۸ ارتش جهان که سخت ترین و بیرحمانه ترین قوانین و آموزش ها را دارند

۸ ارتش جهان که سخت ترین و بیرحمانه ترین قوانین و آموزش ها را دارند

زمانی که به ارتش فکر می کنیم همه بیش از هر چیزی به یاد نظم و سختی آموزش می افتیم. برنامه های منظم و دقیق که باید بدون کوچک ترین تغییر و اهمال کاری انجام شوند و هیچ راه گریزی از آن ها نیست. این قوانین چنان سخت هستند که هر مرد و زنی را آبدیده می کنند. به همین دلیل مردم هر کسی به ارتش کشور خود افتخار کرده و به آن حس وفاداری عمیقی دارد. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را به ۹ ارتشی که سخت ترین و منظم ترین قوانین و آموزش ها را دارند آشنا کنیم.

۱- ارتش آزادی خلق چین

ارتش چین به عنوان بزرگ ترین ارتش جهان یکی از منظم ترین و آموزش دیده ترین ارتش های جهان به شمار می آید. در کشور چین پیوستن به ارتش این کشور اجباری است اما با توجه به جمعیت فراوان این کشور معمولاً بسیاری از حضور در ارتش باز می مانند. در پایگاه آموزشی ژوری، میدان نبردی واقعی برای سربازان در نظر گرفته شده تا به آن ها کمک کند در میدان نبرد کارکرد بهتری داشته باشند.

۲- نیروهای ویژه ارتش فیلیپین

اگر فکر می کنید آموزش نظامی تنها مربوط به امادگی جسمانی سربازان می شود سخت در اشتباهید. نیروهای ویژه دریایی و گروه عملیات ویژه گارد ساحلی فیلیپین باید در حالت مستی نیز آموزش نظامی ببینند. در واقع علاوه بر آمادگی جسمانی، سربازان باید از لحاظ روحی و روانی نیز شرایط خوبی داشته باشند. در بین این نیروها از زنان نیز استفاده شده و هر سربازی باید به شرایط روحی و جسمی مناسب برای خدمت به کشورش دست یابد. این سربازان در هنگام صبح به شدت مست کرده و در ادامه برنامه زیر را دنبال خواهند کرد: دویدن به طول ۱۰ کیلومتر، شنا کردن به طول حدود ۳۰ کیلومتر پیوسته و بدون استراحت و در نهایت تیراندازی به اهداف.

۳- نیروهای ویژه ارتش ایالات متحده

نیروهای ویژه دریایی ارتش ایالات متحده به قدرت و مهارت شهرت دارند. به همین دلیل جای تعجب ندارد که در طول دوره آموزشی تنها بین ۲۰ تا ۲۵ درصد داوطلبان قادرند دوره آموزشی را با موفقیت به پایان برسانند. جالب است بدانید که آمار این نیروها در میدان واقعی نبرد نیز قابل توجه است به طوری که نسبت کشته های تیم اول و دوم این نیرو در جنگ ویتنام ۲۰۰ به ۱ بود. این افراد در ماموریت های زمینی، دریایی و هوایی شرکت دارند و در کل هشت تیم از این نیروها وجود دارد هر چند مقامات در مورد تیم های ۶ و ۹ حرفی به میان نمی اورند.

۴- ارتش هند

نام ارتش هند با واژه «نظم» عجین شده است. در ارتش این کشور اموزش های خاصی برای افزایش توان روحی و جسمی سربازان در نظر گرفته شده که همه باید آن ها را طی کنند. تمرینات نظامی، ورزش، اسب سواری، شنا و کار تیمی از مهم ترین آموزش های ارتش کشور هند است. یکی از سخت ترین تنبیهات نظامی در ارتش این کشور مهاراجه نام دارد که باید طی آن بدنتان را به صورت عمودی و تنها با اتکا به سرتان بلند کنید. برخی دیگر از تنبیهات ارتش هند شامل خزیدن در داخل یک خندق پر از سیم خاردار و شنا کردن در آب سرد است.

۵- نیروهای ام آی ۶ بریتانیا

این نیروها خود را کسل کننده می نامند اما آموزش های باهوش ترین نیروهای مخفی جهان اصلاً کسالت باز نیست و ارتباط نزدیکی بین آن ها و نیروهای ام آی ۵ وجود دارد. این نیروها برای هر عملیات خود تجهیزات و سلاح های متفاوتی دارند و برای تبدیل شدن به یک نفوذی موثر باید آموزش های منظم و سختی را پشت سر گذاشت.

۶- سربازان ارتش طوفان کره شمالی

وقتی که اسم کره شمالی می آید باید اسم منظم ترین کشور جهان با سخت ترین قوانین را به یاد بیاورید. در مقایسه با زندگی سخت و دشوار مردم عادی، سربازان این کشور شرایط بسیار بدتری دارند. هنوز مقامات رسمی این کشور در مورد نیروهای موسوم به «گروه طوفان» ارتش این کشور چیزی نگفته اند اما داستان روش های آموزشی آن ها مو را بر اندام شما سیخ خواهد کرد. هر کدام از این نیروها باید با ۳ تا ۵ نفر به طور همزمان مبارزه کرده سپس بدون توقف ۵.۰۰۰ ضربه مشت به تنه یک درخت وارد کند. سپس باید آن قدر به یک سطل حلبی ضربه بزند تا دستش کاملاً زخمی شود و سپس به کیسه ای پر از نمک ضربه بزند. اعضای این گروه را تنها زمانی که با آن ها دست می دهید می شناسید زیرا دستانی به سختی سنگ دارند.

۷- اسپتسنازهای روسی

نیروهای ارتش روسیه باید میدان نبرد را کاملاً درک نمایند پس آموزش های نظامی دردناکی در انتظار آن ها ست. بدین ترتیب آن ها نیروهای نظامی خود را طوری آماده می کنند که به راحتی در برابر درد دوام بیاورند. در واقع آن ها یک تکه بتون محکم در حال سوختن را روی شکم سرباز در حال آموزش گذاشته و با پتک به آن ضربه می زنند تا به دو نیم تبدیل شود، یا افسر فرمانده به شکم آن ها مشت می زند و در این حین نباید هیچ نشانه ای از درد در ظاهر سرباز وجود داشته باشد. نیروهای ویژه اسپتسناز آموزش های سخت دیگری در زمینه دفاع شخصی و ورزش های رزمی خواهند دید.

۸- ارتش آفریقای جنوبی

نیروهای ویژه ارتش آفریقای جنوبی یکی از سخت ترین رژیم های آموزشی را دارند و به همین دلیل اکثر داوطلبان قبل از به اتمام رساندن دوره آموزشی، خط می خورند یا خود اعلام انصراف می نمایند. نحوه پذیرش این داوطلبان بسیار سختگیرانه است و برای مدتی غذایی دریافت نکرده و از خوابیدن محروم خواهند بود. تازه این آغاز ماجراست و پس از پذیرفته شدن در گروه، داوطلب باید روزانه راهپیمایی در زمین های ناهموار و خشک انجام دهد و هر ۵ روز یک بار غذا دریافت خواهد کرد. همچنین در این مدت باید سرپا بخوابد تا کفتارها به او حمله نکنند. آموزش چتربازی نیز یک ضرورت به شمار می آید.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۱۶ نظر

ورود

 • نیما آذر ۲۲, ۱۳۹۶

  درود بر شما
  به نظرم دوران آموزشی من سخت تر بود :))
  قسمت ۵ که مربوط به سربازان ام آی سیکس هست یه نوشته شده “اسلا کسالت باز” که یحتمل باید اینطور باشه “اصلا کسالت بار”
  مرسی

 • وحید آذر ۲۴, ۱۳۹۶

  دوره اموزشی سرباز ایرانی هم خیلی جالبه…
  سربازی که از اجبار هستش و هیچ کدوم از سربازا دلشون نمیخواد یاد بگیرن و علاقه ای نشون نمیدن…
  در این مدت سرباز باید از بی پولی بمیره

 • خودم آذر ۲۴, ۱۳۹۶

  دوران آموزشی سربازی ما که از همه اینها سخت تر بود. بهمون جارو داده بودن هر روز پادگان قلعه مرغی تهران را جارو می زدیم!
  یبار هم میدون تیر رفتیم همه تفنگا مال رژیم گذشته بود فشنگ ها بهشون نمیخورد بزور چند تا تیر شلیک کردیم.
  خیلی تمرینات سخت و طاقت فرسا بود!
  چند باری هم زیر آفتاب نگه داشتنمون گفتن کلاهتونو هم بردارید!
  بعدشم پادگانو جمع کردن خرابش کردن گفتن لابد خیلی خسته کنندست!
  بگذریم آموزش نظامی تو ایران خیلی خارج از رده و عقب مانده هست و صرفا یجور وقت تلف کنی هست به نظرم.
  ما که تو ارتش بودیم اینطوری بود آموزش نظامی.

 • damdeok آذر ۲۴, ۱۳۹۶

  به نظرم هر کشوری هر چقدر هم اموزش ببینه توان مقابله و رویایی با نیروهای ایران رو نمی تونه داشته باشه . حقیقتی که اکثریت نیروهای مسلح و داوطلب ایران بهش باور دارن قدرت ایمانه .
  البته این ها مطالب که اکثرا هم ترجمه شدن بیشتر جنبه تبلیغاتی و اغراق دارن . مثلا ما این نیروهای ویژه امریکا رو که حداقل دیدیم که وقتی توسط نیروی دریایی سپاه دستیگر شده بودند از ترسشون خودشونو خیس کرده بودند و گریان بودند یا مثلا هیچ پیروزی ای رو نتونستن تو جهبه های نبرد واقعی مثل سوریه بدست بیارن
  <>

  • خودم آذر ۲۵, ۱۳۹۶

   اینکه یک ارتش مثل آمریکا نمیتونه به راحتی از پس سوریه و عراق و افغانستان بر بیاد علتش اینه که طرف مقابلشون نامنظم میجنگه. یعنی آمریکا با نیروی چریکی و سازمان نیافته طرف هست که خودشونو بین غیر نظامی ها مخفی می کنند. و با زدنشون نیروهای غیر نظامی هم کشته میشن و بار منفی جهانی داره براشون کشتن غیر نظامی ها. بنابراین با احتیاط حرکت می کنن گرچه تا همین جاش هم خیلی غیرنظامی کشته شدن.
   وگرنه چطوری بود که لشگر ارتش صدام را که ۸ سال طول کشید باهاش بجنگیم را حدود دو هفته ای فلج کردن ولی بعدش بیش از ۱۰ ساله تو عراق گیر کردن؟
   چون شبه نظامی ها نظم ندارن. و بی نظمی را خیلی سخته شکست دادنش چون تو افراد عادی مخفی میشن. یا مثلا اگر آمریکا مثلا با ارتش سوریه می جنگید مطمئنا چند هفته ای این جنگ تموم بود. ولی نیروی شبه نظامی که خودشو بین مردم عادی مخفی میکنه را هیچ ارتشی نمیتونه به آسونی شکست بده مگر اینکه بزنه همه را با هم نابود کنه و پای انتقاد جهانیان هم وایسه! که ارزش نداره.

   • damdeok آذر ۲۵, ۱۳۹۶

    کاملا معلومه خبر نداری از قدرت و توان نظامی مون و این قدرت تبلیغات اون هارو نشون میده که تو چطور افسانه ای ازشون تعریف می کنی ولی واقعیت ورای اینهاست .
    مساله عراق و سوریه رو هم بهتره بری یکم تحقیق کنی . اون عراقی که ما ۸ سال باهاش جنگیدیم با شرایط انوقت خودمون بود که تونستیم جلوشون وایسیم و حتی داشتیم عراق رو شکست می دادیم (برید وضعیت ایران و عراق رو در سال های پایانی جنگ مطالعه کنید و از اون هایی که بودن بپرسید ) که نفوذی ها نگذاشتند . حتی این نفوذی های ۳ درصد بودجه و امکانات کشور رو صرف جنگ کرده بودند . اما امریکایی که می گی عراق رو مثلا ۱۰ روزه گرفت به این خاطر بود که عراقی ها هیچ مقاوتی نکردن و اون رو متحد خودشون و اصلاح گر می دونستن که فریب خورده بودند .
    اما مساله سوریه کاملا متفاوته و این تحلیلت ناشی از عدم اطلاع و گرفتن اخبار نادرسته چرا که در میدان نبرد سوریه امریکا و اسرائیل که مستقیما در اونجا درگیرن کاملا درمونده شدن و از عجزشون به چه کنم چه کنم افتادن ….

   • حسین دی ۴, ۱۳۹۷

    واقعا که…

  • حسین دی ۴, ۱۳۹۷

   احسنت برادر

 • حامد آذر ۲۵, ۱۳۹۶

  یه زمانی تیپ ۶۵ نوهد هم آموزهای درست حسابی داشت که از ایالات متحده به ارث برده بودند … ولی به مرور هم یکم شل شدن هم ام به سپاه و ناجا یاد دادن و الان اونا مدعی اند بجا اینکه قدردان باشن

 • mehran karimi آذر ۲۵, ۱۳۹۶

  شاید خیلی از این افراد سربازی رفته باشند اما کمترینشون توی گروهان های واکنش سریع توی منطقه های عملیاتی لب مرز خدمت کردن اونجا اموزش هایی که به شما میدن با شوخی هایی که توی اموزشی بهتون یاد دادن خیلی فرق میکنه وقتی توی یک ماه بالا ۲۰۰ تا فشنگ شلیک کردی وقتی بالای ۹ کیلومتر راه پیمایی توی بیابون داشتی وقتی ۴۵ شب هر شب نگهبانی و کمین بودی و حتی زیر نظر اساتید تیپ ۶۵ اموزش سخت دیدی میفهمی توی جایی که بهت احتیاج باشه چه اموزش های سختی بهت داده میشه که توی ۴۵ روز ۱۱ کیلو وزن کم کنی و توی تاریکی شب ۹ کیلومتر توی بیابون راه پیمایی کنی یا حتی با سلاح های به قول دوستان قدیمی برای یه روز تشویقی خال بزنی و در اخر سر توی کمین درگیری داشته باشی.

  • فرزین اسفند ۸, ۱۳۹۶

   این نوشتهای بالا بیشتر جنبه بزرگنمایی دورهای تکاور این کشورارو داره مثلا همون ۵روز یکبار غذا دادن هیچ انسانی با ۵روز یبار غذا خوردن نمیتونه دوام بیاره تو دورهای تکاوری لیرانم همچین چیزی هس به گفته فرماندمون ولی اکثرا مخفیانه با خودشون چیزی برا خوردن میبرن و دورهای تکاوری کشور خودمون شامل تمرینات سختیه ک قبل از برداشتن دوره باید تست بدی ۲ماه تو بیابون با گرمای بالای۶۰ درجه که در جهان اوله گرمای کویر لوت باید با ساعتی یه درب قمقمه اب به پایان برسونین روزاتونو

 • وحید دی ۲۳, ۱۳۹۷

  من آموزشی ۰۶ بودم که وحشتناک بود. واقعا جهنم بود. بعدشم سنندج خدمت کردم. مارو از بالای کوه قل میدادن پایین. همه دست و پاهامون خونی مالی بود همیشه

 • حسام دی ۴, ۱۳۹۸

  وای بر مردمی ک ارتش کشور خود را نمیشناسند ..دلاوران تیپ ۶۵ نوهد نیروی زمینی ارتش ..تکاوران نیروی دریایی و…ارتشیان پاک بی ادعا

 • فرهاد دی ۲۴, ۱۳۹۸

  سپاه پاسداران ایران هم تمرینات خیلی سختو حرفه ایی داره.،درضمن به غیر از تمرینات نظامی، اتش نشان ها هم تمرینات سختی دارند

  • می می فروردین ۳۱, ۱۳۹۹

   سپاااااه خخخخخ ، نمیدونم چرا از این حرفت خندم میگیره

 • Asd مرداد ۴, ۱۳۹۹

  این ها همش بزرگ نمایی است من خودم تو دوران سربازی که بودم وقتی که از چین برای تماشایه تمرین های ما اومده بودن وقتی تمرین های مارو میدیدن دهنشون باز موند بود