۴ نظر

اگر به «ترایپوفوبیا» یا ترس از حفره های نامتقارن مبتلا هستید، پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان ادامه این مطلب را مشاهده نکنید!

این مطلب حاوی تصاویر آزاردهنده و چندش‌آور است و دیدن آن ها برای کسانی که دچار ترس از حفره های نامتقارن هستند، بدون شک یک حمله عصبی، حالت تهوع، خارش یا تپش قلب شدید به دنبال خواهد داشت. بنابراین، توصیه می کنیم عکس های زیر را تماشا نکنید.

برای آن دسته از افرادی که نمی دانند ترایپوفوبیا (Trypophobia) چیست باید بگوئیم که در حقیقت، ترایپوفوبیا از دو واژه ترایپو و فوبیا تشکیل شده که اولی به معنای حفره و دومی به معنای ترس و واهمه است. ویلکینز می گوید وقتی کسی که ترایپوفوبیا داشته باشد به عکس زیر نگاه کند، دچار تپش قلب، لرزش و تنگی نفس شده و ممکن است بدنش خارش بگیرد.

این ترس بیمارگونه نخستین بار در سال ۲۰۱۳ کشف شد اما در حد فوبیا جدی گرفته نشده و حتی در روانشناسی آن را به رسمیت نشناخته اند. برخی اعتقاد دارند که ترایپوفوبیا بیشتر حسی شبیه نفرت دارد تا ترس که فرد از اشیا و حفره ها انزجار دارد.

با این مقدمه، به سراغ خبری می رویم که باعث شده تا افرادی که تاکنون نمی دانسته اند به این ترس دچار شده اند، با آن آشنا شوند.

داستان از این قرار است که یک دانشجوی جلوه های ویژه برای دریافن بورسیه تحصیلی رایگان از مدرسه گریم سینمایی سعی کرده گریمی انجام دهد که به شدت چندش‌آور و ترسناک است و حتی مردم عادی هم از دیدن آن دچار وحشت می شوند.

وی با انتشار عکس هنرنمایی خود از کاربران خواسته نظرشان را بیان کنند اما، برخی از کاربران با دیدن آن دچار تهوع، خارش، تنگی نفس و تپش قلب شده و متوجه شدند که دچار ترایپوفوبیا هستند.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 2 / 5. تعداد رای: 2

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: indy100
دیجیاتو
۴ نظر

ورود

 • حمیدرضا شهریور 22, 1396

  حالت تهوع گرفتم 😐

 • ناشناس مهر 13, 1397

  تلابناهشبلاق ی جوریه حالت تهوع و خارش گرفتم

 • بی نام خرداد 11, 1398

  طبیعتا هیچ آدم سالمی از دیدن این عکس ها لذت نمیبره

 • ... دی 29, 1399

  من ترایپوفیا دارم.این ها رو که دیدم حالم بد شد و حالت تهوع و خارش گرفتم