چند دلیل قانع‌کننده برای اثبات این که کار کردن از راه دور بهتر از حضور در شرکت است

چند دلیل قانع‌کننده برای اثبات این که کار کردن از راه دور بهتر از حضور در شرکت است

بعد از شرکتی همچون گوگل که در بیشتر شعبه های خود به کارمندان آزادی عمل داده تا هرگونه که راحت تر هستند، وظایفشان را انجام برساند، در سال های اخیر کمپانی های متعددی در گوشه و کنار جهان برای ادامه این راه پیش‌قدم شدند.

به ویژه استارتاپ ها خیلی اصرار دارند تا با مهیا ساختن امکانات تفریحی، سرگرمی و پذیرایی از کارمندان، فضای کار را دوستانه و صمیمی کنند. هدف از این تلاش ها و هزینه کردن ها هم این است که فرد احساس راحتی بیشتر و استرس کمتری داشته باشد و در نتیجه، با خلاقیت و انگیزه بیشتری کار کند.

اما اضافه شدن فضاهایی همچون اتاق بازی یا اختصاص دادن وقت های برای سرگرمی و صرف میان‌وعده ها در محل کار تا چه حد کارساز هستند؟ آیا این تمهیدات واقعا به بهبود عملکرد کارمندان منتهی می شود؟

ما در ادامه این مطلب می خواهید نظری مخالف با موجی که اکنون وجود دارد ارائه کنیم. یعنی به نظر ما، این گزینه ها نه تنها موثر و خوب نیستند که حتی موجب از بین رفتن تمرکز کارمندان نیز می شوند. برای مطالعه دلایل این ادعا تا انتهای مطلب همراهمان باشید.

کار کردن از راه دور
حقیقات جدید نیز ثابت کرده که میزان کارایی کسانی که بیرون از شرکت کار می کنند، بسیار بیشتر از کارمندان حضوری است.

در تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته، شمار گسترده ای از کارمندان معتقدند که فعالیت های جانبی شرکت باعث از بین رفتن تمرکز کاری آنها شده است. این میزان در مقایسه با سال ۲۰۰۸ حدود ۱۶ درصد افزایش یافته است. همچنین آمار کسانی که می گویند، نمی توانند یک محل ساکت در شرکت پیدا کرده و به انجام وظایفشان برسند نیز از آن سال تاکنون حدود ۱۳ درصد بیشتر شده است.

برخی از این افراد ترجیح می دهند در خانه و از راه دور  کار کنند. تحقیقات جدید نیز ثابت کرده که میزان کارایی کسانی که بیرون از شرکت کار می کنند، بسیار بیشتر از کارمندان حضوری است. دلایلش هم به شرح زیر است.

۱- کارایی بیشتر

کار کردن از راه دور این مزیت را دارد که فرد با استقلال بیشتر و تمرکز بالاتر می تواند به فعالیت های خود بپردازد. بر اساس یک تحقیق سراسری و جهانی، مشخص شد ۶۵ درصد از کارمندان بیان داشته اند که ریموت کار کردن موجب ارتقای کارایی آنها شده است. ۸۶ درصد دیگر نیز گفته اند که کار کردن در سکوت و تنهایی باعث می شود تا سرعت و عملکرد بیشتر و بهتری داشته باشند.

کار کردن از راه دور
در تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته، شمار گسترده ای از کارمندان معتقدند که فعالیت های جانبی شرکت باعث از بین رفتن تمرکز کاری آنها شده است.

۲- کار گروهی

فارغ از عدم حضور و دور بودن کارمندان ریموت، روحیه کار گروهی آن ها بیشتر است. آنها دایما با مدیران و دیگر همکاران پروژه ای که در دست انجام دارند، در تماس هستند. ارتباط آنها با دیگران فقط در زمینه کاری است و از این رو، کمترین اتلاف وقت را داراهستند. در مواقع لزوم هم می توانند به واسطه ویدئو چت و تماس تصویری در جلسه ها حضور داشته باشند.

۳- حضور کامل

کارمندان معمولی همیشه دلایل گوناگونی برای عدم حضور خود به محل کار دارند، از مریض شدن گرفته تا ترافیک و کارهای بانکی. اما کسی که در خانه کار می کند، حتی اگر سرماخورده هم باشد، باز می تواند بدون اینکه از تخت بیرون بیاید، به کارهایش برسد و ویروس های خود را به بقیه هم منتقل نکند.

این افراد همچنین چون برنامه کاریشان دست خودشان است، به خوبی می توانند از زمانشان استفاده کرده و بین زندگی حرفه ای و زندگی شخصی شان تعادل ایجاد کنند.

منبع: inc
مطالب مرتبط
مطالب دیگر از همین نویسنده
مشاهده بیشتر
بدون نظر

ورود