چگونه همچون محلی ها از همه جاذبه های گردشگری شهر موردنظرمان دیدن کنیم؟

چگونه همچون محلی ها از همه جاذبه های گردشگری شهر موردنظرمان دیدن کنیم؟

بدون شک، سفر یکی از بهترین سرگرمی هایی است که انسان می تواند داشته باشد. البته مسافرت کردن لزوما برای تفریح و سرگرمی نیست و بعضی از افراد در گوشه و کنار جهان از مسافرت های همیشگی خود، کسب درآمد می کنند. یعنی در واقع سفر، کار اصلی آنها بشمار می رود.

اما فارغ از این مسایل و فارغ از اینکه گردشگران جهانی عاشق و دلباخته کار خود هستند، بیشتر آن ها توصیه های تقریبا مشابهی برای لذت بردن از سفر دارند که به اختصار در ادامه برایتان نوشته ایم.

بخشی از توصیه های آنها این است که همانند شهروندان محلی از گوشه و کنار شهر یا کشور مقصد دیدن کنید. از اینکه شب‌هنگام بیرون بروید، نترسید. حتما غذاهای محلی را مزه کنید و دوربین و موبایل را کنار گذاشته و از لحظه های خود لذت ببرید.

برای آگاهی از دیگر پیشنهاد کارشناسان سفر برای اینکه همچون محلی ها از همه جاذبه های شهر مقصد لذت ببرید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

جف میلر: مدیر بخش Trip Testers در کانال گردشگری

جف میلر اعتقاد دارد که در طول سفر، شما ساعات زیادی در اختیار دارید تا از همه جاذبه های مقصد خود دیدن کنید. می توانید در طول روز با تورهای داخل شهری به مکان های مختلفی بروید. اما توصیه می کنم لذت شب نشینی در کافه های شهرها را از دست ندهید. زندگی واقعی مردم شهری که در آن حضور دارید، در شب جریان دارد.

به رستوران ها و کافه هایی بروید که کمتر گردشگری به آنجا می رود تا روح واقعی مقصد را حس کنید. مثلا در پاریس به کافه های ساده بروید و از خوردن سوپ پیاز فرانسوی لذت ببرید.

مولی تاولتی: نویسنده و عکاس گردشگری

یکی از لذت های من در طول سفر، وقت گذراندن با مردم محلی است. وقتی در کنار محلی ها هستید، می توانید با فرهنگ و راه و رسم زندگی آن ها بیشتر آشنا شوید. در طول روز به مناطق گردشگری بروید و شب‌هنگام در کنار مردم باشید.

در طول روز ممکن است بیشتر با توریست ها و گردشگران مواجه باشید، اما در طول شب داستان کاملا فرق می کند. شما زندگی و جریانات متفاوتی را مشاهده خواهید کرد. اگر ترس و نگرانی های خود را کنار گذاشته و به بخش هایی از شهر بروید که کمتر مورد توجه توریست ها قرار دارد، می توانید خاطره های ماندگارتری از سفر برای خود بر جا بگذارید.

جس رنشاو: مشاور گردشگری

گردش در شب در شهر مقصد این مزیت را دارد که با مردم محلی بیشتر روبه‌رو می شوید. بیشتر مردم در طول روز سرکار هستند، اما شب ها، رستوران ها، کافه ها و جاذبه های توریستی دیگر مملو از شهروندان اصلی آن جا می شوند.

بدون شک زیبایی شهرهای مختلف جهان با هم متفاوت است. اما گشت و گذار در برخی از مقاصد گردشگری مشهور دنیا همچون پاریس، بعد از غروب خورشید صفای بیشتری دارد و توصیه می کنیم که حتما این کار را در طول سفر بعدی خود انجام دهید.

سام ایوانز: یوتوبر و گردشگر حرفه ای

با سفر به مقاصد جدید، با تجربه های جدیدی مواجه خواهید بود. اما من به عنوان گردشگر ترجیح می دهم برای آشنایی کامل با مقصدی که به آن سفر کرده ام، دست‌کم چندین هفته در آن جا اقامت داشته باشم تا بتوانم به درستی با فرهنگ، آداب و رسوم و مکان های دیدنی آن آشنا شوم.

جالب است بدانید که زندگی در روز و زندگی شبانه بیشتر شهرها با هم تفاوت بسیاری دارد. شما در شب با تجربه های خوشایندتری مواجه خواهید بود.

بروک ویلیامز و کریس لین از یومرتایم

بروک ویلیامز و کریس لین نیز اعتقاد دارند که زندگی شبانه در شهرهای مختلف جهان بسیار بهتر و زیباتر از گردشگردی روزانه آنهاست. به همین خاطر، توصیه شان این است که حتما برای صرف شام و دیدن جاذبه های کاملا متفاوت شب ها نیز در شهر مقصد خود به گشت و تفریح بپردازند.

همچنین اعتقاد دارند که می توانید با صحبت با محلی ها، کنار گذاشتن دوربین و موبایل، تجربه جذابی برای خود رقم بزنید.

منبع: travelandleisure
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
دیجیاتو
بدون نظر

ورود