۱۰ واقعیت جالب در مورد مثلث برمودا که شاید نمی دانستید

۱۰ واقعیت جالب در مورد مثلث برمودا که شاید نمی دانستید

«مثلث برمودا» یکی از شگفت‌انگیزترین مناطق جهان است که در اقیانوس اطلس واقع شده و قرن هاست که انسان از درک ماهیت اصلی آن عاجز است. کریستف کلمب نخستین فردی بود تغییرات عجیب‌وغریب قطب‌نما و مشاهده‌ی زبانه‌های بزرگ آتش در این منطقه را گزارش کرد.

کشتی ها و هواپیماهای متعددی در نتیجه ورود به مثلث برمودا درون آن بلعیده شده اند. با اینکه مقالات و کتب متعددی در رابطه با این پدیده‌ی کمتر شناخته شده نوشته و منتشر شده است، اما هنوز هم مسائلی هست که شاید از آن ها بی‌خبر باشید.

البته گفتنی است که نظریات علمی و فراطبیعی متعددی در رابطه با مثلث شیطانی ارائه شده که معلوم نیست کدام یک به واقعیت نزدیک تر است. به طور مثال، پاره‌ای از دانشمندان ادعا می‌کنند که مثلث برمودا، دریچه ای به دنیایی دیگر است و هواپیماها و کشتی‌ از آن طریق  وارد آن دنیا می‌شوند. یکی از دلایل علمی مطرح شده در مورد آن نیز وجود گاز متان است.

در همین راستا در زیر ۱۰ واقعیت جالب در مورد مثلث را برشمرده ایم که احتمالا از خواندن آن‌ها شگفت‌زده شوید.

۱- تحقیقات رسمی

با اینکه وسایل نقلیه دریایی و هوایی متعددی در گذر از این محدوده درون مثلث برمودا بلعیده و ناپدید شده اند، اما هرگز هیچ‌گونه تحقیق و آزمایش رسمی از طرف دولت آمریکا در مورد این پدیده صورت نگرفته است.

بدون شک تصور همه ما این است که پس از ناپدیدشدن هزاران انسان در این منطقه عجیب و ترسناک، دولت آمریکا، با تخصیص سرمایه به گروه های تحقیقاتی، سعی در کشف واقعیت داستان داشته باشد. اما مسئول دولتی این کشور، مثلث برمودا را پدیده‌ای غیرعادی نمی دانند. به همین خاطر است که آزمایشاتی که تاکنون در این منطقه انجام شده، از طرف موسسات خصوصی بوده است.

۲- توفان احتمالی

خلبان «بروس گرنون» از سال ۱۹۶۷ تاکنون چندین بار بر فراز مثلث برمودا پرواز کرده است. اما در دسامبر سال ۱۹۷۰، او پروازی به منطقه داشت که خاطره آن هرگز از ذهنش پاک نخواهد شد. او به همراه همکارش، از آندروس باهاماس بلند شد، هنگامی که هواپیما به نزدیکی مثلث قاتل رسید، آن ها متوجه شدند که ابرها در ارتفاع بسیار کم و نزدیک به سطح اقیانوس اجتماع کرده اند. هنگامی که به ابرها نزدیک شدند، این اجتماع بزرگ تر شد.

خلبان یاد شده، سعی می کند فاصله خود از زمین را زیاد کرده و ارتفاعش را افزایش دهد. اما ابرها، هواپیما را احاطه کرده و قدرت هرگونه واکنشی را از وسیله نقلیه می گیرند. در این اجتماع ترسناک، ابرها کاملا سیاه بوده و فلاش های نوری روشنی داشتند.

خلبان در این رابطه تعریف می کند که آن ها برای برج مراقبت دایما سیگنال مخابره می کردند اما برج مراقبت هیچ نشانی از هواپیما را نمی توانسته ردیابی کند. اما در نهایت تیم خلبانی موفق می شود تا هواپیما را به پالم پیچ هدایت کند.

بعدها این طور گزارش شد که این پرواز که باید ۷۵ دقیقه به طول می انجامید، در عرض ۴۷ دقیقه به مقصد رسید. هنوز هیچ دلیل و توضیحی در رابطه با این رویداد عجیب ارائه نشده است.

۳- مثلث برمودا خواهری در اقیانوس آرام دارد

با اینکه گفته می شود که مثلث برمودا یک پدیده و منطقه منحصر به فرد در جهان است، اما برخی گمانه‌زنی‌ها در رابطه با وجود نمونه مشابه آن در دل اقیانوس آرام نیز وجود دارد. بر اساس برخی از گزارشات غیررسمی، خواهر مثلث برمودا در یکصد کیلومتری از ساحل توکیو واقع شده است و هیچ توضیح و توجیه علمی برای فعالیت های فرازمینی آن وجود ندارد.

در دهه ۱۹۵۰ میلادی، وسیله نقلیه ای که ۷۰۰ سرباز را حمل می کرد در این منطقه ناپدید شدند. همچنین گزارشات متعددی مبنی بر گم و غیب شدن ده ها کشتی و هواپیما در این منطقه منتشر شده است.

۴- مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی زیر آب اقیانوس آرام

با اینکه گفتیم هیچ‌گونه تحقیقات رسمی و دولتی در مثلث برمودا انجام نمی شود، اما باید بدانید که دولت ایالت متحده آمریکا، ساختمان ویژه ای در باهاماس ساخته که رو به این حفره اقیانوسی است. این ساختمان به مرکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی دنیای زیر آب اقیانوس آرام تعلق دارد که نیروی دریایی ارتش آمریکا، سلاح ها و زیردریایی های خود را در آن موردآزمایش قرار می دهد.

۵- ارتباط با آتلانتیس

برخی اعتقاد دارند که بین سرزمین گم‌شده‌ی آتلانتیس و مثلث برمودا، ارتباط نزدیکی وجود دارد. دلیل این ادعا نیز تشابهات بسیاری است که این دو با هم دارند. آتلانتیس در اسطوره های یونانی، یک جزیره افسانه ای است و به گزارش افلاطون، این جزیره وسیع در نتیجه توفان و سیل شدید، در عرض یک شبانه روز به طور کامل به زیر آب رفته و ناپدید شد. افلاطون تردید داشت که هرگز نشانه‌ای از این سرزمین گمشده به دست آید. او در مکتوبات خود نوشت «اقیانوس در آن نقطه به مکانی غیرقابل عبور و جستجو تبدیل شده است».

در مورد اینکه آتلانتیس وجود خارجی داشته یا یک شهر خیالی بوده، هنوز اطلاعاتی در دسترس نیست. اما کسانی که به این افسانه باور دارند، می گویند که آتلانتیس پس از آخرین یخبندان زمین توسط مثلث برمودا بلعیده شده است.

۶-  مثلث برمودا واقعا مثلثی‌شکل نیست

این منطقه در بین سن خوآن، پورتوریکو و میامی فلوریدا واقع شده است و واقعا مثلثی نیست. مثلث برمودا هیچ مرز تعیین شده ای ندارد و ناپدیدشدن در هر سه گوشه فرضی، مرکز و پیرامونش آن صورت می گیرد.

۷- از کار افتادن قطب‌نما

در دسامبر سال ۱۹۴۵، پنج بمب افگن نیروی دریایی از فلوریدا حرکت کردند تا یک‌سری آزمایشات هوایی را به انجام برسانند. اما قطب‌نمای آن ها در مسیر از کار افتاد و رهبر این ماموریت توانایی تشخیص مسیر درست را نداشت. هر ۵ جنگنده پشت سر وی بدون هدف پرواز می کردند. سرانجام، سوخت هواپیماها تمام شد و ناچار شدند روی سطح آن فرود بیایند. این تنها موردی نیست که از کار افتادن قطب نما در مثلث برمودا در آن گزارش شده است.

۸- وجود گازهای متان

در گزارشات متعددی وجود گاز متان در مثلث برمودا تایید شده است. این گاز در میزان شناوری آب تاثیر گذاشته و باعث می شود تا کشتی ها با سرعت بیشتری غرق شوند. این گاز همچنین توانایی فوران کردن و سوزاندن هواپیماهای در حال پرواز را نیز دارد. برخی معتقدند همین امر پاسخگوی بسیاری از رویددهای غیرطبیعی گزارش شده در مورد مثلث برموداست که شامل فلاش های نوری و زبانه ای آتش می شوند.

۹- مثلث برمودا قابل شناسایی نیست

با اینکه سه راس مثلث برمودا تعیین شده است، اما این منطقه در دنیای واقعی قابل تشخیص نیست. مثلث برمودا را در هیچ نقشه ای در جهان نمی توانید پیدا کنید. نیروی دریایی ارتش آمریکا آن را اقیانوس باز می نامد. این مثلث فرضی، محدوده ی قابل تشخیصی در محل ندارد.

۱۰- مثلث برمودا بسیار وسیع است

وقتی در تصاویر شاهد مثلث برمودا هستید، شاید تصور کنید که کوچک و محدود است، اما باید بدانید این منطقه شیطانی و مرگبار حدود ۸۰۵ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و از مرز جنوبی فلوریدا آغاز شده و تا پورتوریکو ادامه دارد.

عمق آب های این منطقه بسیار زیاد است به طوری که تاکنون هیچ اثری از کشتی ها و هواپیماهای غرق شده در آن به دست نیامده است. برخی از مطالعات نشان می دهند که در کف این اقیانوس، کوه های نوک تیز، گودال های بسیار عمیق و دره های تنگ و عمیق بیشماری وجود دارد.

منبع: destinationtips
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۱ نظر

ورود

 • amir مهر ۲۰, ۱۳۹۶

  حاظرم همه چیمو بدم و برم از نزدیک ببینم.
  این که واقعا چیزی اونجا هست رو نمیشه منکر شد
  ولی این که چیه معلوم نیست
  در انتها میمیریم
  پس چطوره با یه هیجان خاص بمیریم

  کسی خواست همکاری کنه یا پول داشت که هزینه سفر رو بده به ایمیل زیر میل بزنه و بگه
  filikyfilik@gmail.com

  • علی مهر ۲۲, ۱۳۹۶

   ملت ما یه مشت اراجیفو چجوری باور کردنو حاضرن واسش بمیرن ، خدایا یه ذره عقل

  • صدرا شهریور ۲۱, ۱۳۹۷

   واقعا حاضری همه چیتو بدی و بری؟؟؟

 • ... مهر ۲۷, ۱۳۹۶

  خیلی ساده این ک اینا رو باور میکنین…حتما به سفینه و آدم فضایی و ارواح هم اعتقاد دارین!!!!!!!!!؟
  اینا همش دروغه آدمای ساده…بیدار شین

 • ata shakeri مهر ۲۸, ۱۳۹۶

  همین که آخرین حوادث گزارش شده ماله ۷۰ سال پیشه خودش مشخص می‌کنه این مثلث فقط یک افسانه و داستانه

 • من مهر ۲۸, ۱۳۹۶

  خاک تو سزتون با این مطلب احمقانه

 • صدرا شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

  من موندم اینا واقعیه یا یه مشت اراجیف
  الله و علم

 • متین شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

  سلام به نظز من هر چیزی که در عقل بعضی ها نگنجد دلیل بر دروغ بودنش نیست. توی این دنیا هر چیزی ممکنه اتفاق بیفته اونایی که قبول ندارن دین محکمی ندارن وگرنه که امام زمانمون چطور شد هزار سال بیشتر عمر کرده پس اینم قبول نداشته باشید دیگه

 • رادمان شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

  به نظر من این یه تونل زمانه که از آینده یه گذشته و از گذشته یه آینده چیز هایی را انتقال میدم بخاطر همین هم هست که بعضی وقت ها در بعضی از جا ها مردم چیزی مانند صفینه های فضایی میبینند اما نمی دانند که این ها همان صفینه‌ های ما انسان ها در چندین سال آینده است که در این مثلث افتاده است و یه زمان ما آمده اند …

 • Negar karate مهر ۱۵, ۱۳۹۷

  در وجود مثلث برمودا که شکی نیست.شما نمی تونید اسم این همه تحقیقو اراجیف بزارین.آدم فضایی هم احتمال وجود داشتنش زیاده.چون خدا این جهان وسیعو برای یه دونه زمین نیافریده.ولی خدایی مسخرس که یکی بخواد همه چیزو بده و بره بمیره⁦:-)⁩⁦:-)⁩

 • ابوالفضل آبان ۲, ۱۳۹۷

  استفاده کردم