هتل «مرد ادبی» کتابخانه ای است که می توانید در آن اقامت کنید

هتل «مرد ادبی» کتابخانه ای است که می توانید در آن اقامت کنید

در روستای قدیمی «اوبیدوس» در کشور پرتغال، هتلی موسوم به «مرد ادبی» وجود دارد که در کنار ارائه خدمات اقامتی برای مسافران، یک کتابخانه بزرگ و جالب نیز به‌شمار می رود.

مسافرانی که برای بازید از جاذبه های بر جا مانده از قرون وسطی به این روستا سفر می کنند، لازم نیست با خودشان کتاب بیاورند زیرا در هتل یاد شده بیش از ۵۰ هزار جلد کتاب وجود دارد که تقریبا همه سلایق و علایق را پوشش می دهد.

هتل «مرد ادبی» در سال ۲۰۱۵ میلادی ساخته شده و یکی از بهترین اقامت‌گاه‌ها برای دوستداران کتاب و کتاب‌خوانی است.

در فهرست این کتابخانه، مجموعه ادبی بزرگی به چشم می خورد که تقریبا همه آن ها به زبان انگلیسی نگارش و چاپ شده اند. کتاب‌ها را در همه اتاق ها، راهروها و بخش های مختلف این هتل می توانید ببینید و به آن ها دسترسی داشته باشید.

هتل مرد ادبی ۳۰ اتاق دارد و در میان راهروها، قفسه های بزرگ کتاب، میز و صندلی و کاناپه های راحتی برای مطالعه تعبیه شده است. کتب موجود در این هتل از رمان و مجموعه داستان گرفته تا شعر و کتاب آشپزی را شامل می شوند.

حالا این سوال پیش می آید که اگر مثلا مسافری در زمان اقامت خود در هتل، یک رمان طولانی را شروع کرده و در انتهای سفر، قادر به اتمام آن نشود، چه کار باید بکند؟ پاسخ این است که در «مرد ادبی» کتاب ها فروشی هم هستند و افراد در صورت تمایل می توانند کتب مورد علاقه خود را خریداری کرده و با خود به خانه ببرند.

جالب اینجاست که در این مجموعه، برخی کتاب های کمیاب یا چاپ قدیمی هم وجود دارد که بعضا قیمت هایشان به ۵۵۰ دلار هم می رسد.

همچنین گفتنی است که اغلب مسافران ترجیح می دهند تا به کتاب های این مجموعه بیفزایند تا اینکه آن ها را خریداری کنند.

مدیر هتل مرد ادبی در این رابطه بیان داشته که:«بسیاری از مسافرهای ما، کتاب ها را در قالب هدیه به کتابخانه ی هتل اهدا می کند. به همین خاطر، تعداد کتاب ها با سرعت بالایی در حال افزایش یافتن است به طوری که به زودی به ۱۰۰ هزار جلد خواهد رسید.»

لازم است اشاره کنیم که مرد ادبی در روستای اوبیدوس، تنها هتل با تِم کتابخانه جهان نیست، اما بدون شک بزرگ ترین مجموعه کتاب را در یک محل اقامتی در خود جای داده است. به طور مثال، «هتل کتابخانه» نیویورک فقط ۶ هزار جلد کتاب دارد. یا هتل «ناینز» در پورتلند، اورگان حدود ۳ هزار جلد کتاب را در اختیار مسافران قرار می دهد.

در توکیوی ژاپن نیز هتل-کتابخانه ای موسوم به «بوک اند بِد» وجود دارد که حدودا ۳ هزار جلد کتاب در خود جای داده است.

منبع: odditycentral
بدون نظر

ورود