آیا می دانید گران‌ترین خانه دنیا چه شکلی است؟

آیا می دانید گران‌ترین خانه دنیا چه شکلی است؟

عمارت Cap Ferrat که زمانی محل زندگی لئوپولد دوم، دومین پادشاه بلژیک بود اخیرا با قیمت ۴۱۰ میلیون دلار به فروش رفته و به همین خاطر، لقب گران‌قیمت‌ترین خانه جهان به آن داده شده است.

این عمارت در سال ۱۸۳۰ میلادی با زیربنای حدود ۱۶۷۳ متر مربع ساخته شده است. محوطه آن نیز با مساحت حدود ۱۴۲ هزار مترمربعی در ساحل سن-ژان-کپ-فرت واقع شده است. اتاق های این عمارت با پانل های تزئینی، سقف های کاذب، لوسترهای چند طبقه و گچ‌بری های بسیار زیبا، تزئین شده‌اند.

به گزارش بلومبرگ، فقط در کتابخانه این قصر بیش از ۳ هزار جلد کتاب وجود دارد که از جمله می توان به کتاب داروهای گیاهی مربوط به قرن ۱۷ میلادی اشاره کرد که عتیقه‌ای ارزشمند بشمار می رود.

این نسخه خطی بهمراه فرش ها، نقاشی ها و مبلمان ویلا نیز برای فروش قیمت‌گذاری شده‌اند.

پادشاه لئوپود، ویلای Les Cèdres را در سال ۱۹۰۴ میلادی خریداری کرد و سپس به توسعه محوطه اطراف آن پرداخت. مهر آبی-طلایی وی به همراه تصویری از پرتره‌اش نیز روی دیوار اتاق‌های این خانه آویزان است.

این عمارت ویلایی شیک بعدها توسط خانواده «مارنیه» خریداری شد. آن ها به کاشت درختان نخل و سرو، درختان زیتون و ارکیده در محوطه ویلا اقدام کردند که عمر برخی از آن ها به ۳۰۰ سال می رسد.

در سال گذشته، یک کارخانه‌دار ایتالیایی به نام دیوید کمپاری میلانو اسپا، این قصر ۱۴ اتاق خوابه را خریداری کرد و اکنون آن را برای فروش گذاشته است.

تا پیش از قیمت گذاری این ویلای بزرگ، خانه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در Bel Air لس‌آنجلس با قیمت ۳۵۰ میلیون دلار گران‌ترین خانه جهان بود.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود