گزارش روزیاتو از هشتمین رویداد صبح خلاق تهران

پرواز همای به صبحانه خلاق تهرانی ها رفت

گزارش روزیاتو از هشتمین رویداد صبح خلاق تهران

همزمان با ۱۷۵ شهر جهان، هشتمین دوره رویداد جذاب صبح خلاق (Creative Morning) صبح جمعه هشتم دی ماه در تهران برگزار شد و قریب به ۵۰۰ تن از کاربران سایت جهانی صبح خلاق که موفق به ثبت نام در این رویداد ماهانه رایگان شده بودند، در این برنامه فرهنگی و مفرح شرکت کردند.

به گزارش روزیاتو، هشتمین دوره رویداد صبح خلاق تهران که به موازات رویدادهای بین المللی این ایونت در آخرین جمعه هر ماه میلادی در سالن همایش بزرگ پژوهشکده فرهنگ و هنر برگزار می شد، شاهد حضور شمار زیادی از جوانان تهرانی بود که امده بودند تا صبحانه خود را در اخرین جمعه ماه دسامبر ۲۰۱۷ میلادی در کنار جمعی از همشهری های خلاق خود صرف کرده و به سخنرانی میهمان ویژه مراسم این ماه گوش کنند.


سخنران ویژه مراسم این ماه در تهران، خواننده معروف موسیقی کشورمان: پرواز همای بود که ظرف چند سال اخیر یکی از مطرح ترین جوانان فعال در عرصه موسیقی سنتی کشور در استیج های طوفانی داخل و خارج از کشور بوده اند. عنوان سخنرانی این ماه رویداد بین المللی صبح خلاق، زمینه یا context معرفی شد. زمینه از این دیدگاه که اگر اتفاقی رقم می خورد، زمینه ها و بسترهایی برای وقوع پیوستن آن وجود دارد که تاثیر گذار است.

پرواز همای، مهمان ویژه هشتمین دوره رویداد صبح خلاق تهران

در این رویداد، پرواز همای روی سن رفت و به مدت ۶۰ دقیقه درباره عوامل موثر در موفقیت های داخلی و بین المللی خود در عرصه موسیقی سخن گفت که با استقبال صدها تن از حضار که ۷۰ درصد آن ها برای نخستین بار در این مراسم شرکت می کردند مواجه شد.

پرواز همای با اشاره به وضعیت جامعه در زمان خود گفت: به هر حال من و سایر هم‌نسل‌های من در زمانی شروع به فعالیت کردیم که زمینه‌ای در جامعه فراهم نبود بجز جنگ. خیلی از معلم‌های ما سیکل داشتند و آموزش می‌دادند، خیلی از معلم‌های ما رفتند جنگ و دیگر بازنگشتند.

همای با مقایسه‌ای کوچک میان خود و هم‌دوره‌ای‌هایش افزود: زمانی که عمیق‌تر گذشته‌ام را بررسی می‌کنم، می‌بینم که بسیاری از هم‌دوره‌ای‌هایم که از نظر تحصیلی شاگرد ممتاز بودند و من هرگز در تحصیل به آن‌ها نمی‌رسیدم، شغل امروزشان راننده کامیون یا کشاورز ساده است در حالی که با توجه به موقعیت اجتماعی که از نظر رفاهی هم از من به مراتب بهتر بودند، می‌توانستند به جایگاه‌های اجتماعی بالاتری دست پیدا کنند. و تفاوت این جا است که من به پشتوانه تلاش شخصی‌ام از تلاش و پیشرفتم کوتاه نیامدم.


پس از سخنرانی پرواز همای که با پخش ویدیویی از اجراهای ایشان در سراسر جهان همراه شده بود، ۶ تن از جوانان تهرانی بر روی سن رفتند و به مدت ۳۰ ثانیه به سخنرانی پرداختند.

درباره صبحانه خلاق

رویداد صبحانه خلاق تهران از سال ۲۰۰۸ میلادی توسط تینا ایزنبرگ سوییسی پایه ریزی شد و تلاش میکند تا شهروندان شهرهای مختلف دنیا در یک رویداد سخرانی در موضوعات مختلف شرکت کرده و صبحانه ای را با فعالان فرهنگی و هنری شهر صرف کنند.

در تهران و اخیرا در شیراز، این رویداد بین المللی که جمعه ها در صدها شهر در سراسر جهان برپا می شود، توسط برخی از مراکز فرهنگی و هنری پایتخت مدیریت و اجرا شده است که برای پوشش هزینه ها، هر کدام از شهرهای برگزار کننده این مراسم، خود اقدام به جذب اسپانسر ودریافت کمک های مردمی می کنند.


رویداد صبح خلاق در واقع در اخرین جمعه هر میلادی برگزار می شود و بر اساس موضوع جهانی معرفی شده توسط سایت صبح خلاق، مهمان ویژه ای برای سخنرانی در آن موضوع دعوت می شود. جوانان با استعداد و افراد خلاق به خصوص هنرمندان و فعالان جامعه هم می توانند با مراجعه به سایت اصلی، ثبت نام کرده و اعلام حضور (attend) خود را در ایونت شهر مورد نظر ثبت کنند.


این ثبت نام و حضور کاملا رایگان است و هزینه ای بابت شرکت افراد در این رویداد دریافت نمی شود. افراد میتوانند ضمن صرف صبحانه و استفاده از سخنرانی، با افراد خلاق جامعه خود بیشتر آشنا شده و تبادل اطلاعات و ارتباطات کنند.

اگر تعداد افراد ثبت نامی بیش از حد باشد، شماری از شرکت کنندگان در لیست رزرو قرار می گیرند و بعضا میتوانند به صورت ایستاده در اطراف محل برگزاری رویداد، شاهد سخنرانی های مهمان های اصلی و سخنرانی های ۳۰ ثانیه ای جنبی باشند. با توجه به اینکه رویداد بین المللی صبح خلاق، فعلا در تهران و شیراز برگزار می شود، برای آشنایی با فعالیت های آن در شیراز به این لینک مراجعه کنید.

علاوه بر سخنران اصلی که معمولا بین ۳۰ دقیقه تا ۶۰ دقیقه درباره موضوع بین المللی صبح خلاق که هر ماه متغیر است صحبت می کند، ۶ تن از شهروندان نیز می توانند به مدت ۳۰ ثانیه در حول و حوش موضوع اصلی ماهانه سخنرانی کنند. این فرصتی را برای افراد جوان و خلاق فراهم میکند تا فرصت سخنرانی را در میان صدها تن از هموطنان و همشهری های خود پیدا کنند که در ارتقا مهارت های سخنرانی و ارتباطی آنان تاثیر گذار خواهد بود.

چگونه در رویداد صبحانه خلاق تهران شرکت کنیم؟

برای شرکت در رویداد بین المللی صبحانه خلاق تهران می بایست به سایت: CreativeMornings.com مراجعه کرده و ثبت نام کنید. پس از ثبت نام، به شما کد کاربری و رمز عبور داده می شود که میتوانید با آن، در ایونت های بین المللی صبح خلاق در کشورهای مختلف دنیا از جمله تهران و در آینده در شیراز شرکت کنید.

توجه کنید که رویدادها، در اخرین جمعه هر ماه میلادی مثل جمعه آخر ژانویه ۲۰۱۸ میلادی برگزار می شود و سایت رویداد، چند روز قبل نسبت به ثبت نام از علاقمندان به شرکت در برنامه اقدام می کند. یعنی شما نمیتوانید چند هفته پیش از برگزاری رویداد ثبت نام کنید و گزینه ای برای ثبت نام فعال نخواهد بود.

مسئولان کافه وی، نخستین کافی شاپ سیار تهرانی ها هم در مراسم رویداد صبح خلاق تهران شرکت کردند

با توجه به اینکه رویداد صبحانه خلاق در تهران و سایر پایتخت های دنیا با استقبال گسترده همراه می شود، ثبت نام معمولا ظرف کمتر از ۱۲۰ ثانیه تکمیل می شود. بنابراین به سایت رسمی توجه داشته باشید و ان را بوک مارک کنید.

مساله دیگر آن است که دوام و قوام این رویداد با حضور اسپانسرها انجام می شود که میخواهند در کمپین های فرهنگی و هنری و اجتماعی به معرفی محصولات و خدمات خود در میان قشر فرهیخته جامعه اقدام کنند. اگر تولید کننده کالا و خدمات هستید میتوانید از این رویداد ماهانه حمایت کنید.

مشخصات ۶ سخنران هشتمین دوره رویداد صبح خلاق تهران که به مدت ۳۰ ثانیه در موضوعات مورد نظر خود سخنرانی کردند

برای مشاهده فعالیت های این رویداد در ایران به اینستاگرام (CM_TEHRAN) آن مراجعه کنید که بیش از ۵ هزار عضو دارد و مشخصات سخنران های اصلی و فرعی و کم و کیف و متن و حاشیه این رویداد در آن اطلاع رسانی می شود. برای آگاهی از برنامه های این رویداد در تهران به این نشانی مراجعه نمایید. به اطلاع علاقمندان میرسانیم که نهمین دوره رویداد صبح خلاق تهران در بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

منبع: CREATIVE MORNINGS
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
یک نظر

ورود

  • ATEFEH دی ۱۶, ۱۳۹۶

    گزارش بسیار کاملی از رویداد بود و تمام جزئیات ذکر شده بود.من شرکت کننده این رویداد بودم واز این گزارش لذت بردم.ممنون از نویسنده محترم