۱۱ کشوری که کم بودن تعداد زنان، برای مردان آن دردسرساز شده است

۱۱ کشوری که کم بودن تعداد زنان، برای مردان آن دردسرساز شده است

ساختار جمعیتی و نسبت بین تعداد مردان و زنان بسیار جالب است. در برخی از کشورها تعداد زنان بسیار بیشتر از تعداد زنان بوده و در برخی دیگر نیز جمعیت مردان بسیار بیشتر است. این نسبت در بسیاری از موارد در اثر مهاجرت، مشکلات در زندگی خانوادگی یا خانه داری و یا حتی ذهنیت جامعه تغییر پیدا می کند. بدین ترتیب در برخی کشورها عدم توازن بین تعداد زنان و مردان به مشکلی اجتماعی مبدل می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از کشورهایی که تعداد زنان جامعه کمتر از مردان آن است آشنا کنیم.

۱- نروژ

در کشور نروژ که کشور نسبتاً کم جمعیت و کوچکی نیز به شمار می آید، تعداد مردان ۱۲.۰۰۰ نفر بیش از زنان است و دولت نیز نمی داند که چه روشی را برای کاهش این شکافت جنسیتی به کار گیرد.

۲- ایسلند

در ایسلند به طور متوسط برای هر ۱۰۰ زن ۱۰۴ مرد وجود دارد. به همین دلیل مدتی شایعه شده بود که دولت ایسلند به زنان خارجی که با مردان ایسلندی ازدواج کنند کمک مالی خواهد کرد که البته این ادعا خیلی سریع رد شد.

۳- کانادا

در کانادا، تعداد مردان ۲۵۰.۰۰۰ نفر بیش از زنان است. یکی از دلایل اصلی این شکاف جنستی این است که زنان کانادایی برای کار به کشورهای دیگر رفته و ترجیح می دهند همانجا بمانند.

۴- قبرس

علیرغم ورود بی رویه مهاجران به کشور قبرس، هنوز هم تعداد زنان در این کشور بسیار کمتر از مردان است.

۵- چین

در پرجمعیت ترین کشور جهان تعداد مردان ۳۴ میلیون بیشتر از تعداد زنان است.

۶- فنلاند

در فنلاند، بر اساس آمارهای رسمی، ۲۵۶.۰۰۰ مرد بین ۲۵ تا ۵۴ سال نامزد یا همسر ندارند.

۷- ایتالیا

زنان ایتالیایی به ندرت به خانه داری علاقه دارند و بدین ترتیب اکثر آن ها به دنبال داشتن کار خارج از خانه هستند. همچنین زنان جوان این کشور برای کار و درس خواندن به کشورهای دیگر مسافرت می کنند.

۸- سوئد

شکاف جنسیتی موجود در این کشور بیشتر به خاطر سیل مهاجران و آوارگانی که است که در سال های اخیر به این کشور آمده اند. بر اساس آمارهای دولتی، در حال حاضر تعداد مردان این کشور ۱۵.۰۰۰ نفر بیش از زنان است.

۹- هند

در هند، در سنین زیر ۲۴ سال، به ازای هر ۱۱۰ مرد ۱۰۰ زن وجود دارد. این شکاف جنسیتی وقتی با جمعیت یک میلیاردی این کشور در نظر گرفته می شود بسیار نگران کننده تر می شود.

۱۰- سوییس

در سوییس نیز تعداد زنان کمتر از زنان است و علت اصلی این شکاف نیز سیل مهاجرت به این کشور اعلام شده است.

۱۱- بریتانیا

در بریتانیا، زنان هیچ کمبود خاصی نسبت به مزدان نداشته و به آن باور ندارند. به همین دلیل داشتن کار و مسافرت به کشورهای دیگر برای تحصیل و کار کردن برای زنان بریتانیایی موضوعی عادی است. این امر باعث بر هم خوردن توازن بین جمعیت مرد و زن در این کشور شده است.

منبع: brightside
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
۹ نظر

ورود

 • ! آذر ۲۱, ۱۳۹۶

  چقد جنسیت زده بود این پست! فقط کافی بود عنوانو میذاشتین خانمهای دنبال شوهر به کدام کشورها مهاجرت کنند تا ظاهرشم مث باطنش زرد بشه!

  • علی اکبر بهمن ۲۸, ۱۳۹۹

   سلام ببخشید این حرف شما نیست الان بیشتر مردان بیشتر هستن نسبت به زنان و این از هر لحاظ خطری هست و اینکه بیشتر پسران دختر میخوان و لازم دارن اینکه الان توی ایران یکمی مردان بیشترن و این خیلی خطری هست از هر لحاظ بخش کوچکش ازدواج و دوستی هاست و خطرناکه مثل کشور های آمریکا و مکزیک و روسیه هیچ مشکلی نیست و سر وضع جنسیشون عالیه و همه چیشون نرمال و بهتر و ان شاءالله توی ایران هم این وضع جنسی درست میشه ان شاءالله زنان بیشتر از مردان بشن و مثلا هم ببخشید دیگه مسائل ناموسی نشه

  • فاطی مرداد ۱۴, ۱۴۰۲

   😐

 • علیرضا آذر ۲۱, ۱۳۹۶

  در متن مردان در قبرس به جای استفاده از نام مردان نام زنان را به اشتباه به کار بردید لطفا تصحیح شود سپاس

 • امیر آذر ۲۱, ۱۳۹۶

  خیلی از کشورها مثل کشورهای حاشیه خلیج فارس ذکر نشدن که بعضی مواقع نسبت مرد به زن به چند برابر میرسه.

 • من فروردین ۱۲, ۱۴۰۰

  سلام حالا کدوم کشور ویزا میدن به دخترا ,,,,من فقط میخوام برم از اینجا؟؟؟ ,,,۲۵ سالم هست ? به کجا میتونم برم ?

 • علی فروردین ۲, ۱۴۰۱

  اتفاقا ایسلند و ایتالیا دقیقا برعکسه، اعداد و ارقام هم دقیق نیست!
  کشورهای حاشیه خلیج فارس هم تا سی سال پیش اکثرا نوزاد دختر رو میکشتن برای همین نسبت خیلی بهم ریخته!

 • سام فروردین ۲, ۱۴۰۱

  سایت world population نمودار جنسیتی همه کشور ها رو داره. اتفاقا خیلی از کشورها معضل عکس دارن!

 • م مرداد ۱۷, ۱۴۰۱

  اینایینود درصد اینایی که ناراحتن چرا این پست گذاشته شده همونایین که دنبال ازدواج با دخترای کشورایین که تعدادشون بیشتر از مرداست مثلا همین زنای روس