۱۱ کشوری که کم بودن تعداد زنان، برای مردان آن دردسرساز شده است

۱۱ کشوری که کم بودن تعداد زنان، برای مردان آن دردسرساز شده است
۵ نظر

ساختار جمعیتی و نسبت بین تعداد مردان و زنان بسیار جالب است. در برخی از کشورها تعداد زنان بسیار بیشتر از تعداد زنان بوده و در برخی دیگر نیز جمعیت مردان بسیار بیشتر است. این نسبت در بسیاری از موارد در اثر مهاجرت، مشکلات در زندگی خانوادگی یا خانه داری و یا حتی ذهنیت جامعه تغییر پیدا می کند. بدین ترتیب در برخی کشورها عدم توازن بین تعداد زنان و مردان به مشکلی اجتماعی مبدل می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از کشورهایی که تعداد زنان جامعه کمتر از مردان آن است آشنا کنیم.

۱- نروژ

در کشور نروژ که کشور نسبتاً کم جمعیت و کوچکی نیز به شمار می آید، تعداد مردان ۱۲.۰۰۰ نفر بیش از زنان است و دولت نیز نمی داند که چه روشی را برای کاهش این شکافت جنسیتی به کار گیرد.

۲- ایسلند

در ایسلند به طور متوسط برای هر ۱۰۰ زن ۱۰۴ مرد وجود دارد. به همین دلیل مدتی شایعه شده بود که دولت ایسلند به زنان خارجی که با مردان ایسلندی ازدواج کنند کمک مالی خواهد کرد که البته این ادعا خیلی سریع رد شد.

۳- کانادا

در کانادا، تعداد مردان ۲۵۰.۰۰۰ نفر بیش از زنان است. یکی از دلایل اصلی این شکاف جنستی این است که زنان کانادایی برای کار به کشورهای دیگر رفته و ترجیح می دهند همانجا بمانند.

۴- قبرس

علیرغم ورود بی رویه مهاجران به کشور قبرس، هنوز هم تعداد زنان در این کشور بسیار کمتر از مردان است.

۵- چین

در پرجمعیت ترین کشور جهان تعداد مردان ۳۴ میلیون بیشتر از تعداد زنان است.

۶- فنلاند

در فنلاند، بر اساس آمارهای رسمی، ۲۵۶.۰۰۰ مرد بین ۲۵ تا ۵۴ سال نامزد یا همسر ندارند.

۷- ایتالیا

زنان ایتالیایی به ندرت به خانه داری علاقه دارند و بدین ترتیب اکثر آن ها به دنبال داشتن کار خارج از خانه هستند. همچنین زنان جوان این کشور برای کار و درس خواندن به کشورهای دیگر مسافرت می کنند.

۸- سوئد

شکاف جنسیتی موجود در این کشور بیشتر به خاطر سیل مهاجران و آوارگانی که است که در سال های اخیر به این کشور آمده اند. بر اساس آمارهای دولتی، در حال حاضر تعداد مردان این کشور ۱۵.۰۰۰ نفر بیش از زنان است.

۹- هند

در هند، در سنین زیر ۲۴ سال، به ازای هر ۱۱۰ مرد ۱۰۰ زن وجود دارد. این شکاف جنسیتی وقتی با جمعیت یک میلیاردی این کشور در نظر گرفته می شود بسیار نگران کننده تر می شود.

۱۰- سوییس

در سوییس نیز تعداد زنان کمتر از زنان است و علت اصلی این شکاف نیز سیل مهاجرت به این کشور اعلام شده است.

۱۱- بریتانیا

در بریتانیا، زنان هیچ کمبود خاصی نسبت به مزدان نداشته و به آن باور ندارند. به همین دلیل داشتن کار و مسافرت به کشورهای دیگر برای تحصیل و کار کردن برای زنان بریتانیایی موضوعی عادی است. این امر باعث بر هم خوردن توازن بین جمعیت مرد و زن در این کشور شده است.

مطلب برای شما مفید بود؟

به مطلب امتیاز دهید

میانگین امتیازها 3.9 / 5. تعداد رای: 15

تاکنون رأی داده نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهد.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۵ نظر

ورود

 • ! آذر 21, 1396

  چقد جنسیت زده بود این پست! فقط کافی بود عنوانو میذاشتین خانمهای دنبال شوهر به کدام کشورها مهاجرت کنند تا ظاهرشم مث باطنش زرد بشه!

  • علی اکبر بهمن 28, 1399

   سلام ببخشید این حرف شما نیست الان بیشتر مردان بیشتر هستن نسبت به زنان و این از هر لحاظ خطری هست و اینکه بیشتر پسران دختر میخوان و لازم دارن اینکه الان توی ایران یکمی مردان بیشترن و این خیلی خطری هست از هر لحاظ بخش کوچکش ازدواج و دوستی هاست و خطرناکه مثل کشور های آمریکا و مکزیک و روسیه هیچ مشکلی نیست و سر وضع جنسیشون عالیه و همه چیشون نرمال و بهتر و ان شاءالله توی ایران هم این وضع جنسی درست میشه ان شاءالله زنان بیشتر از مردان بشن و مثلا هم ببخشید دیگه مسائل ناموسی نشه

 • علیرضا آذر 21, 1396

  در متن مردان در قبرس به جای استفاده از نام مردان نام زنان را به اشتباه به کار بردید لطفا تصحیح شود سپاس

 • امیر آذر 21, 1396

  خیلی از کشورها مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس ذکر نشدن که بعضی مواقع نسبت مرد به زن به چند برابر میرسه.

 • من فروردین 12, 1400

  سلام حالا کدوم کشور ویزا میدن به دخترا ,,,,من فقط میخوام برم از اینجا؟؟؟ ,,,۲۵ سالم هست 😶 به کجا میتونم برم 😭