گران‌ترین کفش پاشنه بلند جهان ۱۵ میلیون دلار قیمت دارد

گران‌ترین کفش پاشنه بلند جهان ۱۵ میلیون دلار قیمت دارد

«دبی وینگهام» یک طراح اهل انگلستان است که گران‌قیمت‌ترین کفش‌ها و لباس‌‎های دست‌دوز جهان را عرضه می کند.

جدیدترین محصول ساخت این هنرمند، یک کفش پاشنه‌بلند نوک‌تیز است که با فلزات و سنگ های گران قیمت تهیه و ساخته شده است و با قیمت ۱۵.۱میلیون دلار آمریکا عرضه می شود.

وینگهام برای طراحی های نفیس خود شهرت جهانی دارد و برای بسیاری از چهره ها، خانواده های سلطنتی و ثروتمندان جهان پوشاک خاص و مخصوص طراحی کرده و دوخته است. وی همچنین برای دوخت گران‌ترین لباس جهان که یک جامه بلند با الماس های قرمز بود نیز اشتهار جهانی دارد. در دوخت این لباس حدود ۲ هزار الماس قرمز به کار رفته است و باعث شده تا قیمت نهایی پیراهن ۱۵.۴۵ میلیون دلار تمام شود.

وینگهام همچنین شرکت تولید نان و شیرینی هم دارد و یکی از کیک هایی که برای یکی از مشتری های خود از امارات متحده پخته بود، ۶۴ میلیون دلار قیمت داشت. دلیل این رقم هنگفت، وجود الماس در کیک بود.

آخرین محصول این هنرمند، در همکاری دو طرفه با هنرمندی از فلوریدا موسوم به کریس کمپبل ساخته شده است. وینگهام طراحی کفش را به عهده داشته و کمپبل نیز آن را دوخته است. گفته می شود دوخت این کفش صدها ساعت ادامه داشته.

پاشنه های کاملا متقارن این کفش ها از الماس های سه قیراطی نایاب و صورتی و از الماس های آبی یک قیراطی ساخته شده اند که هر کدام به تنهایی بالغ بر ۱۲۸ هزار دلار آمریکا قیمت دارند. همچنین، ۴ عدد الماس سه قیراطی بی نقص و کامل و یکهزار الماس ریز و نقطه ای برای طراحی بدنه کفش استفاده شده است.

طرح عمومی کفش همانند کیک است. جالب است بدانید که زیپ و قزن های کفش تماما از جنس طلا هستند. چرم به کار رفته در بدنه نیز روکش طلای ۲۴ عیار دارد و نخ ها نیز همگی نخ طلا هستند.

همچنین باید اشاره کنیم که گلدوزی داخلی کفش نیز با نخ طلای ۱۸ عیار دوخته شده است. یک گل یاسمن عربی از جنس چرم در بخش جلویی آن کار شده و در نهایت، یک لایه اسپری رزگلد بر کل کفش زده شده است.

طراح این کفش کیک‌مانند بیان داشته که: بسیاری از مشتری های من جواهرات بسیاری دارند اما در کل زندگی شاید فقط یک یا دو بار از آن استفاده کنند. اما به کار گرفتن آن ها در وسایل و ابزار روزمره باعث می شود تا این افراد بتوانند دارایی خود را درمعرض دید عموم قرار دهند.

در آخر هم اشاره کنیم که Wingham برای طراحان جوان و مشتاق که تمایل به انجام کارهای لوکس و گران‌قیمت دارند، کارگاه های آموزشی برپا می کند.

منبع: odditycentral
بدون نظر

ورود