مجله تایم به توییت دونالد ترامپ در خصوص رد کردن شخصیت سال پاسخ داد

مجله تایم به توییت دونالد ترامپ در خصوص رد کردن شخصیت سال پاسخ داد

مجله تایم در روز جمعه هفته گذشته، به توییت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که گفته بود درخواست این مجله برای مصاحبه و عکاسی برای انتخاب احتمالی به عنوان شخصیت سال را رد کرده است، پاسخ داد.

در آخرین روز هفته گذشته، رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتی نوشته بود که مجله آمریکایی تایم با وی تماس گرفته و گفته که «احتمالا» مانند پارسال او را «مرد سال» انتخاب خواهند کرد اما او این درخواست را رد کرده است.

ترامپ همچنین به دروغ مدعی شده که او رکورد بیشترین حضور روی جلد مجله تایم را دارد. حتی چندین نسخه جعلی از جلد این مجله که به عکس خودش اختصاص دارد را در زمین‌های گلف و تفرج‌گاه‌های خود در گوشه‌وکنار آمریکا نصب کرده است.

البته گفتنی است، پیروزی غیر منتظره ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا باعث شد تا در همان سال به عنوان «شخصیت برگزیده سال» روی جلد مجله تایم برود. ترامپ در رابطه با انتخابش به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۶، آن را «افتخار بزرگی» اعلام کرده و گفت برایش «ارزش فراوانی دارد.»

دیگر نامزدهای شخصیت سال تایم در سال ۲۰۱۶ اشخاصی همچون هیلاری کلینتون، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، نایجل فاراژ، رهبر پیشین حزب استقلال بریتانیا، بیانسه، خواننده آمریکایی و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بودند.

مجله تایم در پاسخ به ترامپ گفته: رئیس جمهوری اشتباه می کند و آن ها پیش از انتشار شماره معرفی شخصیت سال در روز ۶ دسامبر، در باره آن هیچ اظهارنظری نمی‌کنند.

عنوان «شخصیت سال» از طرف سردبیران مجله به فرد یا افرادی اعطا می گردد که بیشترین تاثیر را بر رویدادهای جهان دارند. به گفته ناشران این مجله این تاثیر لزوما مثبت نیست.

باراک اوباما ئیس جمهور سابق آمریکا، تاکنون دو بار شخصیت سال تایم شده

مجله تایم از ۱۹۲۷ به طور سالانه یک مرد، زن یا گروه را به عنوان برنده این عنوان انتخاب می کند. باراک اوباما و و جورج بوش، دو رئیس جمهور سابق آمریکا، تاکنون دو بار شخصیت سال تایم شده اند. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نیز دوبار عکسش روی جلد این مجله رفته است.

محمد مصدق در سال ۱۹۵۱ عنوان «مرد سال» تایم را دریافت کرد.

در سال ۱۹۵۱ تایم عنوان «مرد سال» خود را به محمد مصدق، نخست وزیر وقت ایران اعطا کرد. مصدق اولین نفر از خاور میانه بود که این عنوان را کسب کرد.

امام خمینی در سال ۱۹۷۹ عنوان «مرد سال» تایم را دریافت کرد.

امام خمینی، رهبر انقلاب اسلامی ایران، دومین ایرانی بود که در سال ۱۹۷۹ به عنوان «مرد سال» انتخاب شد.

آدولف هیتلر، صدراعظم آلمان و رهبر حزب نازی

اعطای این عنوان بعضا با جنجال ها و انتقادهایی نیز همراه بوده است. از جمله انتخاب آدولف هیتلر، صدراعظم آلمان و رهبر حزب نازی در سال ۱۹۳۸ و دو بار انتخاب شدن ژوزف استالین، دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی.

ژوزف استالین، دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی

منبع: newsweek
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود