باکس آفیس هفته منتهی به ۲ مهر؛ سقوط «IT» پس از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه

باکس آفیس هفته منتهی به ۲ مهر؛ سقوط «IT» پس از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه

این هفته رقابت شدیدی برای قرار گرفتن در صدر بین فیلمی جدید و فیلمی شگفتی ساز در جریان بود که در نهایت فیلم جدید توانست با اختلافی اندک صدر جدول باکس آفیس را در اختیار بگیرد. برنده ی این هفته ی جدول فروش فیلم تازه اکران شده ی «کینگزمن: حلقه طلایی» (Kingsman: The Golden Circle) بود که در سه روز اول اکران خود توانست ۳۹ میلیون دلار فروش داشته باشد. این دنباله نسبت به قسمت قبلی فیلم که در این مدت اکران ۳۶.۲ میلیون دلار فروش داشته بود عمکلرد بهتری داشت که نشان می دهد هنوز سینماروها به فیلم های ژانر جاسوسی علاقه دارند.

واکنش منتقدان به این دنباله برخلاف قسمت قبلی فرانچایز «کینگزمن» چندان راضی کننده نبوده است بدین ترتیب این موضوع در هفته های آینده که با ورود فیلم های جدید رقابت برای قرار گرفتن در صدر باکس آفیس شدیدتر می شود کار را برای «کینگزمن:حلقه طلایی» سخت تر خواهد کرد. البته در حال حاضر به دلیل این که فیلم های شناخته شده ی کمی در حال اکران هستند، این فیلم توانسته بدون مشکل زیادی جایگاه خود را در صدر جدول باکس آفیس تثبیت نماید و سبک جدیدی از ژانر اکشن را در برابر چشمان تماشاگران،پس از مدت ها قرار داده است. باید در هفته های آینده منتظر ورود فیلم های جدیدی مانند «ساخت آمریکا» (American Made) و «بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049) بود که بدون شک رقابت را برای جلب توجه سینماروها شدیدتر خواهد کرد.

شاید قسمت دوم «کینگزمن» با توجه به نظرات متفاوت منتقدان و استقبال نه چندان کافی سینماروها نتواند در هفته های آینده در برابر فیلم های شناخته شده ی جدید دوام بیاورد و صدر را به آن ها واگذار نماید که چنین اتفاقی محتمل به نظر می رسد. با این وجود با توجه به فروش نسبتاً خوب فیلم در سطح بین الملل خبر خوب برای کمپانی فاکس این است که فیلم «کینگزمن» وارد مرحله ی سوددهی شده و به احتمال فراوان متیو واون در صورت تمایل خود کارگردانی قسمت سوم این فرانچایز را نیز بدست خواهد آورد.

بعد از دو هفته صدرنشینی مقتدرانه، فیلم «IT» بالاخره صدر را از دست داد. اقتباس جدید رمان استفن کینگ، اما با فروش نسبتاً خوب ۳۰ میلیون دلاری برای هفته ی سوم، توانست در رقابتی نزدیک با فیلم «کینگزمن: حلقه طلایی» در مکان دوم باکس آفیس هفته قرار بگیرد و فروش داخلی خود را در این مدت کوتاه سه هفته ای به رقم باورنکردنی ۲۶۶.۳ میلیون دلار برساند و به یکی از پرفروش ترین فیلم های ترسناک تاریخ مبدل شود. بدون شک در هفته های آینده این فیلم رکوردهای بیشتری را خواهد شکست زیرا به دلیل تبلیغات شخص به شخص مناسب بدون شک هنوز سینماروهای زیادی خواهان رفتن به سینماها برای دیدن این فیلم هستند.

انیمیشن جدید «فیلم لگویی نینجاگو» (The LEGO Ninjago Movie) نیز در اولین هفته ی اکران خود با ۲۱.۲ میلیون دلار فروش توانست خود را در مکان سوم باکس آفیس هفته قرار دهد. این میزان فروش از سطح انتظارات بسیار پایین تر بوده و کمترین شروع فروش را در میان فرانچایز فیلم های لگویی داشته است. اگر چه فیلم «نینجاگو» تنها فیلم خانوادگی بود که این روزها در سینماهای ایالات متحده بر پرده رفته است اما نتوانست اقتدار خود در جذب کامل این گروه از سینماروها را نشان دهد. بدون شک نبود تبلیغات شخص به شخص و نظرات عمدتا منفی سینماروها و منتقدان سهم زیادی در این موضوع داشته است و این دنباله نتوانسته برخلاف فیلم های دیگر این فرانچایز تماشاگران را راضی نگه دارد.

در مکان چهارم باکس آفیس هفته فیلم «قاتل آمریکایی» (American Assassin) قرار دارد که با فروش ۶.۲ میلیون دلاری این هفته توانسته فروش کلی داخلی خود را به ۲۶.۱ میلیون دلار برساند.

فیلم «دوباره خانه» (Home Again) نیز در سومین هفته ی اکران خود توانست با ۳.۳ میلیون دلار فروش در مکان پنجم باکس آفیس هفته قرار گرفته و فروش کلی خود در سینماهای ایالات متحده را به ۲۲.۳ میلیون دلار افزایش دهد.

در کمال ناباوری فیلم پر سر و صدا و جدید دارن آرونوفسکی با عنوان جالب «مادر!» (mother!) در دومین هفته ی اکران خود با فروش ۳.۲ میلیون دلاری و کاهش ۵۶.۷ درصدی در تعداد تماشاگران به رتبه ی ششم باکس آفیس هفته نزول کرد. این فیلم در دو هفته ی اکران خود تنها ۱۳.۴ میلیون دلار فروش داشته که با توجه به هزینه ی ساخت ۳۰ میلیون دلاری رقمی ناامید کننده به شمار می آید. این فیلم در سینماهای خارج از ایالات متحده نیز فروش ناامید کننده ای داشته و فروش کلی آن تنها به ۲۵.۹ میلیون دلار رسیده است.

فیلم ترسناک جدید «درخواست دوستی» (Friend Request) که با بودجه ی ناچیز ۹.۹ میلیون دلاری ساخته شده، علی رغم تبلیغات ناچیز و بی خبر سینماروها از اکران آن در سه روز اول تنها توانست ۲.۴ میلیون دلار فروش داشته و در مکان هفتم باکس آفیس هفته قرار گیرد. به نظر نمی رسد این فیلم بتواند در هفته های آتی جایی در میان ۱۰ فیلم برتر باکس آفیس داشته باشد اما با توجه به بودجه ی پایین ساخت، سازندگان این فیلم هنوز می توانند در مورد سوددهی آن امیدوار باشند.

در مکان هشتم باکس آفیس نیز فیلم «محافظ آدمکش» (The Hitman’s Bodyguard) قرار دارد که توانسته با فروش ۱.۸ میلیون دلاری این هفته فروش کلی داخلی خود را به ۷۳.۵ میلیون دلار برساند.

فیلم درام «قوی تر» (Stronger) نیز که در مورد اتفاقات دو ماراتن بوستون است در سه روز اول اکران و در حالی که سینماهای کمی را در اختیار داشت توانست ۱.۷ میلیون دلار فروش داشته و در مکان نهم باکس آفیس هفته قرار گیرد. این فیلم با حضور جیک جیلنهال بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده و با استقبال منتقدان روبرو شده است. این موضوع باعث شده که تماشاگران مسن تر که در جستجوی چیز تازه ای هستند به تماشای این فیلم جذب شوند و با افزایش سینماها در هفته ی آینده باید شاهد فروش بیشتر این فیلم و صعود آن به رتبه های بالاتری در باکس آفیس هفته باشیم.

در مکان دهم باکس آفیس هفته نیز فیلم «رودخانه باد» (Wind River) قرار دارد که با ۱.۲ میلیون دلار فروش توانسته فروش داخلی کلی خود پس از هشت هفته نمایش را به ۳۱.۶ میلیون دلار برساند.

منبع: screenrant
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود