی که مدتی را در میان نیروهای نظامی حضور داشته باشد می داند که آموزش های نظامی طاقت فرسا بوده و هر کسی توان انجام آن ها را ندارد. در واقع کسانی که در این آموزش های نظامی شرکت دارند باید خود را برای سخت ترین و غیرانسانی ترین شرایطی که یک فرد ممکن است با آن ها مواجه شود آماده نماید. اما افسران آموزشی باید این آموزش های سخت را اعمال نمایند تا شما در میدان جنگ برای هر گونه شرایط سختی آمادگی داشته باشید. به همین دلیل ممکن است ارتش های برخی از کشورها روش های آموزشی عجیب و غریبی داشته باشند که درک آن ها برای یک شخص غیرنظامی سخت بوده و آن را دور از منطق انسانی بدانند. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۵ روش آموزشی عجیب و طاقت فرسا در میان نیروهای نظامی سراسر جهان آشنا کنیم. قسمت دوم این مطلب را نیز می توانید از طریق این لینک مشاهده نمایید.

۱۵- خزیدن تایوانی

با خواندن این مقاله متوجه خواهید شد که کشورهای آسیایی برخی از عجیب ترین روش های آموزش نظامی را در سراسر جهان به خود اختصاص داده اند. بسیاری از افراد بر این باورند که جنگ روانی که ممکن است سربازان یک کشور با آن مواجه شوند باعث می شود که ارتش های جهان بدترین نوع آموزش های نظامی را برای افراد خود در نظر بگیرند که بیشترین فشار و رنج را به سربازان وارد می کند. اما نباید از روش های دردناک آموزش فیزیکی نیز غافل شد.

برای مثال در ارتش تایوان یک آموزش بسیار سخت و دردناک به نام «جاده ای بسوی بهشت» وجود دارد که برخلاف اسم دوست داشتنی اش بسیار دردناک است. در این روش آموزشی سربازان تایوانی باید طول ۵۰ متری یک مسیر که با سنگ های مرجانی و سنگ های نوک تیز سنگفرش شده است را به صورت سینه خیز بپیمایند و دردناک تر این که باید این کار را بدون استفاده از دست هایشان و تنها با مالیدن بدن خود به سنگ ها و به جلو کشیدن آن انجام دهند، درست شبیه یک مار.

۱۴- تیراندازی با گلوله واقعی در روسیه

در کشورهایی که در حال جنگ هستند معمولاً سربازان زیادی دیده می شوند که به خاطر محافظت از جان شهروندان کشور خود گلوله خورده اند. اما گاهی اتفاق می افتد که این گلوله در زمانی غیر از زمان نبرد به سمت وی شلیک می شود: در زمان آموزش های نظامی. برای مثال در کشور روسیه تیر خوردن یکی از چیزهایی که در طول دوره ی آموزش نظامی نیز امری طبیعی است. آن ها این روش آموزشی را «آموزش اعتماد به نفس» می نامند. در واقع در این روش سربازان روسیه آموزش می بینند که در صورت هدف قرار گرفتن نیز اعتماد به نفس خود را حفظ کرده و با مهاجم درگیر شوند. در این روش آموزشی دو سرباز روسی روبروی هم قرار گرفته و با گلوله های واقعی به سمت همدیگر شلیک می کنند و تنها چیزی که آن ها را از مرگ نجات می دهد جلیقه های ضدگلوله و اعتماد به مهارت نفر مقابل در تیراندازی است.

۱۳- پریدن از درون حلقه آتشین در چین

بسیاری از روش های آموزش نظامی که در این فهرست آمده وحشتناک و غیرانسانی هستند. اما یکی از روش های آموزش نظامی که در میان سربازان چینی انجام می شود شبیه یک سیرک بوده و افراد ماجراجویی که به بالا بردن آدرنالین خون خود علاقه دارند نیز از انجام آنن لذت خواهند برد. در این تمرین نظامی سربازان چینی باید از بین یک حلقه ی آتشین بپرند. شاید فکر کنید چنین عمل متهورانه ای تنها رد سیرک ها و نمایش های محیرالعقول دیده می شود اما باید بدانید که ارتش چین نیز این روش را مورد استفاده قرار می دهد.

در واقع این تمرینات برای لحظاتی مفید است که در میدان نبرد آتش و انفجار فراوانی رخ دهد و فرمانده به سربازانی احتیاج داشته باشد که از این همه آتش و انفجار در اطرافشان واهمه ای نداشته باشند.

۱۲- رد شدن از روی موانع آتشین و باریک در بلاروس

در بلاروس، یکی از تمرینات نظامی بار دیگر ما را به یاد سیرک می اندازد. در واقع در ارتش این کشور، سربازان همواره آموزش هایی را برای حفظ تعادل و آرامش در طول نبرد انجام می دهند و برای این کار باید از روی خنده دارترین موانعی که ممکن است وجود داشته باشد عبور کنند. در ارتش این کشور برای این که بتوان به عضویت نیروهای ویژه ی کلاه قرمز درآمد، فرد باید از میان موانعی متشکل از لاستیک های مشتعل رد شده و در حالی که به سرعت از روی یک لوله ی باریک عبور می کنند بتوانند تعادل خود را حفظ نمایند، در حالی که فرماندهان به سوی آن ها شلیک می کنند.

در ادامه آن ها باید از روی یک تخته ی بسیار باریک با سرعت زیاد و بدون افتادن عبور کنند در حالی که فرماندهانشان لاستیک های بزرگی را به سمت آن ها روانه می کنند.

۱۱- حالت صندلی در ارتش عراق

شاید بسیاری از روش های آموزش نظامی در کشورهای جهان متفاوت باشد اما برخی از روش های کلاسیک در همه ی این ارتش ها مشترک است. برخی از این روش ها از همان آغاز شکل گیری ارتش ها مورد استفاده قرار گرفته اند. در زندگی روزمره انجام دادن یک کار اشتباه ممکن است عواقب خطرناکی نداشته باشد اما در ارتش ممکن است یک اشتباه کوچک به مرگ خود یا یکی از همرزمان منجر شود. بنابراین سربازان باید یاد بگیرند که هیچ گاه نباید دچار اشتباه شوند و فرماندهان قصد دارند این موضوع را در ذهن سربازان نهادینه کنند. در ارتش عراق یک روش کلاسیک اما بسیار موثر وجود دارد که در آن سرباز باید در حالت موسوم به «حالت صندلی» قرار گیرد و در صورتی که این روش را به درستی انجام ندهد با ضربه ی دردناک اسلحه ی کالاشنیکف در شکمش مواجه خواهد شد.

۱۰- تعادل موزی در ارتش فیلیپین

روش های آموزشی دردناک و سخت بسیار زیادی در این فهرست وجود دارد بنابراین تصمیم گرفتیم این مورد را از میان خنده دارترین روش های آموزش نظامی برایتان انتخاب کنیم. در ارتش فیلیپین، آموزش های نظامی تنها به یادگیری نحوه ی جنگیدن و زنده ماندن در جنگل خلاصه نمی شود بلکه نحوه ی ایستادن و حفظ تعادل نیز آموزش داده می شود یا دستکم این همان چیزی بوده که افسران فیلیپینی در زمان طراحی این روش آموزش در ذهن خود داشته اند. در این روش آموزشی که به یک بازی مدرسه ای شبیه است، سربازان فیلیپنی باید هنگام خوردن ناهار یک موز را روی سر خود قرار داده و تعادل خودو موز روی سرشان را در تمام مدت خوردن غذا حفظ نمایند. بدون شک این کار ظاهراً ساده به تعادل و استقامت بالایی نیازمند است و در صورتی که سربازی در این آموزش شکست بخورد باید موز را همراه با پوست آن بخورد.

۹- آموزش تک تیراندازی در ارتش ایالات متحده

در میان اموزش های نظامی معمولاً آموزش تک تیراندازی آسان ترین و بی خطرترین روش های آموزشی انگاشته می شود که در آن فرد تک تیرانداز خود را از دید دشمن مخفی کرده و از فاصله ای دور قربانیان خود را مورد هدف قرار می دهد. اما باید بدانید که در صورتی که دشمن مکان و موقعیت شما را شناسایی کند دیگر یک سرباز مرده خواهید بود. به همین دلیل یکی از خاص ترین و عجیب ترین روش های آموزش نظامی مربوط به تک تیر اندازهاست. مخفی ماندن و استتار کردن یکی از کارهای ضروری و حیاتی است که هر تک تیرانداز باید آن را به خوبی انجام دهد.

به همین دلیل تک تیراندازهای ارتش ایالات متحده در طول دوره ی آموزش، لباس های جنگلی مخصوص خود را به تن کرده و برای مدت طولانی باید در میان باتلاقی از گیاهان فاسد شده بدبو و آب متعفن غوطه ور بمانند. تک تیرانداز نگون بخت باید این آموزش را هر روز به مدت ۱ ماه تکرار کرده و همزمان نیز فعالیت های آموزشی دیگر را نیز انجام دهد.

۸- عملیات غیرممکن در زندگی واقعی

بدون شک بسیاری از شما تام کروز را در فیلم های «ماموریت غیرممکن» دیده اید که از یک طناب باریک آویزان شده و از یک ساختمان بلند سرازیر می شود. اما این کار خطرناک برای نیروهای نظامی بسیاری از کشورها یک روش همیشگی و ساده است. معمولاً این روش آموزش نظامی در کشورهایی که با خطر تروریسم روبرو هستند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بدین ترتیب نیروهای ویژه در هنگام عملیات های خرابکارانه و تروریستی یا گروگانگیری باید خود را با طناب از آسمانخراش های بلند آویزان کرده و با مجرمان مقابله کنند.

منبع: therichest
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • میلاد شهریور ۲۶, ۱۳۹۶

  تفنگداران نیروی دریایی امریکا سخت ترین تمرینات نظامی رو دارن…به طوری که حتی از تمرینات اسپتسناز های روسی هم خیلی سخت تره.
  هر سال بین ۵-۸ نفر حین این تمرینات کشته میشن.
  مستندی هم درمورد تمریناشون ساخته شده بود که واقها عجیب بود یکی از سخت ترین تمرینات انداختن سربازان داخل یه تانکر پر اب بود که سرباز مجبور بود نفسشو بیشتر از ۲ دقیقه حبس کنه!

 • محمد شهریور ۲۶, ۱۳۹۶

  مال ایران رو هم اضافه کنید دیگه!!!
  ۱ – تمرین سخت دستشویی شستن
  ۲ – تمرین سخت تی کشیدن راهروها و …
  ۳ – تمرین سخت آبدارچی بودن برای ریس
  ۴ – تمرین سخت برای جشن پتو
  ۵ – تمرین سخت بشین پاشو ، پامرغی، کلاغ پر ، سینه خیز
  بدترینش هم سر ساعت ۴ بیدار شدن و نماز اجباریه .

  • damdeok دی ۱۹, ۱۳۹۶

   شاید تو نیروهای نظامی کشورت رو چیزی حساب نکنی ولی واقعیت فرای اینهاست . واقعیت اینه که ناتو و اکثریت کشورهای دنیا می خواستند که ایران نباشه ولی الان ۴۰ ساله که با قدرت و صلابت پوزه همشونو به خاک مالیده. همشون می گفتن سوریه باید سقوط کنه و بشار اسد بره کنار ولی ایران گفته نه , حالا چی شد ؟ حرف کی عملی شد ؟ یا مثلا یک ساعت به سقوط بغداد و سلیمانیه مونده بود که ایران دخالت کرد و الان وضعیت مشهوده ….. اللهم احفظ سیدنا القائد الامام الخامنئی

 • سپهر دی ۲۳, ۱۳۹۶

  نیروی های ویژه GIGN فرانسه یه تمرینی دارن که باید با یک هفت تیر به کسی که تازه وارد شده شلیک کنی و تنها وسلیه دفاع اون یک مربع ضد گلولست که روی شکمش بسته میشه و بهش میگن trust shot و فک نکنم برای اسپتسناز ها باشه شاید هم برای همه نیرو ها هست ولی یکم متفاوت