۱۰ مقصد گردشگری بسیار عجیب که با دیدنشان فراموش می کنید در کدام سیاره قرار دارید

۱۰ مقصد گردشگری بسیار عجیب که با دیدنشان فراموش می کنید در کدام سیاره قرار دارید

اگر از پیشنهادهای گردشگری معمولی که بیشتر سایت ها و آژانس های مسافرتی خسته شده‌اید و به دنبال کشف مقاصد جدید و جالب و حتی عجیب هستید، توصیه می کنیم حتما ادامه این مطلب را مطالعه کنید.

در این مقاله به معرفی مکان هایی خواهیم پرداخت که با بیشتر جاذبه های گردشگری متفاوت هستند و حال و هوای آن ها به گونه ای است که گویی در عالمی دیگر سیر و سیاحت می کنید. برای آشنایی با آن ها همراهمان باشید.

کلیسای مخصوص مراسم ازدواج به شکل کفش پاشنه بلند زنانه در تایوان

کلیسا به شکل کفش پاشنه بلند زنانه در تایوان

کلیسا به شکل کفش پاشنه بلند زنانه در تایوان

این کلیسا به شکل یک کفش شیشه ای بسیار بزرگ ساخته شده است. ارتفاع این بنا حدود ۱۷ متر است و از ۳۰۰ قطعه شیشه آبی‌رنگ تشکیل شده است. طراح این سازه بیان داشته که ایده آن را از کفش جادویی سیندرلا الهام گرفته است.

اسپا و آبگرم بیوجولیاس نویویو در کشور ژاپن

حمام قهوه

در این فضا حمام های گوناگونی قرار دارد که بازدیدکننده ها می توانند برای آرامش و ریلکس کردن بدن خود، از هر کدام از استخرهای موجود بهره بگیرند. معروف ترین حمام این مرکز تفریحی، استخر شراب آن است که یک بطری شراب با بلندی ۳.۶ متری در بالای آن نصب شده است.

اما از دیگر استخرهای این مکان هم می توان به حمام قهوه، حمام شکلات یا حمام کاری اشاره کرد.

دنیای جادویی هری پاتر در فلوریدا

قلعه هاگوارتز

پارک سرگرمی هری پاتر

این پارک سرگرمی در مساحتی به بزرگی ۸ هکتار واقع شده است. تمامی جاذبه ها و دکوراسیون آن از مجموعه کتاب ها و داستان های هری پاتر ملهم شده اند. در ساخت این پارک عجیب و جالب از عوامل صحنه سازی فیلم های هری پاتر و راهنمایی های نویسنده، یعنی جی.کی.رولینگ استفاده شده و به همین خاطر بسیار واقعی به نظر می رسد.

دقت و ظرافتی که برای ساخت هر قطعه از این مجموعه به کار رفته موجب تعجب بسیار زیاد بیننده ها می شود. گردشگران می توانند در تمامی قلعه ها و سالن های غذاخوری و اجتماعی که در فیلم می بینند، قدم بزنند.

کوچه آدامس بادکنکی در کالیفرنیا

کوچه آدامس بادکنکی

این کوچه نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی در سن لوی اوبیسپو ساخته شده و از آن زمان به بعد به تکه ای از هنر بدل گشت. شاهکارهایی که با آدامس های بادکنکی جویده شده روی دیوار را پوشانده اند، سالانه گردشگران زیادی را به این منطقه روانه می کند. این دیوارها حدود ۴.۵ متر ارتفاع دارند.

چشمه سنگ‌کننده در انگلستان

چشمه سنگ‌کننده

چشمه سنگ‌کننده

اگر شما هر وسیله ای را در زیر این چشمه طبیعی که در دهانه غاری در مادرشیپتون واقع شده است، قرار دهید و بگذارید، شک نکنید که پس از چند وقت سطح آن سنگی خواهد شد. البته هیچ عامل جادویی برای این امر وجود ندارد. آب این سرچشمه به میزان قابل ملاحظه ای مواد معدنی و املاح سنگین در خود دارد. در نتیجه وقتی این آب روی هر شئی ریخته می شود، املاح روی سطح آن رسوب کرده و در نتیجه ظاهری سنگی برای آن می سازند.

معبد کارنی ماتا در کشور هندوستان

معبد کارنی ماتا

معبد کارنی ماتا در هندوستان

این مکان شگفت‌انگیز محل زندگی بیش از ۲۰ هزار موش فاضلاب است که از نظر هندی ها، مقدس هستند. این موش ها «کاباس» خوانده می شوند و توسط مردم محلی مورد پرستش قرار می گیرند. گردشگران بین المللی هم مجبور هستند به این جانواران موذی احترام بگذارند زیرا این موش ها برای مردم نقش خدا را دارند.

برای ورود به این معبد باید کفش های خود را دربیاورید و اگر این شانس را پیدا کنید که یک ماده خوراکی که توسط موش ها جویده شده را بخورید، یعنی مورد رحمت و مهربانی این جانوران مقدس قرار گرفته اید.

موزه مو آوانوس در ترکیه

موزه مو آوانوس در ترکیه

موزه مو

این موزه در سال ۱۹۷۹ میلادی گشایش یافت، زمانی که شز گالیپ، کوزه‌گر محلی مجبور به وداع با یکی از دوستان بسیار عزیز خود می شود. این خانم، تکه ای از موی خود را بریده و به عنوان یادگاری به گالیپ می دهد تا از شدت غم کوزه‌گر بکاهد. پس از آن، هر خانمی که از این مکان بازدید کرده و این داستان را شنیده تکه ای از موی خود را در اینجا برای سفالگر به یادگار گذاشته است.

در طول این سال ها، او مجموعه ای تاثیرگذار بالغ بر ۱۶ هزار دسته مو با رنگ های مختلف از افراد متفاوت را در این مکان گرد آورده است. همین امر موجب شد تا وی تصمیم به گشایش این موزه بگیرد.

کارهنج در نبراسکا

کارهنج

کارهنج در نبراسکا

Carhenge در شهر بیگانگان مستقر شده است و نمونه آمریکایی از استون‌هنج بریتانیایی است. این مجموعه از ۳۸ خودروی مرغوب آمریکایی ساخته است که همگی به رنگ خاکستری نقاشی شده و دایره‌وار در کنار هم چیده شده اند.

معماری موسوم به جیم ریندرز، این اثر هنری خود را به انقلاب تابستان ۱۹۸۷ میلادی اهدا کرده است. در کنار این خودروهای سنگی، چندین اتومبیل دیگر نیز به رنگ های دیگر نقاشی و در محل نصب شده اند.

رستوران سفید در گرجستان

رستوران سفید در گرجستان

رستوران سر و ته در باتومی

معمار و سازنده نخستین ساختمان برعکس گرجستان در شهر باتومی، تصمیم گرفت تا این ساختمان زیبا را به محلی برای لذت بردن هم تبدیل کند. در نتیجه آن را به یک رستوران تغییرکاربری داد. این شاهکار معماری نه تنها طراحی فوق‌العاده زیبایی دارد، بلکه طعم غذاهای رستورانش نیز عالیست.

باغ جهنمی وانگ سین سوک در تایلند

باغ جهنمی وانگ سین سوک در تایلند

باغ جهنمی در تایلند

باغ جهنمی وانگ سین سوک در تایلند

اگر دوست دارید بدانید که جهنم چه شکلی است، بد نیست به باغ وانگ سین سوک در کشور تایلند سر بزنید. این باغ جهنمی که به نام پارک وحشت تایلند نیز شهرت دارد، از روی توصیفات دین بودا در مورد جهنم ساخته شده است.

در ورودی این پارک تابلوی نصب گشته و روی آن نوشته شده است: «به جهنم خوش آمدید». وقتی پا به درون می گذارید، حس می کنید شیطان در گوشه و کنار آن وجود دارد. در این باغ شما مجسمه هایی را می بینید که بدن انسانی و سرهای حیوانی دارند. در کنار هر کدام هم تابلویی نصب شده که توضیح می دهد هر کدام از این شمایل حیوانی در نتیجه کدامین گناه شکل گرفته است.

آیا شما هم مکان های عجیب و غریب دیگری را می شناسید که بخواهید بازدید از آن ها را به دیگران توصیه کنید؟ اگر این طور است، در بخش نظرات در مورد این مکان ها برای ما بنویسید.

مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود