سواحل هندوستان
بدون نظر
کیش تور

اسم هند که می آید اغلب یاد جمعیت بسیار زیاد، شلوغی و کثیف بودن خیابان ها و سواحل این کشور می افتیم. البته، شهر بندری «گوا» که در گذشته محل زندگی پرتغالی ها بوده یک استراحت‌گاه تمیز و گرمسیری در این کشور آسیایی است که با یک پرواز یک ساعته به سمت جنوب بمبئی می توان به آنجا رسید.

گوآ، تنها ساحل شنی هندوستان نیست که ارزش بازدید داشته باشد، در امتداد خط ساحلی این کشور که حدود ۷ هزار و ۵۰۰ کیلومتر درازا دارد، ۱۱ ایالت واقع شده است.

هر کدام از این شهرهای ساحلی جاذبه های مخصوص خود را دارند، از ورزش های آبی گرفته تا مهمانی های شبانه، خلیج های کوچک و شخصی و غواصی های هیجان انگیز.

برای آشنایی با ۱۱ شهر ساحلی زیبای کشور هند که عاری از جمعیت زیاد و کثیفی است از شما دعوت می کنیم تا ادامه مطلب را از نظر بگذرانید.

۱- گوکارنا – کارناتاکا

سواحل زیبای هندوستان

Gokarna, Karnataka

این شهر بندری نیز همچون گوآ مملو از تفریحات و امکانات ساحلی است و می توان از تمیزی و زیبایی آب های فیروزه ای آن لذت برد.

گوکارنا، چندین ساحل مجزا دارد که تمامی آنها به شن های سفید و طلایی مزین هستند. این شهر مقصد اصلی بسیاری از کوله‌سوارهاست که به کافه ها و خلیج های شخصی و خصوصی این شهر توجه ویژه ای دارند. از سواحل دیدنی این شهر بندری می توان به ساحل ماه یا ساحل بهشت اشاره کرد؛ محلی که ننوهای رنگی در بالای شن های ساحل نصب شده اند و غذاهای دریایی در بوفه های کنار دریا حسی از آرامش و لذت را به گردشگر منتقل می کنند.

۲- تارکارلی – ماهاراشترا

خلوت‌نشینی و آرامش در سواحل زیبای هندوستان

Tarkarli, Maharashtra

در حالیکه سواحل گوآ در تمام طول سال مملو از جمعیت است، ساحل غربی ماهاراشترا یکی از بهترین جایگزین ها بشمار می رود. برای رسیدن به این منطقه باید چندین ساعت به سمت شمال غربی رانندگی کنید.

در کنار ماسه های سفید، تارکارلی مملو از مرداب های زیبا، روستاهای شلوغ و قلعه های دریایی باستانی نیز هست. مسافران می توانند از سکوت، آب های درخشان و فیروزه ای، ورزش ها و تفریحات آبی همچون غواصی، چترسواری بر فراز آب و قایق سواری لذت ببرند.

در فاصله ۴۵ دقیقه ای به سمت شمال غرب تارکارلی، ساحل مالوان واقع شده است که قلعه Sindhudurg در آن قرار دارد. این بنای باستانی یکی از زیباترین آثار معماری بر جا مانده از گذشته های دور است.

۳- کوپ – کارناتاکا

سواحل زیبای هندوستان

Kaup, Karnataka

ساحل Kaup که محلی ها به آن کاپو می گویند، در نزدیکی شهر مقدس Sindhudurg در جنوب غربی کارناتاکا، واقع شده است. این ساحل دورافتاده، زیبا و تمیز است و با درختان سرسبزی احاطه شده که چشم‌اندازی بی نظیر ساخته اند.

در امتداد شن های طلایی ساحل، مسافران می توانند از بالای فانوس دریایی باستانی به تماشای غروب زیبای خورشید بنشینند.  همچنین می توانند وقتی در قایق های موزی روی آب آرام حرکت می کنند، یا روی شن های ساحل قدم می زنند، به جزایر سنت مری در همان نزدیکی ها بروند.

بنای باستانی ملی در این مجمع الجزایر به خاطر معماری ۶ ضلعی و ستون های سنگی و گدازه های بازالت خود شهرت دارد و پیشینه ساخت آن به میلیون ها سال پیش باز می گردد.

۴- ثارانگامبادی – تامیل نادو

سواحل زیبای هندوستان

Tharangambadi, Tamil Nadu

ثارانگامبادی به معنای سرزمین موج های نغمه‌سرا، در خلال سال های ۱۶۲۰ تا ۱۸۴۵ میلادی مستعمره دانمارک بود. این شهر ساحلی در خلیج بنگال در جنوب کشور هند واقع شده است. فارغ از ساحل جذاب، این روستا دارای جاذبه های باستان شناسی و معماری بی نظیری نیز هست. در این شهر می توانید کلیساها و ساختمان های برجا مانده از دوران استعمار دانمارک و بعدها، از حکومت بریتانیا را مشاهده کنید.

۵- رادهناگار – آندامن و جزیره نیکوبار

سواحل زیبای هندوستان

Radhanagar, Andaman and Nicobar Islands

رادهناگار که در میان محلی ها به نام ساحل شماره ۷ شناخته می شود، در امتداد جزایر نیکوبار و آندامن واقع شده است و یکی از بهترین سواحل شنی قاره آسیا بشمار می رود.

گردشگران می توانند از تماشای شن های سفید، آب های فیروزه ای، درختان سبز و قدبرافراشته نهایت لذت را ببرند. فارغ از دوردست بودن، در این جزیره کارهای بسیار زیادی می توان انجام داد. از فعالیت ها و ورزش های آبی گرفته تا غواصی، موج سواری، ماهی گیری، قایق سواری و کایاک سواری در این جزیره مهیاست و مسافران می توانند حسابی سرگرم شوند.

صخره های مرجانی در زیر آب های شفاف این ساحل تجربه ای ماندگاری از غواصی را برای افراد بر جا می گذارند.

۶- بکال – کرالا

سواحل زیبای هندوستان

Bekal, Kerala

در امتداد شمال غربی کرالا، واقع در جنوب غربی کشور هند، سواحل بکال در کنار قلعه بکال واقع شده است که شبیه یک سوراخ کلید عظیم‌الجثه است.

در این ساحل در کنار شن های سفید، باغ های سرسبز و مجسمه های سنگی قرمز از جنس لاتریت (خاک سرخ) نیز وجود دارند که بر زیبایی هر چه بیشتر منطقه افزوده اند.

۷- پوری – اودیشا

سواحل زیبای هندوستان

Puri, Odisha

پوری، شهری بندری در ساحل شرقی کلکته است و در آن می توانید از معبد Jagannath که از قرن ۱۱ میلادی بر جا مانده است دیدن کنید. البته معبد هندوها تنها جاذبه گردشگری این شهر نیست. شب ها در این ساحل جشن و پایکوبی برپاست و مهمان ها و مسافران می توانند از تفریحات و غذاهای دوست داشتنی لذت ببرند.

۸- پالولم – گوآ

سواحل زیبای هندوستان

Palolem, Goa

گوا برای سواحل بسیار زیبا و رنگی خود در سراسر کشور شهرت دارد. جمعیت زیادی از گردشگران خارجی کشور هند نیز به این شهر بندری رفته و از تفریحات دریایی آن استفاده می کنند.

اگر دوست دارید دور از جمعیت در یک مکان ساکن و سرشار از آرامش باشید، ساحل Savvy Goaphiles بهترین گزینه است. پس از ساعت ۱۰ شب، موسیقی زنده در این ساحل برپاست و شما می توانید در تمام طول شب تا صبح پایکوبی کنید و از تعطیلات خود نهایت استفاده را ببرید.

گوآ مملو از درختان نارگیل است، در ساحل، آموزش یوگا و ماساژ نیز وجود دارد که مسافران می توانند برای کسب آرامش از این امکانات استفاده کنند. در گوشه دیگر این شهر ساحلی حیواناتی همچون میمون، ببر و پلنگ هم نگهداری می شوند که دیدن آنها خالی از لطف نیست.

۹- ماندارمانی – بنگال غربی

سواحل زیبای هندوستان

Mandarmani beach, West Bengal

این ساحل بکر، در بخش شرقی کشور هند واقع شده است و حدود ۴ ساعت از جنوب کلکته با ماشین راه دارد.

روستای ساکتی که ساکنان آن به ماهیگیری مشغولند خیلی سریع توانست به عنوان یک جاذبه گردشگری رشد کرده و مورد توجه توریست های جهان قرار بگیرد. این ساحل مملو از خرچنگ های قرمز است. در اطراف این منطقه، سواحل آرامی همچون ویقا و سانکارپور وجود دارند که برای دریای بی موج و آرامش خود مشهور است.

۱۰- مینیکوی – لاکشادویپ

سواحل زیبای هندوستان

Minicoy, Lakshadweep

لاکشادویپ در زبان هندی یعنی ۱۰۰ هزار جزیره، اما این شهر ساحلی فقط ۳۶ منطقه جزیره‌مانند در خود دارد. تقریبا همه جزایر این منطقه دارای خلیج های اختصاصی هستند و تفریحات دریایی متنوعی ارائه می دهند. اما جزیره Minicoy در جنوبی ترین بخش مجمع‌الجزایر مرجانی، بهترین انتخاب برای کسانی است که دوست دارند به طور کامل از بقیه انسان ها دوری کنند.

این جزیره حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد و مساحت آن نیز حدود ۳ کیلومتر مربع است. در این شهر یک فانوس دریایی بازمانده از سال ۱۸۸۵ از دوران استعمار انگلیسی ها وجود دارد که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

۱۱- روشیکوندا – آندهرا پرادش

سواحل زیبای هندوستان

Rushikonda, Andhra Pradesh

این ساحل در بخش شرقی کشور هند واقع شده است و بسیار دنج و ساکت بشمار می رود. محلی ها برای پیک نیک به این منطقه می آیند. توریست های خارجی نیز کایاک سواری و موج سواری روی آب های روشیکوندا را دوست دارند.

همچنین دسترسی به جاذبه های گردشگری این شهر ساحلی نیز بسیار آسان است و مسافران می توانند از صخره های سنگی مشهور به بینی دلفین و معبد قرن چهارمی Venkateswara بازدید کنند. گفته می شود سالانه ۴۰ میلیون گردشگر از این معبد دیدن می کنند.

کیش تور
منبع: cnn
بدون نظر

ورود